2. Verfahren
Verfahren
Titel: Project Modulair aanbod MO - Ontwikkeling modules
Beschreibung: Een deelwerking van inburgering is het aanbieden van Maatschappelijke Oriëntatie (MO). Per jaar volgen zo’n 25.000 nieuwkomers (en oudkomers) het traject in Vlaanderen en Brussel. De inhoud van de cursus bevat 11 levensdomeinen, zoals wonen, werken, mobiliteit, gezin, … De doelstellingen zijn zowel algemeen als praktisch van aard. De cursisten zijn anderstalig en beheersen tijdens de cursus MO nog niet voldoende Nederlands voor het behalen van de vooropgestelde doelen. We bieden de lessen en lesmaterialen aan in de moedertaal of contacttaal van de cursist. AgII heeft de afgelopen jaren significant geïnvesteerd om het aanbod MO te differentiëren en te digitaliseren. Dit heeft geresulteerd in een kader voor oriëntatie waarbij inburgeraars, op basis van screening, worden doorverwezen naar het meest geschikte aanbod, waaronder zelfstudie, begeleide zelfstudie, digitale cursussen, ICT-voortrajecten in functie van het digitaal aanbod MO en klassikaal onderwijs. Tevens worden maatwerkcursussen georganiseerd voor specifieke doelgroepen, zoals werkzoekenden (sectortrajecten bouw, zorg, IT), studenten en jongeren. De differentiatie is gebaseerd op ervaringen met afstandsleren sinds de pandemie, pilots, wetenschappelijk onderzoek en bevragingen binnen diverse doelgroepen. Het onderscheid betreft uitsluitend de vorm van de cursus; de inhoud blijft uniform. Alle onderwijsvormen behandelen de volledige set aan onderwijsdoelen als basisinhoud om te voldoen aan gestandaardiseerde toetsing. De elf leeromgevingen zijn als volgt vastgesteld: stad en land, mobiliteit, gezin, publieke diensten, werken, wonen, consumptie, gezondheid, onderwijs, vrije tijd en verblijfssituatie. Binnen deze onderwijsdoelen behouden docenten pedagogische vrijheid om lesinhoud en werkvormen af te stemmen op de voorkennis en specifieke behoeften van de cursisten. Naast kennisoverdracht wordt veel aandacht besteed aan het ontwikkelen van vaardigheden en attitudes in groepsverband, waaronder dialogen over principes en uitgangspunten. Door de digitalisering van het aanbod is er nu meer inhoudelijke en praktische flexibiliteit mogelijk. In het project ‘modulair aanbod MO’ willen we voortbouwen op dit basisaanbod en inspelen op de duidelijke ambities van zowel de federale als Vlaamse regering. Zij willen immers inburgeringstrajecten via afstandsonderwijs vanuit het thuisland of buitenland mogelijk maken. Het doel is om deelnemers aan deze vorm van onderwijs al vóór hun aankomst in België een voorsprong te geven, zodat hun integratie sneller verloopt. Het project modulair aanbod maatschappelijke oriëntatie (MO) richt zich op een snellere, efficiëntere en meer gepersonaliseerde inburgering voor specifieke groepen (toekomstige) inburgeraars, zoals gezinsherenigers en niet-EU arbeidsmigranten in het buitenland. Daarbij ligt de nadruk niet op één vast traject, maar juist op aparte modules die flexibel gecombineerd kunnen worden tot maatwerktrajecten. Zo kunnen het instappakket en doelgroepgerichte modules los van elkaar gebruikt worden, zodat voor elke doelgroep een geschikt programma kan worden samengesteld. Deze aanpak biedt maximale flexibiliteit en maakt het mogelijk optimaal in te spelen op de verschillende achtergronden, voorkennis en leerbehoeften van de inburgeraars.
Interne Kennung: PPP17E-312/6013/2026007-03
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2026007-03_1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48190000 Unterrichtssoftwarepaket