2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa, konfiguracja i instalacja urządzeń aktywnych wraz z towarzyszącym oprogramowaniem
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1. wykonanie analizy przedwdrożeniowej; 2. dostawa, instalacja i konfiguracja Urządzeń w liczbie wskazanej w OPZ wraz z towarzyszącym oprogramowaniem do zarządzania tymi urządzeniami; 3. dostawa środowiska sprzętowo-systemowego; 4. wdrożenie Systemu, w tym zakup licencji, instalacja i konfiguracja Systemu; 5. świadczenie usług gwarancji; 6. realizacja świadczeń objętych Prawem Opcji; Przedmiot Zamówienia jest kompleksowo i szczegółowo określony w Załączniku nr 1 do SWZ -OPZ (w tym obejmuje on zakres i wymagania techniczne).
Vorherige Bekanntmachung: 152442-2026
Interne Kennung: ARM/04/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W niniejszym przypadku zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert. Agencja Rozwoju Mazowsza S.A. została wyłoniona jako beneficjent konkursu w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (nabór nr KPOD.05.02IW.06004/25 o dofinansowanie projektów w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach priorytetu C1. Poprawa dostępu do szybkiego Internetu, Działaniu Inwestycja C1.1.1 Zapewnienie dostępu do bardzo szybkiego Internetu na obszarach białych plam Funduszu Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności). Zadaniem Agencji Rozwoju Mazowsza S.A. jest wypełnienie obowiązków wynikających z następujących Umów: 1. Umowa nr 05.02 IW.060108/25 pn. „IdM 1” złożonego w naborze nr KPOD.05.02IW.06004/25 2. Umowa nr 05.02IW.060125/25 pn. „IdM 3” złożonego w naborze nr KPOD.05.02IW.06004/25 3. Umowa nr 05.02IW.060126/25 pn. „IdM 4” złożonego w naborze nr KPOD.05.02IW.06004/25 4. Umowa nr 05.02IW.060127/25 pn. „IdM 5” złożonego w naborze nr KPOD.05.02IW.06004/25 5. Umowa nr 05.02IW.060128/25 pn. „IdM 6” złożonego w naborze nr KPOD.05.02 IW.06 004/25 6. Umowa nr 05.02IW.060129/25 pn. „IdM 7” złożonego w naborze nr KPOD.05.02IW.06004/25 Celem dofinansowania jest budowa infrastruktury szerokopasmowego Internetu na wybranych obszarach białych plam. Realizacja projektu zakłada budowę nowoczesnej sieci światłowodowej, która umożliwi mieszkańcom, instytucjom publicznym oraz przedsiębiorstwom dostęp do usług szerokopasmowych o wysokiej przepustowości. Projekt ma na celu przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, zwiększenie konkurencyjności regionu oraz poprawę jakości życia mieszkańców. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie sieci dostępowej do ponad 30 tysięcy Punktów Adresowych na terenie województwa mazowieckiego do 31.08.2026 r. , a niezastosowanie procedury przyspieszonej mogłoby doprowadzić do niemożności wykonania ww. prac w terminie określonym przez dokumentację KPO.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 32523000 Fernmeldeeinrichtungen, 32500000 Fernmeldebedarf, 80500000 Ausbildung, 50330000 Wartung von Fernmeldeeinrichtungen, 30211400 Computerkonfigurationen, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: 1. wykonanie analizy przedwdrożeniowej; 2. dostawa, instalacja i konfiguracja Urządzeń w liczbie wskazanej w OPZ wraz z towarzyszącym oprogramowaniem do zarządzania tymi urządzeniami; 3. dostawa środowiska sprzętowo-systemowego; 4. wdrożenie Systemu, w tym zakup licencji, instalacja i konfiguracja Systemu; 5. świadczenie usług gwarancji; 6. realizacja świadczeń objętych Prawem Opcji; Przedmiot Zamówienia jest kompleksowo i szczegółowo określony w Załączniku nr 1 do SWZ -OPZ (w tym obejmuje on zakres i wymagania techniczne). Szczegółowe postanowienia określające rodzaj, maksymalną wartość Prawa Opcji i okoliczności skorzystania z Prawa Opcji zawarto w Załączniku nr 11 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. W ramach Prawa Opcji Zamawiający może zamówić u Wykonawcy: a) rozbudowa lub dostarczenie dodatkowych OLT w liczbie maksymalnej 60; b) dostarczenie dodatkowych ONT w liczbie maksymalnej 20 000; c) 1 000 roboczogodzin prac wsparcia dla Urządzeń; d) 1 000 roboczogodzin prac rozwojowych w Systemie. 