24164-2025 - Ergebnis
Polen – Schneeräumung – Letnie i zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa małopolskiego w latach 2024 – 2025 – z podziałem na części
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLetnie i zimowe utrzymanie dróg wojewódzkich na terenie województwa małopolskiego w latach 2024 – 2025 – z podziałem na części
BeschreibungPrzedmiot zamówienia stanowi wykonywanie w latach 2024 – 2025 usług i robót z zakresu letniego (LUD) i zimowego (ZUD) utrzymania dróg odnośnie dróg wojewódzkich zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego – w obrębie Rejonu Dróg Wojewódzkich w Jakubowicach (jednostki terenowej Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie) – w ramach jednej (1) części zamówienia (Część nr 11) oraz w podziale na zakres podstawowy zamówienia oraz zakres opcjonalny zamówienia (w ramach tej z części zamówienia). Przedmiotowe zamówienie w ramach tej części obejmuje wykonywanie usług i robót z zakresu letniego i zimowego utrzymania dróg wojewódzkich ujętych w ramach następujących grup robót: GRUPA nr 1 - naprawa korpusu drogi, GRUPA nr 2 - odwodnienie, GRUPA nr 3 - bezpieczeństwo, GRUPA nr 4 - estetyka, GRUPA nr 5 - zimowe utrzymanie dróg, GRUPA nr 6 - remonty cząstkowe nawierzchni.
Vorherige Bekanntmachung699631-2024
Interne KennungZDW-DN-4-271-109/24
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 45233140 Straßenarbeiten, 77211400 Fällen von Bäumen, 77314100 Anlegen von Rasen, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90641000 Reinigung von Einlaufschächten, 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
5. Los
LosLOT-0004
TitelCzęść nr 11 – RDW Jakubowice: droga wojewódzka nr 772, droga wojewódzka stanowiąca odcinki byłej DK 7
BeschreibungZamówienie obejmuje wykonywanie w latach 2024 – 2025 usług i robót z zakresu letniego i zimowego utrzymania dróg wojewódzkich na terenie Rejonu Dróg Wojewódzkich w Jakubowicach – w podziale na zakres podstawowy zamówienia i zakres opcjonalny zamówienia. 1) Zakres podstawowy zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie w latach 2024 – 2025 usług z zakresu zimowego utrzymania dróg odnośnie drogi wojewódzkiej nr 772 oraz drogi wojewódzkiej obejmującej pozbawiony dotychczasowej kategorii i zaliczony do kategorii drogi wojewódzkiej odcinek drogi krajowej nr 7 (odcinek Miechów – węzeł Szczepanowice) – wedle zakresu prac określonego treścią formularza TER dla Części nr 11 (zakres podstawowy zamówienia). Niniejsze stanowi zakres podstawowy zamówienia. 2) Zakres opcjonalny zamówienia: Obok wskazanego w ppkt 1 zakresu podstawowego zamówienia Zamawiający przewiduje równocześnie w ramach zastrzeganego prawa opcji dodatkowo wykonywanie w latach 2024 – 2025 usług i robót z zakresu letniego i zimowego utrzymania dróg odnośnie drogi wojewódzkiej nr 772 oraz drogi wojewódzkiej obejmującej pozbawione dotychczasowej kategorii i zaliczone do kategorii drogi wojewódzkiej odcinki drogi krajowej nr 7 (odcinki Miechów – węzeł Szczepanowice oraz węzeł Widoma – granica miasta Krakowa) – wedle zakresu prac określonego treścią formularza TER dla Części nr 11 (zakres opcjonalny zamówienia). Niniejsze stanowi zakres opcjonalny zamówienia. W kontekście tej części zamówienia oraz zarówno odnośnie zakresu podstawowego zamówienia, jak i zakresu opcjonalnego zamówienia objętych tą częścią, Zamawiający zastrzega sobie możliwość zlecenia usług / robót w mniejszym lub większym zakresie, a także zwiększenia lub zmniejszenia ilości oraz zmiany rodzaju usług / robót w zależności od potrzeb Zamawiającego (w stosunku do ilości określonych w formularzu TER) w ramach wynagrodzenia umownego (w ramach zamówień zamiennie bilansujących się do wysokości wynagrodzenia umownego) bez konieczności zmiany (aneksowania) umowy. Niniejsze nie będzie stanowiło podstaw do zgłaszania przez Wykonawcę roszczeń z tego tytułu. Zamawiający w kontekście zakresu podstawowego zamówienia gwarantuje wykonanie 50 % wartości tego zakresu zamówienia określonej w umowie. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawiera Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) stanowiący zał. nr 1 SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45232410 Kanalisationsarbeiten, 45232452 Entwässerungsarbeiten, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45233142 Straßenausbesserungsarbeiten, 45233222 Straßenpflaster- und Asphaltarbeiten, 45233280 Anbringen von Leitplanken, 77211400 Fällen von Bäumen, 45233140 Straßenarbeiten, 77314100 Anlegen von Rasen, 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90630000 Glatteisbeseitigung, 90641000 Reinigung von Einlaufschächten, 90640000 Reinigung und Entleerung von Einlaufschächten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje w ramach zastrzeganego prawa opcji wykonywanie w latach 2024 – 2025 usług i robót z zakresu letniego i zimowego utrzymania dróg odnośnie drogi wojewódzkiej nr 772 oraz drogi wojewódzkiej obejmującej pozbawione dotychczasowej kategorii i zaliczone do kategorii drogi wojewódzkiej odcinki drogi krajowej nr 7 (odcinki Miechów – węzeł Szczepanowice oraz węzeł Widoma – granica miasta Krakowa) – wedle zakresu prac określonego treścią formularza TER dla Części nr 11 (zakres opcjonalny zamówienia). Zastrzega się, iż prawo opcji (zakres opcjonalny zamówienia) nie stanowi zobowiązania umownego (w tym finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia, a przewidywany zakres opcjonalny zamówienia nie jest gwarantowany do realizacji. Powyżej określony zakres objęty prawem opcji (zakres opcjonalny zamówienia) przewidziany zostaje na okoliczność istnienia stosownych możliwości finansowych po stronie Zamawiającego w kontekście realizacji tego zakresu prac oraz uznania potrzeby ich wykonania (tzn. w zależności od potrzeb Zamawiającego). Zamawiający podejmie decyzję co do możliwości i woli skorzystania z zastrzeżonego prawa opcji zgodnie z zapotrzebowaniem i posiadanymi możliwościami finansowymi. Wskazany wyżej zakres opcjonalny stanowi maksymalny zakres zastrzeganego prawa opcji. Prawo opcji może być realizowane przez Zamawiającego etapowo / częściowo / fragmentarycznie w okresie realizacji zamówienia – na warunkach określonych w umowie (zał. nr 7.11. SWZ – wzór umowy (dla Części nr 11). Wykonawca jest zobowiązany do realizacji prac (usług i robót) w ramach zastrzeżonego prawa opcji w przypadku i w zakresie, w jakim korzysta z niego Zamawiający zgodnie z treścią złożonego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji i warunkami określonymi w SWZ (umowie) – w momencie złożenia takiego oświadczenia następuje zaciągnięcie przez Zamawiającego zobowiązania finansowego w wysokości wynikającej z zakresu prac (usług / robót) objętego realizowaną na mocy danego oświadczenia opcją.