2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Kadzidło
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia odpadów komunalnych, w tym odpadów zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) z terenu Gminy Kadzidło. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie: 2.1. Niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych o kodzie 20 03 01 w szacunkowej ilości około 2400 Mg; 2.2. Segregowanych odpadów komunalnych z podziałem na następujące frakcje w szacunkowej ilości: 2.2.1. metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady z tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych o kodach 15 01 02, 20 01 39, 15 01 04, 20 01 40, 15 01 05 - w ilości około 500 Mg; 2.2.2. papier, w tym tektura, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury, o kodach 20 01 01, 15 01 01 - w ilości około 80 Mg; 2.2.3. szkło w tym odpady opakowaniowe ze szkła o kodach 20 01 02, 15 01 07 - w ilości około 350 Mg; 2.2.4. odpady wielkogabarytowe o kodzie 20 03 07 - w ilości około 240 Mg; 2.2.5. zużyte opony o kodzie 16 01 03 - w ilości około 30 Mg; 2.2.6. zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne inne niż wymienione w 20 01 21 i 20 01 23, o kodach 20 01 35* i 20 01 36 - w ilości około 5 Mg; 2.2.7. zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia inne niż wymienione w 17 01 06, o kodzie 17 01 07 - w ilości około 60 Mg; 2.2.8. odpady ulegające biodegradacji o kodach 20 02 01, 20 01 08 - w ilości około 360 Mg; 2.2.9. odpady tekstyliów i odzieży o kodach 20 01 10 i 20 01 11 – w ilości około 120 Mg; 2.2.10. leki inne niż wymienione w 20 01 31, o kodzie 20 01 32 w ilości ok. 0,03 Mg. Dostarczanie odpadów do zagospodarowania odbywać się będzie pojazdami przystosowanymi do odbierania poszczególnych frakcji odpadów w sposób wykluczający ich mieszanie lub wzajemne zanieczyszczenie pojazdami pyłoszczelnymi z zabudową jedno lub dwukomorową oraz pojazdami bez funkcji kompaktującej, przy czym dopuszcza się dostarczanie m.in. odpadów zbieranych selektywnie i wielkogabarytowych pojazdami z zabudowami umożliwiającymi kompresję odpadów z uwagi na znaczną objętość tych odpadów przy relatywnie małej masie. 3. Sposób świadczenia usług: 3.1. Zagospodarowanie powyższych odpadów może być dokonywane przez Wykonawcę w instalacji do przetwarzania odpadów posiadającej status instalacji komunalnej, która została wpisana na listę instalacji, o której mowa w art. 38b ust. 1 pkt 1 ustawy o odpadach z dnia 14 grudnia 2012r. (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) jako instalacja mechaniczno-biologicznego przetwarzania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych i wydzielania z niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych frakcji nadających się w całości lub w części do odzysku. Przetwarzanie odpadów zbieranych w sposób selektywny w tym odpadów opakowaniowych nie może być realizowane poza instalacjami i urządzeniami zgodnie z art. 30 ust. 1 ustawy o odpadach (t.j. Dz. U. 2023 poz. 1587 z późn. zmianami). Zagospodarowanie odpadów komunalnych ma odbywać się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z treścią ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz obowiązujących aktów wykonawczych w powyższym zakresie. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Interne Kennung: IG.271.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Ze względu na konieczność zapewnienia realizacji ciągłości usługi zagospodarowania odpadów i prawdopodobieństwo skrócenia terminu końcowego aktualnie realizowanej umowy z uwagi na osiągnięcie limitu wynagrodzenia za wykonanie usługi w ramach tej umowy istnieje konieczność zastosowania procedury przyśpieszonej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia (dział Procedura) odpadów komunalnych, w tym odpadów zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) z terenu Gminy Kadzidło.
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen