2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie systemu sterowania monitoringu i wizualizacji parametrów pracy pompowni ścieków w aglomeracji Zaklików oraz ujęcia wody pitnej Karkówka w Gminie Zaklików
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wdrożenie systemu sterowania monitoringu i wizualizacji parametrów pracy pompowni ścieków w aglomeracji Zaklików oraz ujęcia wody pitnej Karkówka w Gminie Zaklików, a także budowa zestawu paneli fotowoltaicznych wraz z magazynem energii dla zasilania Oczyszczalni ścieków w Zaklikowie
Vorherige Bekanntmachung: 675591-2024
Interne Kennung: IN.271.26.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych w trybie przetargu nieograniczonego (art. 132 ustawy Pzp). 2. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. KLAUZULA ZATRUDNIENIA. 3.1. 2.1. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, określa obowiązek zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności w zakresie wypłaty kredytu oraz przygotowania wyciągów i not odsetkowych. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo- aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie Zakupowej tj.: - podłączenie do Internetu: min 512 Kb/s na komputer (zalecane szerokopasmowe łącze internetowe); - komputer PC/MAC z aktualnym systemem operacyjnym wspieranym przez producenta; - wybrana przeglądarka wpierana przez producenta: MS Internet Explorer, Firefox, Google Chrome lub MS Edge; 5. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające prawidłowe złożenie kwalifikowanego podpisu elektronicznego: - zainstalowaną bezpłatną wersję oprogramowania Oracle JAVA w wersji co najmniej 1.8.0_202 lub użycie JAVA w wersji oprogramowania OpenJDK wy-danej na licencji GPL. Rekomendowaną wersją jest AdoptOpenJDK, dostępną na stronie https://adoptopenjdk.net; - podłączony lub wbudowany do komputera czytnik karty kryptograficznej wy-danej przez wystawcę certyfikatu używanego przez Wykonawcę; - certyfikat kwalifikowany zainstalowany na komputerze, na którym Wykonawca będzie się logował do konta (certyfikat musi być widoczny w magazynie logicznym certyfikatów systemu Windows o nazwie „Osobisty”). 6. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB: .doc, .docx, .xls, .xlsx, .rar, .zip, .7zip, .pdf., .jpg, .jpeg, .png, .txt, .tiff, .xades, .cades, .pades, .sig, 7. Zamawiający określa informacje na temat kodowania i czasu odbioru danych tj.: - plik załączony przez Wykonawcę na Platformie Zakupowej i zapisany, widoczny jest w Systemie, jako zaszyfrowany – format kodowania UTF8. Możliwość otworzenia pliku dostępna jest dopiero po odszyfrowaniu przez Zamawiające-go po upływie terminu otwarcia ofert. - znaczenie czasu odbioru danych przez Platformę stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu. 8. Szczegółowe informacje o środkach komunikacji elektronicznej zawiera rozdział 11 SWZ. 9. Każdy Wykonawca może złożyć jedną ofertę. 10. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 307 ze zm.), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych. Zamawiający preferuje w szczególności następujące formaty przesłanych danych: .pdf, .docx, zip. (Zamawiający dopuszcza także format RAR). 11. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ, która zawiera szczegółowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków postępowania o udzielenie zamówienia (pełny opis procedury), warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteriów oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców. SWZ dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania, o której mowa w pkt. 1.2 SWZ. 12. Zamawiający na podstawie art. 257 ustawy Pzp wskazuje, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane. 13. Numeracja przywołana w pkt 2.1.4 ogłoszenia o zamówieniu wynika z numeracji przyjętej w SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42122220 Abwasserpumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 50511000 Reparatur und Wartung von Pumpen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wdrożenie systemu monitoringu i wizualizacji parametrów pracy pompowni ścieków w aglomeracji Zaklików oraz ujęcia wody pitnej Karkówka w Gminie Zaklików
