2. Verfahren
Verfahren
Titel: Certyfikowane kursy języka angielskiego dla uczniów klas 7 i 8 z terenu powiatu toruńskiego i golubsko-dobrzyńskiego
Beschreibung: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie nieograniczonym na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, dalej zwanej SWZ lub specyfikacją. 2. Szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia przekracza wysokość progów unijnych o jakich mowa w art. 3 ustawy Pzp. 3. Zamawiający informuje, że stosownie do treści art. 139 ust 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. 4. W sprawach nieuregulowanych w niniejszej specyfikacji stosuje się przepisy Pzp, aktów wykonawczych do Pzp oraz Kodeksu cywilnego. Rozdział 23. Informacje o podmiotowych środkach dowodowych. 1. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, z uwagi na zastosowanie przez Zamawiającego procedury zgodnie z art. 139 ustawy Pzp, Zgodnie z art. 139 ust 2 Ustawy Pzp, Zamawiający będzie wymagał złożenia przedmiotowego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta zostanie najwyżej oceniona. 2. Oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, należy złożyć na formularzu JEDZ – Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ. 3. Oświadczenie, o którym mowa w ust 2 nie jest podmiotowym środkiem dowodowym i stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia i spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 4. Zamawiający informuje, że opracował wzór JEDZ w formie elektronicznej (z użyciem narzędzia ESPD). Wykonawca może korzystać z narzędzia ESDP lub innych dostępnych narzędzi lub oprogramowania, które umożliwiają wypełnienie JEDZ i utworzenie dokumentu elektronicznego. 5. Informacje dotyczące sposobu przygotowania i złożenia JEDZ: 1) Aby przygotować JEDZ przy użyciu narzędzia ESPD, Wykonawca musi wejść na stronę internetową: https://espd.uzp.gov.pl/ (na przedmiotowej stronie JEDZ nazywany jest ESPD), następnie po wybraniu języka polskiego, należy: a) na pytanie „kim jesteś” – wybrać pozycję „Wykonawcą”, b) na pytanie „co chcesz zrobić” – wybrać pozycję „zaimportować ESPD”, c) następnie należy wybrać plik; plik znajduje się na stronie internetowej prowadzonego postępowania (plik o nazwie Załącznik nr 2 do SWZ_JEDZ.xml), d) wypełnić JEDZ, w zakresie określonym przez Zamawiającego, e) pobrać JEDZ - Zamawiający zaleca pobranie JEDZ w formacie pdf. f) utworzony w powyższy sposób JEDZ w postaci dokumentu elektronicznego należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2) Zamawiający informuje, że: a) zamówienie nie jest zamówieniem zastrzeżonym, dlatego w Części II, lit. A JEDZ w podsekcji zaczynającej się od słów: „Jedynie w przypadku, gdy zamówienie jest zastrzeżone: (...)”, należy zaznaczyć opcję „Nie”, b) w Części II, lit. A JEDZ, w podsekcji zaczynającej się od słów: „W stosownych przypadkach, czy Wykonawca jest wpisany do urzędowego wykazu zatwierdzonych Wykonawców (...)”, polscy Wykonawcy zaznaczają opcję „Nie”, c) w Części IV JEDZ (Kryteria kwalifikacji) Wykonawca może złożyć ogólne oświadczenie potwierdzające spełnianie kryteriów kwalifikacji, rozumianych jako warunki udziału w postępowaniu określone w ogłoszeniu o zamówieniu i SWZ. Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α, w takim przypadku Wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w Części IV JEDZ, d) w Części V należy pozostawić domyślnie zaznaczoną odpowiedź „Nie” (sekcja ta nie dotyczy postępowań prowadzonych w trybie przetargu nieograniczonego), e) definicja mikro / małego / średniego przedsiębiorcy zawarta jest w zaleceniu Komisji z dnia 6 maja 2003 r. dotyczącym definicji mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw (Dz. Urz. UE L 124 z 20.5.2003, str. 36). 3) Instrukcja wypełniania JEDZ znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/uzp/jednolity-europejski-dokument-zamowienia Plik o nazwie Instrukcja wypełniania JEDZ/ESPD ustawa PZP 2029 wersja 29.04.2022
