239746-2026 - Ergebnis
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Dostawa sprzętu rolniczego, dronów oraz systemów rolnictwa precyzyjnego na potrzeby Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu - Mokoszynie
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu rolniczego, dronów oraz systemów rolnictwa precyzyjnego na potrzeby Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu - Mokoszynie
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu rolniczego, dronów oraz systemów rolnictwa precyzyjnego na potrzeby ZSCKR w Sandomierzu­ Mokoszynie w podziale na następujące części: Część I ­- dostawa ciągnika rolniczego (1 szt.), pielnika do uprawy międzyrzędowej (1 szt.), opryskiwacza polowego (1 szt.), opryskiwacza sadowniczego (1 szt.) oraz rozsiewacza nawozów (1 szt.); Część II - dostawa drona rozpoznawczego (1 szt.), drona wykonawczego (1 szt.) oraz wieczystej edukacyjnej licencji oprogramowania do drona rozpoznawczego (1 szt.); Część III - dostawa systemu naprowadzania satelitarnego z dokładnością RTK (1 szt.) oraz stacji bazowej sygnału RTK (1 szt.); Część IV - dostawa stacji pogodowej (1 szt.), 5-letniej licencji na prognozę pogody i planowanie pracy do stacji pogodowej (1 szt.), 5-letniej licencji przewidywania plonu do stacji pogodowej (1 szt.) oraz 5-letniej licencji na modele chorobowe dla czterech upraw do stacji pogodowej (1 szt.). Część V - dostawa skanera (czujnika NDVI) chlorofilu i biomasy (1 szt.), 5-letniej licencji do platformy z mapami biomasy i nawożenia azotowego (1 szt.) oraz oprogramowania wraz z bezterminową licencją na moduł ekspercki do skanera chlorofilu i biomasy (1 szt.).
Vorherige Bekanntmachung115700-2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający - działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (dalej: ustawa Pzp), podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert. Przedmiotowe zamówienie realizowane jest w ramach inwestycji A1.4.1 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) na podstawie Porozumienia nr 00007-84040-OR1300009/25 zawartego z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Kluczowym argumentem prawnym uzasadniającym pilną potrzebę udzielenia zamówienia jest wynikający z Porozumienia termin do złożenia wniosku zaliczkowego wraz z poświadczonymi kopiami umów zawartych z wykonawcami (tj. 28 lutego 2026 r.) oraz realne zagrożenie utraty dofinansowania w przypadku jego niedochowania, co w praktyce oznaczałoby zaniechanie realizacji przedmiotowego zadania. Pierwotne postępowanie o udzielenie zamówienia zostało unieważnione w dniu 23 stycznia 2026 r. na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy Pzp. Przyczyną unieważnienia było odrzucenie wszystkich złożonych ofert z uwagi na niedochowanie przez wykonawców wymaganej prawem formy elektronicznej oraz niezgodność treści ofert z warunkami zamówienia. W celu zabezpieczenia realizacji przedsięwzięcia, Zamawiający w dniu 27 stycznia 2026 r. wystąpił do ARiMR z wnioskiem o aneksowanie Porozumienia w zakresie wydłużenia terminu złożenia wniosku zaliczkowego. Niemniej jednak, do chwili obecnej Zamawiający nie otrzymał odpowiedzi, ani wiążącej zgody Agencji na wnioskowaną zmianę, co oznacza, że pierwotny termin (28 lutego 2026 r.) pozostaje nadal obowiązujący i prawnie wiążący. W zaistniałym stanie faktycznym, zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert czyni terminowe zawarcie umów oraz złożenie kompletnego wniosku zaliczkowego niemożliwym, co bezpośrednio zagraża utratą przyznanego dofinansowania. Zamawiający dochował należytej staranności wszczynając pierwsze postępowanie z odpowiednim wyprzedzeniem, jednakże nie mógł przewidzieć, że wszyscy profesjonalni uczestnicy rynku złożą oferty dotknięte