See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zavedení dynamického nákupního systému pro optické a optomechanické komponenty
Beschreibung: Předmětem plnění DNS a následně zadávaných veřejných zakázek v rámci DNS bude nákup optických a optomechanických komponentů pro vytvoření nových a modifikaci stávajících laboratorních sestav. Tyto budou využity v základním i aplikovaném výzkumu ve vědních oblastech nanotechnologie, metrologie, mikroskopie a spektroskopie, zobrazování, optických mikromanipulačních technik a dalších příbuzných oborů využívajících světelných svazků.
Vorherige Bekanntmachung: 51962-2024
Interne Kennung: DNS01
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38624000 Optische Hilfen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38636000 Optische Fachinstrumente, 38635000 Teleskope, 38519200 Mikroskopobjektive, 38641000 Periskope, 38519620 Mikroskopkondensatoren, 38519610 Mikroskopokulare, 38433300 Spektrumanalysator, 38622000 Spiegel, 38623000 Optische Filter, 38620000 Polarisierende Stoffe, 38640000 Flüssigkristallgeräte, 38630000 Astronomische und optische Instrumente, 30191200 Overheadprojektoren, 38621000 Lichtwellenleitergeräte, 32561000 Glasfaserverbindungen, 32560000 Glasfasermaterial, 42671100 Laborwerkzeugträger, 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn, 38519650 Mikroskoptische, 18143000 Schutzkleidung, 33735100 Arbeitsschutzbrillen, 35113400 Schutz- und Sicherheitskleidung, 39522120 Sonnensegel, 30194900 Arbeitsflächenabdeckungen, 38300000 Messinstrumente, 38519100 Leuchtmittel für Mikroskope, 38636100 Laser
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kategorie A: Refrakční optické elementy
Beschreibung: Kategorie obsahuje jednoduché optické komponenty určené k fokusaci, defokusaci a lomu laserového svazku, k přenosu obrazu mezi předmětovou a obrazovou rovinou a k vytváření virtuálních obrazů v komplexní optické apartuře. Jedná se tedy především o spojné a rozptylné čočky (např. bikonvex, plankonvex, achromatické dublety a triplety, asférické a cylindrické čočky), hranoly (např. pravoúhlý hranol, koutový hranol) a optické desky (např. planparalelní okénko, optický klín či rovinný substrát). Optické elementy mohou být specifikovány včetně kovové objímky s běžně používanými typy závitů (RMS, SM1, C-Mount apod.)
Interne Kennung: DNS01-A-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38636000 Optische Fachinstrumente
Los: LOT-0002
Titel: Kategorie D: Optické filtry a zrcadla
Beschreibung: Optická zrcadla a optické filtry jsou přesné optické elementy vyrobené z vysoce kvalitních skel s co nejvyšší kvalitou minimálně jednoho povrchu, na kterém jsou naneseny kovové či dielektrické vrstvy sloužící ke zvýšení odrazivosti či propustnosti povrchu pro daný rozsah vlnových délek světla. Plochy optické kvality mohou být rovinné, konkávní či konvexní. Filtrování vlnových délek může být selektivní na průchod či na odraz, případně vyladěné pro průchod jedné vlnové délky a odraz jiné.
Interne Kennung: DNS01-D-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38623000 Optische Filter, 38622000 Spiegel
Los: LOT-0003
Titel: Kategorie E: Polarizační optika
Beschreibung: Kategorie obsahuje optické elementy, které mění fázové zpoždění mezi osami polarizace (čtvrtvlnné a půlvlnné destičky), polarizátory, polarizační děliče svazku, Faradayovy izolátory a polarizační zařízení založená na kapalných krystalech.
Interne Kennung: DNS01-E-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38620000 Polarisierende Stoffe
Los: LOT-0005
Titel: Kategorie H: Pasivní vláknové prvky
Beschreibung: Vláknovou optiku tvoří optické vláknové děliče svazku (splittery), optické vláknové cirkulátory, kolimátory světla s optickým vláknem nebo optovláknovým konektorem, optovláknové útlumové články nebo vláknové Braggovy mřížky a jiné speciální optovláknové struktury. Tyto prvky jsou realizovány standardními jednomodovými a vícemodovými optickými vlákny, polarizačně závislými optickými vlákny, plastovými vlákny a dalšími, v závislosti na požadavcích. Dále se tyto optovláknové prvky mohou lišit v závislosti na požadované vlnové délce a maximálním útlumu prvku.
