24100-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Bau von Schmutzwasserleitungen – ANLÆGSUDBUD - SPILDEVANDSKLOAKERING AF FRØLUNDE FED - ETAPE II
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ANLÆGSUDBUD - SPILDEVANDSKLOAKERING AF FRØLUNDE FED - ETAPE II
Beschreibung: Udbuddet vedrører anlæg af spildevandsledninger, brønde og pumpestationer i forbindelse med etablering af spildevandskloakering af 355 sommerhusejendomme ved Frølunde Fed (etape II) i Slagelse Kommune. Dette udbud omfatter i hovedtræk: - Oplukning af vej- og rabatarealer mv. - Jord- og kloakarbejder, herunder grundvandssænkning og afstivning i forbindelse med følgende arbejder: - Sætning af pumpebrønde inkl. tilslutninger og trækrør. - Levering og etablering af trykledninger ved styret underboring og gravning. - Levering og etablering af gravitationsledninger ved gravning. - Levering og etablering af spildevandsbrønde. - Nedgravning af el-forsyningskabler. - Etablering af sokler til el- og styreskabe. - Retablering af vej- og rabatarealer mv. Udbuddet indgår i et samlet projekt med etablering af spildevandskloakering i Frølunde Fed.
Interne Kennung: 2024/3
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232411 Bau von Schmutzwasserleitungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle, 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232420 Bauarbeiten für Abwasserbeseitigungsanlagen, 45232423 Bau von Abwasserpumpstationen, 45232431 Abwasserpumpstation
5. Los
Los: LOT-0000