240080-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bauarbeiten für Abwasserrohre – Udbud af rammeaftale for No-dig-opgaver
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af rammeaftale for No-dig-opgaver
BeschreibungDen udbudte rammeaftale omfatter indkøb og levering af strømpeforinger (No-Dig opgaver) på Ordregivers ledningsnet.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres efter proceduren offentligt udbud efter reglerne i udbudsloven (Lov nr. 1564 af 15/12/2015 med senere ændringer).
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre
5. Los
LosLOT-0000