Interne Kennung: DNS01-H-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32561000 Glasfaserverbindungen
Los: LOT-0007
Titel: Kategorie J: Statické mechanické elementy
Beschreibung: Kategorie obsahuje základní mechanické elementy bez pohyblivých součástí pro budování optických sestav ve volném prostoru či v klecovém systému. Kvůli náročným požadavkům na stabilitu optických systémů musí být všechny elementy kovové s povrchovou úpravou zabraňující degradaci povrchů vlivem vlhkosti či mechanického otěru. Typickými zástupci této kategorie jsou stojánky, tyčky, kostky a držáčky pro volně stojící elementy i klecové systémy, závitové desky, breadboardy a montážní tyče.
Interne Kennung: DNS01-J-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44500000 Werkzeug, Schlösser, Schlüssel, Scharniere, Verbindungselemente, Ketten und Federn, 42671100 Laborwerkzeugträger
Los: LOT-0008
Titel: Kategorie K: Manuální polohovací mechanismy
Beschreibung: Jedná se o zařízení umožňující lineární, rotační či naklápěcí pohyb v jedné nebo více osách. Jedná se o přesná zařízení vyrobená z kovových součástí a sloužící k přesnému polohování optických a mechanických elementů vůči optické ose. Mechanismy neobsahují elektroniku ani motorky k řízení rotace.
Interne Kennung: DNS01-K-1/2025
Los: LOT-0011
Titel: Kategorie N: Optické měřicí přístroje
Beschreibung: Jedná se o detektory a řídicí jednotky zajišťující měření vlastností světelného svazku. V kategorii jsou zastoupeny měřicí hlavy i celé přístroje určené ke zjištění polarizace, vlnové délky, spektrální charakteristiky a intenzity světla.
Interne Kennung: DNS01-N-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38300000 Messinstrumente
Los: LOT-0015
Titel: Kategorie B: Složené optické systémy
Beschreibung: Jedná se o soustavu jednoduchých optických členů mezi sebou určitým způsobem nerozebíratelně spojených pro získání optických vlastností, které není možné dosáhnout jednoduchou optikou. Tato zařízení kombinují přesně navržené čočky, zrcadla a další optické členy umístěné na předem daných místech. Tyto systémy mohou být buď pevné nepohyblivé, nebo nastavitelné tak, aby při změně polohy optických členů došlo k požadované změně optických parametrů jako je např. zvětšení nebo numerická apertura. Do této kategorie tedy spadají mikroskopové objektivy, teleskopy, periskopy apod.
Interne Kennung: DNS01-B-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38641000 Periskope, 38519610 Mikroskopokulare, 38519620 Mikroskopkondensatoren, 38519200 Mikroskopobjektive, 38635000 Teleskope
Los: LOT-0016
Titel: Kategorie F: Modulátory světelného svazku
Beschreibung: Modulátory světelného svazku jsou určené pro změnu amplitudy, frekvence, fáze, polarizace či směru světla šířícího se volně v prostoru. Jedná se o aktivní optické elementy využívající elektro-optického jevu, akusto-optického jevu či interakce světla s plochou aktivních elementů (mikrozrcátek, vrstvou kapalných krystalů, pružnou membránou s aktuátory apod.) Modulátor může být specifikován včetně řídicí jednotky s odpovídajícími frekvenčními a napěťovými parametry.
Interne Kennung: DNS01-F-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30191200 Overheadprojektoren, 38630000 Astronomische und optische Instrumente, 38640000 Flüssigkristallgeräte
Los: LOT-0018
Titel: Kategorie I: Optická vlákna
Beschreibung: Optická křemenná a speciální vlákna pro rozsah vlnových délek 240 – 2000 nm, jednomodová a mnohamodová s průměry jádra 2,5 µm – 2 mm, radiačně odolná a další. Mikrostrukturní optická vlákna s pevným a dutým jádrem a různým tvarem mikrostruktur. Optická vlákna mohou být zakončena různými typy optovláknových konektorů dle specifikace.
Interne Kennung: DNS01-I-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32560000 Glasfasermaterial
Los: LOT-0019
Titel: Kategorie O: Laboratorní zdroje světla
Beschreibung: V kategorii jsou zastoupeny zdroje světelného záření určené pro optickou laboratoř. Jedná se o samostatně funkční zařízení vyzařující monochromatické nebo bílé světlo dobře definovaných vlastností (např. vlnová délka, případně spektrální rozsah, tvar svazku, polarizace či výkon). Typickými zástupci jsou lasery a osvitové jednotky.
Interne Kennung: DNS01-O-1/2025
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38519100 Leuchtmittel für Mikroskope, 38636100 Laser