2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi opiekuńcze dla podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piasecznie z terenu Gminy Piaseczno.
Beschreibung: Usługi opiekuńcze świadczone będą na podstawie art. 50 ust. 1-3; 5-6 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jedn. Dz. U. 2023, poz. 901 ze zm.), dla osób, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy innych osób, a jest jej pozbawiona. Usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz, w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Zakres, okres świadczenia usług oraz zasady odpłatności ponoszonej przez podopiecznych ustala Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie Usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację, oraz w miarę możliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Do zakresu usług opiekuńczych należy m. in. przygotowanie/ugotowanie i podanie posiłków, karmienie, przygotowanie i podanie leków, zrobienie zakupów, sprzątanie, pranie, wynoszenie śmieci i nieczystości, palenie w piecu, pomoc w utrzymaniu higieny osobistej, pomoc przy myciu, zabiegi higieniczno – pielęgnacyjne, zmiana pampersów, zmiana pościeli, zmiana bielizny osobistej, umówienie wizyty lekarskiej, kontakt z lekarzem, wykupienie leków, załatwianie spraw urzędowych, przynoszenie obiadów z jadłodajni miejskiej, spacery, itp.
Interne Kennung: spr. 128/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85311100 Altenfürsorgeleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 75000000 Dienstleistungen der öffentlichen Verwaltung, Verteidigung und Sozialversicherung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: usługi opiekuńcze
Interne Kennung: usługi opiekuńcze