Beschreibung: Część 1 zamówienia – Wdrożenie systemu monitoringu i wizualizacji parametrów pracy pompowni ścieków w aglomeracji Zaklików oraz ujęcia wody pitnej Karkówka w Gminie Zaklików, składająca się z następujących zadań: 1. Zadanie 1 - Wyposażenie przepompowni ścieków surowych Pasternik. Zakresem zamówienia jest wyposażenie zbiornika stalowego, które obejmuje: 1) pomost–stal nierdzewna, 2) drabinka złazowa ze stopniami antypoślizgowymi do dna – stal nierdzewna, 3) elementy złączne - stal nierdzewna, 4) przewody tłoczne 3xDN80/150 - stal nierdzewna (ścianka 2mm), 5) belka wsporcza – stal nierdzewna, 6) prowadnice - stal nierdzewna, 7) łańcuchy do pomp i regulatorów pływakowych - stal nierdzewna A4, 8) nasada T-52 z pokrywą aluminiową + zawór kulowy 2” nierdzewny - szt. 1, 9) podstawa/blacha pod kolana stopowe - 1 kpl, 10) zasuwa z klinem gumowym DN80 - 3 szt., 11) zawór zwrotny kulowy DN80 - 3 szt., 12) połączenie z rurociągiem PEHD tłocznym wewnątrz zbiornika za pomocą złączki STAL/PE, 13) obciążnik, 14) pompy ściekowe o mocy 4,0 kW – 3 szt. II. Wyposażenie rozdzielnicy zasilająco-sterowniczej układu trójpompowego: a) Obudowa rozdzielnicy, wykonana z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym o stopniu ochrony min. IP 66, współczynniku udarowości mechanicznej min. IK10 z uszczelką PUR, odporna na promieniowanie UV, wyposażona w drzwi wewnętrzne z tworzywa sztucznego odporne na promieniowanie UV, na których są zainstalowane (na sitodruku obrazu pompowni) kontrolki i przełączniki, b) Urządzenia elektryczne, c) Sterowanie w oparciu o moduł telemetryczny GSM/GPRS. Nowy zestaw musi być kompatybilny z istniejącym systemem monitoringu. Do wyceny należy uwzględnić dostawę, czyszczenie zbiornika, montaż, uruchomienie, autoryzację, przeszkolenie oraz podłączenie do systemu monitoringu i wizualizacji GPRS znajdującego się w GZK Sp. z o.o. w Zaklikowie. 2. Zadanie 2 – System sterowania monitoringu i wizualizacji parametrów pracy 25 pompowni ścieków z dostawą i montażem pomp w aglomeracji Zaklików. Zakres zamówienia obejmuje: 2.1 Wyposażenie rozdzielnicy zasilająco-sterowniczej układu dwupompowego: a) Obudowa rozdzielnicy: - wykonana z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym o stopniu ochrony min. IP 66, współczynniku udarowości mechanicznej IK 10 z uszczelką PUR, odporna na promieniowanie UV, - wyposażona w drzwi wewnętrzne z tworzywa sztucznego odporne na promieniowanie UV, na których są zainstalowane (na sitodruku obrazu pompowni): -kontrolki: - poprawności zasilania, - awarii ogólnej, - awarii pompy nr 1, - awarii pompy nr 2, - pracy pompy nr 1, - pracy pompy nr 2; - wyłącznik główny zasilania z osłoną styków, - przełącznik trybu pracy pompowni (Ręczna – 0 – Automatyczna), - przyciski Start i Stop pompy w trybie pracy ręcznej, - stacyjka z kluczem (umożliwiająca rozbrojenia alarmu), - amperomierz dla pompy nr 1, - amperomierz dla pompy nr 2, - o wymiarach minimum: 800(wysokość) x 600(szerokość) x 300(głębokość), - wyposażona w płytę montażową z blachy ocynkowanej o grubości 2mm, - wyposażona w co najmniej dwa zamki patentowe w drzwiach zewnętrznych, - posadowiona na cokole z tworzywa, umożliwiającym montaż/demontaż wszystkich kabli (np. zasilających, od czujników pływakowych i sondy hydrostatycznej, itd.) bez konieczności demontażu obudowy rozdzielnicy zasilająco-sterowniczej, cokół odporny na promieniowanie UV. b) Urządzenia elektryczne: - moduł telemetryczny GSM/GPRS - czujnik poprawnej kolejności i zaniku faz - układ grzejny wraz z elektronicznym termostatem w jednej obudowie - przekładnik prądowy o wyjściu w zakresie 4÷20mA, dobrany do prądu pomp - wyłącznik różnicowoprądowy czteropolowy chroniący wszystkie obwody odbiorcze - gniazdo serwisowe 230VAC wraz z jednopolowym wyłącznikiem nadmiarowo- prądowym klasy B16 - wyłącznik silnikowy dla każdej pompy jako zabezpieczenie przed przeciążeniem i zanikiem napięcia na dowolnej fazie