2. Verfahren
Verfahren
Titel: System Monitorowania Sieci Wodociągowej
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu monitorowania sieci wodociągowej, stanowiącego element realizacji projektu pn. „System Monitorowania Sieci Wodociągowej" w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027, działanie „Gospodarka wodno-ściekowa”. System ma zapewnić centralne, kompleksowe środowisko informatyczne do monitorowania, analizy i zarządzania siecią wodociągową, wspierając procesy związane z wykrywaniem nieszczelności, optymalizacją zużycia wody oraz efektywnym reagowaniem na awarie. Oprogramowanie musi być ergonomiczne i intuicyjne w obsłudze, umożliwiać tworzenie raportów, analiz i wizualizacji danych pomiarowych, a także zapewniać integrację z istniejącymi i funkcjonującymi w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Białobrzegach systemami i bazami danych. 2. Na przedmiot zamówienia składa się: a. dostawa wodomierzy (do wody zimnej) ze zdalnym odczytem wraz z wymianą na terenie Miasta i Gminy Białobrzegi w ilości łącznie 5 082 szt., b. dostawa oprogramowania wraz z udzieleniem licencji na konfigurację i odczyt do obsługi zdalnych odczytów (dla docelowo min. 7000 szt. wodomierzy) wraz z 1 szt. przenośnym skanerem radiowym współpracującym z 1 szt. mobilnym urządzeniem (tablet) do odczytu c. wdrożenie zdalnych odczytów i konfiguracja z urządzeniami (wodomierze, modem radiowy, tablet) oraz integracja z oprogramowaniem rozliczeniowym Zamawiającego - dla docelowo min. 7000 szt. wodomierzy d. dostawa i wdrożenie systemu monitorowania sieci wodociągowej stacjonarnego i mobilnego do zarządzania i analiz sieci na bazie GIS, model matematyczny systemu dystrybucji wody, e. dostarczenie, zamontowanie, skonfigurowanie i uruchomienie serwera wraz z zasilaczem awaryjnym UPS odpowiednim dla serwera f. dostarczenie, skonfigurowanie i uruchomienie 1 szt monitora do wizualizacji parametrów w czasie rzeczywistym, g. dostawa i montaż urządzeń pomiarowych systemu monitoringu sieci wodociągowej (9 szt przepływomierzy statycznych DN100-150 wraz infrastrukturą do budowy punktów pomiarowych, 4 szt przepływomierzy odcinkowych – przenośne, wraz z zdalnym monitorowaniem przepływu, urządzenia telemetryczne do monitorowania sieci. h. przeprowadzenie szkoleń dla personelu Zamawiającego, obejmujących obsługę systemu, utrzymanie i rozwój wdrożonego systemu, interpretację danych oraz eksploatację urządzeń pomiarowych, i. dostarczenie wszelkich niezbędnych licencji uprawniających Zamawiającego do legalnego korzystania z systemu i pozostałych komponentów. j. przeprowadzenie inwentaryzacji sieci wodociągowej w zakresie niezbędnym do opracowania przedmiotowego systemu, obejmującej pozyskanie i weryfikację danych dotyczących przebiegu sieci, średnic i materiałów przewodów, armatury sieciowej oraz rzędnych wysokościowych. 3. Przedmiot zamówienia został opisany przez Zamawiającego w „Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia” stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ. 5. Rozwiązania równoważne: W każdym przypadku użycia w opisie przedmiotu zamówienia norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp Wykonawca powinien przyjąć, że odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. W przypadku użycia w dokumentacji zamówienia odniesień do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca analizując dokumentację zamówienia powinien założyć, że każdemu odniesieniu użytemu w dokumentacji projektowej towarzyszy wyraz „lub równoważne". W przypadku, gdy w dokumentacji zamówienia zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały lub urządzenia równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje urządzenia lub materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego urządzenia i materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Użycie w dokumentacji zamówienia etykiety oznacza, że Zamawiający akceptuje wszystkie etykiety potwierdzające, że dane dostawy, usługi lub roboty budowlane, spełniają równoważne wymagania określonej przez zamawiającego etykiety. W przypadku gdy wykonawca z przyczyn od niego niezależnych nie może uzyskać określonej przez zamawiającego etykiety lub równoważnej etykiety, zamawiający, w terminie, przez siebie wyznaczonym akceptuje inne odpowiednie przedmiotowe środki dowodowe, w szczególności dokumentację techniczną producenta, o ile dany wykonawca udowodni, że roboty budowlane, dostawy lub usługi, które mają zostać przez niego wykonane, spełniają wymagania określonej etykiety lub określone wymagania wskazane przez Zamawiającego. Ciąg dalszy w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 4 ustawy Pzp: składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38421100 Wasserzähler
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32230000 Funksendegeräte mit eingebautem Empfangsgerät, 38221000 Geografische Informationssysteme (GIS oder gleichwertiges System), 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48610000 Datenbanksysteme, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Nie przewidziane.