238940-2026 - Wettbewerb
Polen – Eichdienstleistungen – USŁUGA W ZAKRESIE KALIBRACJI PLECAKOWEGO ZESTAWU ZAKŁÓCAJĄEGO RCIED (PZZ RC IED) GUARDIAN W2R ORAZ GUARDIAN C2. w latach 2026-2029
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUSŁUGA W ZAKRESIE KALIBRACJI PLECAKOWEGO ZESTAWU ZAKŁÓCAJĄEGO RCIED (PZZ RC IED) GUARDIAN W2R ORAZ GUARDIAN C2. w latach 2026-2029
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania do niego oraz warunki realizacji zamówienia zostaną określone w SWZ, która zostanie przekazana Wykonawcom zaproszonym do składania ofert.
Interne KennungTECH/40/2/OiB/PG/2026
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensMając na uwadze, że sprzęt objęty zamówieniem używany jest przez jednostki wojskowe na terenach misji poza granicami państwa. Jest używany między innymi do zakłócania zdalnej detonacji ładunków wybuchowych, w tym do ochrony pieszych patroli. W związku z powyższym powinien być w pełni sprawny i spełniać najwyższe standardy taktyczno-techniczne.
Zentrale Elemente des VerfahrensI. Do wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu Wykonawca dołącza: 1) aktualne na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu oświadczenie o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 2) do Instrukcji sposobu przygotowania wniosku o dopuszczenie do udziału w postepowaniu w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa ; 2) podmiotowe środki dowodowe tj: a) aktualną koncesję o której mowa w art. 7 ustawy z dnia 13 czerwca 2019r. O wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym w zakresie WT - VI, pkt. 1 określonym w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 17 września 2019r. w sprawie klasyfikacji rodzajów materiałów wybuchowych, broni, amunicji oraz wyrobów i technologii o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym, na których wytwarzanie lub obrót jest wymagane uzyskanie koncesji; b) wykaz osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia wraz z informacjami na temat posiadanych ważnych poświadczeń bezpieczeństwa oznaczonych klauzulą "POUFNE" wraz ze wskazaniem daty ważności oraz aktualnych zaświadczeń stwierdzających odbycie przeszkolenia w zakresie ochrony inf. niejawnych wraz ze wskazaniem numeru zaświadczenia i daty jego wydania (wzór stanowi Załącznik nr 8 do Instrukcji) c) ważne świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego pierwszego stopnia, potwierdzające pełną zdolność przedsiębiorcy do ochrony informacji niejawnych o klauzuli POUFNE, o którym mowa w art. 55 ust. 1 pkt 1) oraz ust. 2 pkt 3) ustawy o ochronie informacji niejawnych; d) oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 369), z innym wykonawcą, który złożył odrębny wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do Instrukcji) e) oświadczenie wykonawcy o braku podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy Pzp (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 7 do Instrukcji) f) Informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp. sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; g) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu; g) oświadczenie wykonawcy wg. wzoru stanowiącego Załącznik nr 8 do Instrukcji. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej zamiast: 1) Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp - składa informację, z odpowiedniego rejestru takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art.108 ust.1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu). 2) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono jego upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona, ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury (dokument powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.) III. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt II lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp zastępuje się je odpowiednio w całości lub części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsca zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50433000 Eichdienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelUSŁUGA W ZAKRESIE KALIBRACJI PLECAKOWEGO ZESTAWU ZAKŁÓCAJĄEGO RCIED (PZZ RC IED) GUARDIAN W2R ORAZ GUARDIAN C2 w latach 2026-2029.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia, wymagania do niego oraz warunki realizacji zamówienia zostaną określone w SWZ, która zostanie przekazana Wykonawcomzaproszonym do składania ofert.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający informuje, iż nie przewiduje udzielenie zamówień opcjonalnych.