240978-2026 - Wettbewerb
Polen – Bau von Fahrradwegen – Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Doliny Płoni etap I (odc. Sobieradz - Bielice, Brzesko - Płońsko)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Doliny Płoni etap I (odc. Sobieradz - Bielice, Brzesko - Płońsko)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Budowa sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego – Trasa Doliny Płoni etap I (odc. Sobieradz - Bielice, Brzesko - Płońsko). 2. Zakres zadania obejmuje budowę i oznakowanie tras rowerowych w gminach Gryfino i Przelewice. Do wykonania są dwa odcinki inwestycyjne, pierwszy Sobieradz - Bielice o dł. 3,126 km oraz drugi Brzesko - Płońsko o dł. 8,564 km. Całkowita długość odcinków inwestycyjnych wynosi ok. 11,690 km. 3. Zakres robót budowlanych obejmuje: 1) usunięcie drzew i krzewów, 2) zdjęcie warstwy humusu, 3) rozbiórkę nawierzchni, 4) wykonanie robót ziemnych – wykopów i nasypów, 5) wykonanie projektowanej konstrukcji ścieżki rowerowej, 6) ustawienie urządzeń zabezpieczających ruch, 7) wykonanie nasadzeń zastępczych, 8) budowę oświetlenia ulicznego, 9) budowę miejsc wypoczynku, 10) montaż rur osłonowych na sieciach, 11) remont przepustu, 12) montaż licznika rowerowego, 13) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. 4. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Dokumentacji Projektowej, SST, Rozdziale C SWZ i Wycenionych Przedmiarach Robót. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień podobnych, tj. zamówień z wolnej ręki, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy – Prawo zamówień publicznych. 1) Wartość robót ustala się w wysokości do kwoty 1 951 412,00 złotych netto, o zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia podstawowego, polegających na powtórzeniu podobnych robót budowlanych. 2) Podstawą ustalenia warunków realizacji zamówienia podobnego jest umowa podstawowa oraz przeprowadzone z Wykonawcą negocjacje. 6. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę(ów) na podstawie stosunku pracy wszystkich osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności, w zakresie realizacji zamówienia, tj.: roboty przygotowawcze, roboty ziemne, wykonanie konstrukcji nawierzchni ścieżki rowerowej, roboty wykończeniowe, montowanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. 7. Uprawnienia Zamawiającego w zakresie sposobu weryfikacji i kontroli wypełniania obowiązku, o którym mowa w pkt 6, określone zostały w § 5 ust. 3 pkt 9) i § 9 ust. 7 projektu umowy.
Interne KennungZZDW-6.3811.57.2026.8.2
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensI. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim na elektronicznej Platformie znajdującej się pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1288660 II. Zamawiający w postępowaniu zastosuje procedurę określoną w art.139 ustawy Pzp. III. Wykonawca składając ofertę zobowiązany jest załączyć na Platformie dokumenty: 1) formularz oferty, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do SWZ; 2) wycenione przedmiary robót, według wzoru stanowiącego załącznik nr 8 – 8.2 do SWZ; 3) odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru, w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby) jest umocowana do jego reprezentowania; Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia ww. dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca podał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów; 4) pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, podmiotu udostępniającego zasoby, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ppkt 3); 5) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ). Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby może być zastąpione innym podmiotowym środkiem dowodowym potwierdzającym, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tego podmiotu; Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć tylko wtedy, gdy Wykonawca polega na zdolnościach podmiotu udostępniającego zasoby. 6) oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia wskazujące, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. Uwaga! Ww. oświadczenie należy złożyć w przypadku wspólnego ubiegania się Wykonawców o udzielenie zamówienia. 7) dowód wniesienia wadium, 8) przedmiotowe środki dowodowe: opis materiałów, produktów i rozwiązań równoważnych – jeżeli Wykonawca przewiduje ich zastosowanie (w przypadku, o którym mowa w Dziale III pkt 11 - 15 SWZ) oraz dokumenty na potwierdzenie równoważności zastosowanych materiałów, produktów i rozwiązań (jeżeli są konieczne do wykazania równoważności). V. Oświadczenie oraz podmiotowe środki dowodowe, które należy złożyć na wezwanie, o którym mowa w art. 126 ust. 1 ustawy wskazane są w pkt 6 dział VIII SWZ. VI. Sposób złożenia podmiotowych środków dowodowych przez Wykonawców mających siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej wskazany jest w Dziale IX SWZ. VII. Warunki zmian umowy zawarto w § 19 Projektu umowy. VIII. Warunki waloryzacji wynagrodzenia zawarto w § 20 Projektu umowy.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45233162 Bau von Fahrradwegen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Zakres robót budowlanych obejmuje: 1) usunięcie drzew i krzewów, 2) zdjęcie warstwy humusu, 3) rozbiórkę nawierzchni, 4) wykonanie robót ziemnych – wykopów i nasypów, 5) wykonanie projektowanej konstrukcji ścieżki rowerowej, 6) ustawienie urządzeń zabezpieczających ruch, 7) wykonanie nasadzeń zastępczych, 8) budowę oświetlenia ulicznego, 9) budowę miejsc wypoczynku, 10) montaż rur osłonowych na sieciach, 11) remont przepustu, 12) montaż licznika rowerowego, 13) wykonanie oznakowania poziomego i pionowego. 2.Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Dokumentacji Projektowej, SST, Rozdziale C SWZ i Wycenionych Przedmiarach Robót.
Interne KennungZZDW – 6.3811.57.2026.8.2