zasilającej - stycznik dla każdej pompy - jednopolowy wyłącznik nadmiarowo prądowy klasy B dla fazy sterującej - dla pomp o mocy ≤5,0kW rozruch bezpośredni - dla pomp o mocy ≥5,0kW rozruch softstart - zasilacz buforowy 24 VDC min. 1,8A wraz z układem akumulatorów - syrenka alarmowa 24 VDC z osobnymi wejściami dla zasilania sygnału dźwiękowego i optycznego - wyłącznik krańcowy otwarcia drzwi rozdzielnicy sterowniczej - wewnętrzne oświetlenie rozdzielnicy – świetlówka 8W - sonda hydrostatyczna z wyjściem prądowym (4-20mA) o zakresie pomiarowym 0-4m H2O wraz z dwoma pływakami (suchobieg i poziom alarmowy) - antena dla sygnału GSM modułu telemetrycznego w wykonaniu zależnym od uzyskania poprawnego poziomu sygnału na obiekcie - wtyk do podłączenia agregatu + przełącznik Sieć – 0 – Agregat - ogranicznik przepięć klasy B+C. 2.2 Dostawa i montaż 52 pomp przepompowni 3. Zadanie 3 – System sterowania monitoringu i wizualizacji parametrów pracy ujęcia wody pitnej Karkówka Zakres zamówienia obejmuje: 3.1 demontaż istniejącej głównej rozdzielnicy, sterującej pracą ujęcia, 3.2 montaż nowej rozdzielnicy, 3.3 wykonanie sterowania pompami dozującymi środek dezynfekujący wodę (podchloryn sodu), 3.4 przepięcie sygnałów z monitoringu dwóch zbiorników wody oraz wodomierzy z istniejącej rozdzielnicy do nowej szafy głównej, 3.5 montaż nowej szafy sterowniczej dla studni głębinowej S-3, 3.6 montaż sondy hydrostatycznej w studni głębinowej S-3, 3.7 wizualizacja pracy nowej rozdzielnicy i szafy sterowniczej studni S-3, podpięcie do systemu wizualizacji i sterowania pracy całego ujęcia wody (trzech studni głębinowych, zbiorników wody, zestawu hydroforowego), 3.8 Dostawa i montaż 2 pomp głębinowych do tłoczenia wody pitnej.
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 50511000 Reparatur und Wartung von Pumpen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
Los: LOT-0002
Titel: Budowa zestawu paneli fotowoltaicznych wraz z magazynem energii dla zasilania Oczyszczalni ścieków w energię elektryczną
Beschreibung: Część 2 zamówienia – Budowa zestawu paneli fotowoltaicznych wraz z magazynem energii dla zasilania Oczyszczalni ścieków w energię elektryczną o mocy 39-68 kW. Zakres zamówienia obejmuje budowę małej instalacji fotowoltaicznej o mocy minimum 49,68 kW posadowionej na obiektach Oczyszczalni Ścieków w Zaklikowie w ilości 108 sztuk posadowionych: - 32 szt. Modułów fotowoltaicznych o mocy całkowitej minimum 14,72 kWp na dachu budynku socjalno – technicznego - 76 sztuk modułów fotowoltaicznych o mocy całkowitej minimum 34,96 kWp na dachu budynku technicznego. Dodatkowo: 2 sztuki hybrydowych inwerterów fotowoltaicznych z wbudowanym licznikiem energii wyprodukowanej oraz złącze RS485 umożliwiające transmisję danych, magazyn energii – baterie akumulatorów działające w technologii baterii elektrochemicznych – litowo – żelazowo – fosforanowej (LFP) o pojemności min. 14,2 kWh, instalacja monitorującą parametry pracy po stronie DC i AC. Zakres monitorowanych parametrów uwzględnia: pomiar mocy i napięcia modułów fotowoltaicznych, oraz ilość produkowanej energii po stronie AC, konstrukcja wsporcza MC- Stal konstrukcyjna w powłoce Magnelis, A-Aluminium, E- Stal nierdzewna, F- Stal cynkowana metodą cynku płatkowego, rozdzielnia RDC - skrzynki łączeniowe DC o izolacji 100V, IP 65, rozdzielnia RAC - bezpiecznikowa 230/400V typu RN 2x12 o stopniu szczelności IP65, kable solarne w podwójnej izolacji, odporne na promieniowanie UV o przekroju 6 mm2, instalacja odgromowa, przeciwprzepięciowa i połączeń wyrównawczych, ochrona przeciwporażeniowa, oznakowanie obiektu wyposażonego w PV zgodnie z przepisami przeciwpożarowymi. Dodatkowo montaż regulatora wypływu energii do sieci tzw. bloker wypływu energii do sieci dla falowników. Urządzenie to zabezpieczy przed wpływem energii elektrycznej z instalacji PV do sieci energetycznej tak, aby jej produkcja odbywała się wyłącznie na potrzeby własne.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 51112000 Installation von Elektrizitätsverteilungs- und -schalteinrichtungen