2. Skorzystanie z Prawa Opcji zależy od decyzji Zamawiającego. Zamawiający może skorzystać z Prawa Opcji w całości (tj. w maksymalnym zakresie), tylko w części lub w ogóle nie skorzystać z Prawa Opcji. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z Prawa Opcji wielokrotnie aż do wykorzystania maksymalnego zakresu Prawa Opcji. 3. Zamawiający zastrzega, że w przypadku braku skorzystania w całości lub w części z określonego w Umowie zakresu Prawa Opcji, Wykonawcy nie będzie przysługiwało roszczenie z tego tytułu w stosunku do Zamawiającego, w szczególności roszczenie do żądania wykonania zakresu przedmiotu Umowy określonego w Prawie Opcji lub zapłaty wynagrodzenia z tego tytułu przez Zamawiającego. 4. Warunkiem skorzystania z Prawa Opcji jest złożenie przez Zamawiającego Zamówienia. 5. Zamawiający jest uprawniony do złożenia Prawa Opcji przez cały czas trwania Umowy, tj. od daty jej zawarcia do daty zakończenia obowiązywania Umowy. 6. Wykonawcy nie przysługują w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenia, w szczególności roszczenia odszkodowawcze, z tytułu skorzystania lub nieskorzystania z Prawa Opcji przez Zamawiającego. 7. Każda dostawa świadczenia w ramach Prawa Opcji będzie przez Wykonawcę realizowana na podstawie Zamówienia złożonego przez Zamawiającego zgodnie z następującą procedurą: a) termin realizacji Zamówienia określony będzie każdorazowo w Zamówieniu, jednak: 1) nie może być krótszy niż 3 tygodnie i dłuższy niż 5 tygodni od dnia przesłania Zamówienia na rozbudowę lub dodatkowe OLT; 2) nie może być krótszy niż 3 tygodnie i dłuższy niż 5 tygodni od dnia przesłania Zamówienia na dodatkowe ONT; 3) nie może być krótszy niż 3 dni i dłuższy niż 2 tygodnie od dnia przesłania Zamówienia na roboczogodziny prac wsparcia dla Urządzeń lub prac rozwojowych w Systemie; b) zamówienia będą przekazywane Wykonawcy na adres e-mail Kierownika Projektu po stronie Wykonawcy wskazany w § 6 ust. 1 Umowy lub drogą pisemną na adres Wykonawcy wskazany w komparycji Umowy; c) osobą upoważnioną przez Zamawiającego do składania Zamówień jest Kierownik Projektu po stronie Zamawiającego wskazany w § 6 ust. 1 Umowy; d) wszelkie zmiany i uzupełnienia danego Zamówienia wymagają dla swojej ważności potwierdzenia przez obu Kierowników Projektu w formie dokumentowej (e-mail), pisemnej lub elektronicznej; e) Zamawiający będzie przesyłał Zamówienia zgodnie ze wzorem ustalonym przez Zamawiającego po zawarciu Umowy; f) Wykonawca jest zobowiązany każdorazowo zaakceptować Zamówienie i potwierdzić datę dostarczenia Zamówienia w ciągu 3 dni od jego otrzymania. Potwierdzenie przyjęcia Zamówienia powinno zostać przekazane w formie w jakiej Zamówienie zostało złożone; g) w przypadku braku potwierdzenia przez Wykonawcę Zamówienia zgodnie z lit. f. powyżej, Zamówienie zostanie uznane za potwierdzone milcząco w następnym dniu po upływie terminu wskazanego w lit. f. powyżej; h) Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć na własny koszt i ryzyko świadczenia w zakresie Prawa Opcji do wskazanych w Zamówieniu w lokalizacji. 8. W celu uniknięcia wątpliwości, Strony oświadczają, że stosownie do ust. 2 powyżej, Zamawiający może wykorzystać Prawo Opcji jedynie w części. To oznacza, że nie istnieje minimalna liczba jednorazowej dostawy OLT lub ONT albo minimalnej liczby roboczogodzin prac rozwojowych, które w ramach jednego Zamówienia składa Zamawiający.