Vorherige Bekanntmachung: 857848-2025
Interne Kennung: ZP.272.1.29.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80580000 Veranstaltung von Sprachkursen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa szkoleniowa polegająca na przeprowadzeniu certyfikowanych kursów języka angielskiego dla uczniów klas 7 i 8 z terenu powiatu toruńskiego i golubsko-dobrzyńskiego. Kursami zostanie objęta grupa docelowa licząca 1112 uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych biorących udział w projekcie. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu „EU-geniusz w świecie naukowych żywiołów”, nr FEKP.08.13-IZ.00-0009/24, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie na wsparcie w obszarze rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 8.13 Kształcenie ogólne ZITy regionalne. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Załączniku nr 11 do niniejszej SWZ. Zamawiający informuje, że zamówienie nie zostało podzielone na części. W ramach wybranego wariantu realizacji zamówienia nie istnieje możliwość podzielenia zamówienia na części, ponieważ prowadziłoby to do ryzyka niespójności, obniżenia jakości oraz niewykonania całościowych celów, które Zamawiający musi osiągnąć. Zamówienie dotyczy certyfikowanych kursów językowych, obejmujących zarówno proces szkoleniowy, jak i przeprowadzenie egzaminów zewnętrznych zakończonych uzyskaniem jednolitych uznawanych certyfikatów. Podział zamówienia na części byłby nieuzasadniony z następujących powodów: 1. Konieczność zachowania jednolitych standardów szkoleniowych i egzaminacyjnych. Kursy muszą być prowadzone według spójnego programu powiązanego bezpośrednio z uznanym systemem certyfikacji. Rozdzielenie szkolenia od egzaminowania pomiędzy różnych wykonawców mogłoby prowadzić do niespójności metodyki i rozbieżności programowych oraz obniżenia efektywności nauczania. 2. Odpowiedzialność jednego Wykonawcy za cały proces. Zamawiający wymaga aby jeden Wykonawca odpowiadał za całość usługi – od przygotowania uczestników po przeprowadzenie egzaminów certyfikacyjnych. Pozwoli to na pełną kontrolę jakości, ciągłość procesu oraz jednoznaczne określenie odpowiedzialności. Podział zamówienia na części zwiększyłby ryzyko przerzucania odpowiedzialności między Wykonawcami, co mogłoby doprowadzić do braku możliwości osiągnięcia zamierzonych rezultatów. 3. Wymogi instytucji certyfikujących. Egzaminy językowe w uznanych systemach (np. Cambridge, TELC, TOEIC, Goethe)mogą być przeprowadzone wyłącznie przez podmioty posiadające stosowne akredytacje. Wielu wykonawców nie może dzielić się takimi uprawnieniami pomiędzy sobą, a różne instytucje certyfikujące nie są wymienne. Podział zamówienia na części prowadziłby do niespójności certyfikatów i braku porównywalności wyników. 4. Ryzyko braku kompatybilności rozwiązań organizacyjnych i technicznych. Kursy wymagają jednolitego harmonogramu, systemu monitorowania postępów oraz spójnej organizacji. Wprowadzenie kilku Wykonawców zwiększyłoby ryzyko problemów organizacyjnych, trudności w koordynacji oraz konieczność prowadzenia odrębnych procedur nadzoru. 5. Efektywność kosztowa i organizacyjna. Podział zamówienia na części generowałby dodatkowe koszty koordynacyjne po stronie Zamawiającego oraz wydłużałby czas realizacji. Utrudniałby również proces sprawozdawczości i rozliczeń z Wykonawcami. Warunki udziału w postępowaniu 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale 16 SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu określone w Rozdziale 17 SWZ.