239687-2026 - Ergebnis
Polen – Arzneimittel – DOSTAWY PRODUKTÓW FARMACEUTYCZNYCH DO APTEKI ZAKŁADU KARNEGO W RZESZOWIE.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWY PRODUKTÓW FARMACEUTYCZNYCH DO APTEKI ZAKŁADU KARNEGO W RZESZOWIE.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są dostawy produktów farmaceutycznych do Apteki Zakładu Karnego w Rzeszowie zgodnie z asortymentem wskazanym w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określa: - opis przedmiotu zamówienia zawarty w SWZ; - projektowane postanowienia umowy – załącznik nr 4 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest do zaoferowania tylko takiego produktu farmaceutycznego, który posiada świadectwo rejestracji lub świadectwo dopuszczenia do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Produkty farmaceutyczne muszą spełniać warunki dopuszczenia do obrotu i do stosowania na terytorium Rzeczypospolitej Polskie określone w ustawie z dnia 6 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne (Dz. U. z 2025 r., poz. 750 z ze zm.). Produkty farmaceutyczne muszą posiadać ważne w terminach dokumenty dopuszczające do obrotu i używania zgodnie z przepisami ustawy z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1565 z ze zm.). Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za wszelkie ewentualne szkody powstałe u Zamawiającego w związku z zastosowaniem dostarczonego przez Wykonawcę produktu farmaceutycznego nie spełniającego wymogów określonych w ust. 5,6, 7 niniejszego Rozdziału. Produkty farmaceutyczne dostarczane w ramach realizacji Umowy muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, nieregenerowane, pozbawione wad fizycznych i prawnych oraz nie noszące śladów ich wcześniejszego używania lub uszkodzenia - muszą być dostarczone w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, posiadających cechy pierwotnego opakowania, wraz z informacją dotyczącą wskazań producenta co do właściwości przedmiotu zamówienia, zasad bezpieczeństwa użytkowania i terminów ważności. Wymagania te, w języku polskim, muszą znajdować się na opakowaniu lub na ulotce zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Zamawiający w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych) identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio produkt farmaceutyczny - dopuszcza rozwiązania równoważne (generyki) zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w w/w dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. Zamawiający pod pojęciem produktów równoważnych rozumie produkty zawierające tę samą substancję czynną w tej samej dawce oraz mające te same wskazania i tę samą drogę podania przy braku różnic postaci farmaceutycznej, których biorównoważność została potwierdzona odpowiednimi badaniami biodostępności, przy czym cena produktu równoważnego nie może być wyższa od ceny produktu wskazanego w ofercie Wykonawcy. Jeśli produkt równoważy będzie dostarczany w innej wielkości opakowania niż wymagana, to w celu zachowania całkowitej wymaganej ilości jednostkowych pozycji (tabletek, ampułek itp.) należy przeliczyć ilość opakowań i zaokrąglić je w górę do pełnego opakowania. Kierownik Apteki zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia produktów równoważnych, które nie spełniają ww. wymagań. W przypadku wstrzymania, zakończenia produkcji lub z innych przyczyn niezależnych od Wykonawcy niemożności zrealizowania umowy w zakresie dostawy konkretnego produktu farmaceutycznego - Zamawiający wymaga dostarczenia produktów równoważnych (generyków) produktów objętych umową, w cenie nie wyższej niż cena wskazana w ofercie Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza możliwość niezrealizowania pełnego zakresu dostaw o nie więcej niż 10% wartości Umowy, z jednoczesnym obniżeniem wynagrodzenia Wykonawcy. Wykonawcy nie przysługuje z tytułu niezrealizowanych dostaw żadne roszczenie. Dostawy będą wykonywane z zachowaniem obowiązujących w umowie cen jednostkowych netto, a Wykonawcy będzie przysługiwało wynagrodzenie wyłącznie za faktycznie dostarczone ilości produktów farmaceutycznych. Wykonawca dostarczy produkty farmaceutyczne do Apteki Zakładu Karnego w Rzeszowie przy ulicy Załęskiej 76 w dni robocze /pn.-pt., w godzinach od 8:00 do 14:00 na podstawie zamówienia Zamawiającego, w terminie 2 dni roboczych od daty złożenia zamówienia. Dostawy w trybie na „cito” realizowane będą nie później niż w terminie 24 godzin od momentu złożenia zamówienia (we wszystkie dni). Dostarczona przez Wykonawcę ilość produktów farmaceutycznych powinna być zgodna w całości w rodzaju i ilości określonej przez Zamawiającego w zamówieniu. Wykonawca zobowiązany będzie utrzymać stany magazynowe produktów farmaceutycznych na poziomie zapewniającym ciągłość dostaw. Termin ważności dostarczonych produktów farmaceutycznych nie może być krótszy niż 12 miesięcy od dnia dostawy. Wszelkiego rodzaju odstępstwa od terminu dostawy należy uzgodnić telefonicznie z kierownikiem Apteki Zakładu Karnego w Rzeszowie. Jednorazowe zapotrzebowanie zgłaszane Wykonawcy nie musi obejmować wszystkich produktów objętych przedmiotem umowy. Transport produktów farmaceutycznych realizowany będzie na koszt Wykonawcy i obejmuje: 1) zapewnienie środka transportu odpowiedniego dla przewożonego produktu farmaceutycznego zgodnie z obowiązującymi przepisami; 2) zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia produktu farmaceutycznego na czas przewozu, pod rygorem odpowiedzialności za braki i wady powstałe w czasie transportu; 3) przestrzeganie obowiązujących przepisów prawa w zakresie wymogów co do warunków przewozu produktu farmaceutycznego. Koszty opakowań produktów farmaceutycznych (niebędących zwrotnymi) stanowią element ceny jednostkowej. Oferowany przedmiot zamówienia w dniu składania ofert nie może być przeznaczony przez producenta do wycofania z produkcji lub sprzedaży. Wykonawca przelicza ilość sztuk tabl., amp., kaps., draż., na pełne opakowania podając jego cenę jednostkową netto i brutto zgodnie z poszczególnymi rubrykami formularza cenowego. W przypadku występowania niepełnych opakowań, Wykonawca zaokrągla w górę do pełnego opakowania.
Interne Kennung2232/1/UE/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są dostawy produktów farmaceutycznych do Apteki Zakładu Karnego w Rzeszowie zgodnie z asortymentem wskazanym w formularzu cenowym stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.