nieusuwalnymi wadami formalnymi lub merytorycznymi. Wskazać przy tym należy, że nawet w przypadku ewentualnej akceptacji przez Agencję wniosku o przedłużenie rzeczonego terminu, uwzględnienie ram czasowych niezbędnych do rozpoznania potencjalnych środków ochrony prawnej wnoszonych do Krajowej Izby Odwoławczej sprawia, że ryzyko niezakończenia postępowania w terminie objętym porozumieniem (bądź aneksowanym) pozostaje wysokie. Skrócenie terminu składania ofert stanowi zatem jedyny dostępny środek prawny pozwalający na minimalizację opóźnienia powstałego z przyczyn zewnętrznych oraz zabezpieczenie środków finansowych przeznaczonych na realizację celu dydaktycznego szkoły.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający - na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych - przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 3. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej zgodnie z art. 61 ustawy Pzp, za pośrednictwem elektronicznej platformy pod ww. adresem, która spełnia wymagania opisane w art. 64 ustawy Pzp. 4. Na stronie Platformy pod ww. adresem znajdują się odnośniki do regulaminu Platformy, instrukcji dla Wykonawców oraz ­ kontakt do Centrum Wsparcia Klienta, gdzie Wykonawca może uzyskać pomoc techniczną. 5. Wykonawca przystępując do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, bezpłatnie rejestrując się lub logując, w przypadku posiadania konta w Platformie, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie oraz uznaje go za wiążący. 6. Komunikacja pomiędzy Zamawiającym, a wykonawcami w szczególności składanie oświadczeń, dokumentów, wyjaśnień, wniosków, zawiadomień oraz przekazywanie informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem Platformy, pod nazwą niniejszego postępowania i formularza Wyślij wiadomość do zamawiającego. W sytuacjach awaryjnych np. w przypadku braku działania Platformy Zamawiający może również komunikować się z wykonawcami za pomocą poczty elektronicznej (nie dotyczy składania ofert). Cd. w Rozdziale X SWZ. 7. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 8. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy nie jest wymagane.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 16100000 Land- und forstwirtschaftliche Maschinen für die Bodenbearbeitung oder -bewirtschaftung, 16400000 Bespritzungsmaschinen für Landwirtschaft oder Gartenbau, 16141000 Düngemittelstreuer, 16120000 Eggen, Aufreißer, Kultivatoren, Jät- oder Hackmaschinen, 38112100 Globale Navigations- und Ortungssysteme (GPS oder gleichwertiges System), 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 38127000 Wetterstationen, 38300000 Messinstrumente
5. Los
LosLOT-0004
TitelCzęść IV: dostawa stacji pogodowej (1 szt.), 5-letniej licencji na prognozę pogody i planowanie pracy do stacji pogodowej (1 szt.), 5-letniej licencji przewidywania plonu do stacji pogodowej (1 szt.) oraz 5-letniej licencji na modele chorobowe dla czterech upraw do stacji pogodowej (1 szt.)
BeschreibungOpis przedmiotu zamówienia zawarto w SWZ oraz SOPZ.
Interne Kennung(SZKOŁA) Zam. tryb UE 2-sprzęt rolniczy 26 część IV
Haupteinstufung (cpv): 38127000 Wetterstationen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38300000 Messinstrumente, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
LosLOT-0005
TitelCzęść V: dostawa skanera (czujnika NDVI) chlorofilu i biomasy (1 szt.), 5-letniej licencji do platformy z mapami biomasy i nawożenia azotowego (1 szt.) oraz oprogramowania wraz z bezterminową licencją na moduł ekspercki do skanera chlorofilu i biomasy (1 szt.)
Interne Kennung(SZKOŁA) Zam. tryb UE 2-sprzęt rolniczy 26 część V
Haupteinstufung (cpv): 38300000 Messinstrumente
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme