241592-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport) – Udbud af linnedkørsel til midtVask
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af linnedkørsel til midtVask
BeschreibungUdbuddet vedrører Ordregivers indkøb af linnedkørsel mellem midtVask og regionens hospitalsenheder. Ydelsen omfatter således afhentning og aflevering af linnedvogne med urent og rent linned. Udbuddet omfatter linnedkørsel mellem midtVask og regionens hospitalsenheder og institutioner i lastvogn med lift med plads til 24 og/eller 34 vogne, jf. hertil også Kontraktbilag 3. Udbuddet er et genudbud af delkontrakt 3 af tidligere udbud nr.: 146831-2025
Vorherige Bekanntmachung146831-2025
Interne Kennung1-23-4-72-56-24
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
LosLOT-0000