See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), odpadów ulegających biodegradacji i odpadów selektywnie zbieranych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych innych niż zmieszane odpady komunalne, odpady ulegające biodegradacji oraz selektywnie zbierane z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój powstałych na nieruchomościach zamieszkałych. 1. Powierzchnia Gminy Iwonicz-Zdrój wynosi 45,5 km2. 2. Gmina Iwonicz-Zdrój swoim zasięgiem obejmuje 3 wioski i miasto Iwonicz-Zdrój. 3. Liczba mieszkańców ogółem wynosi ok 10 532, z czego 1573 osób mieszka w Iwoniczu-Zdroju a 8959 w trzech sołectwach: Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka. 4. Na dzień 30.09.2025 roku deklaracje w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi złożyło 2612 gospodarstw domowych. 5. Liczba osób deklarujących zbieranie odpadów komunalnych na dzień 30.09.2025 wynosi 8110. 6. Na terenie gminy przeważa zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, na terenach wiejskich – rozproszona. 7. Zabudowa wielomieszkaniowa zlokalizowana jest na terenie miejskim w ilości ok 18 budynków, na terenie miejscowości Iwonicz ok 5 budynków, daje to łączną ilość mieszkań 296. Powyższe dane liczbowe mogą ulec zmianie na etapie realizacji zamówienia. 8. Systemem zbiórki odpadów komunalnych zostanie objęty cały teren gminy zgodnie z uzgodnioną trasą przejazdu pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Mapa podglądowa z naniesionymi trasami przejazdu samochodów stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Długość jednorazowej trasy przejazdu po obszarze całej gminy szacuje się na ok 45 km. 9. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór: 1) Zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych zgromadzonych w workach i pojemnikach o kodzie 20 03 01 w ilości ok. 1000 Mg. 2) Segregowanych odpadów komunalnych, gromadzonych w sposób selektywny w odpowiednio oznaczonych workach lub pojemnikach, podanych poniżej rodzajów odpadów w ilości ok 530 Mg: a) Tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, b) Papier, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i tektury, c) Szkło i opakowania ze szkła, d) Metale, w tym odpady opakowaniowe z metalu, e) Zmieszane odpady opakowaniowe w tym opakowania wielomateriałowe, f) Odpady zielone oraz ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, 3) Pozostałych odpadów w tym problematycznych w ilości ok. 304,70 Mg w szczególności: a) Odpadów wielogabarytowych, b) Zużytych opon, c) Przeterminowanych leków d) Chemikaliów (farby, rozpuszczalniki) e) Odpadów budowlanych i rozbiórkowych w tym materiałów izolacyjnych (m.in. styropian, wełna mineralna), f) Popiołu z palenisk domowych, g) Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, h) Zużytych baterii i akumulatorów, i) Odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstających w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek, j) Odzież i tekstylia k) Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny, w tym m.in., włókna szklane. 10. Odbiorem, transportem do RIPOK Krosno objęte są odpady ust. 3 pkt 9 ppkt 1-2. Wykonawca pokrywa koszty odbioru i transportu, koszty zagospodarowania pokrywa Gmina Iwonicz-Zdrój zgodnie z zawartym porozumieniem z Gminą Krosno dotyczącym zagospodarowania odpadów. 11. Odbiorem, transportem i zagospodarowaniem objęte są odpady z ust.3 pkt 9 ppkt 3. Koszty odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów pokrywa Wykonawca. Zamawiający nie wskazuje miejsca zagospodarowania odpadów, pozostawia decyzję Wykonawcy gdzie i komu przekaże odpady do dalszego wykorzystania, ponownego użycia, recyklingu czy unieszkodliwienia. Szczegółowy opis zamówienia jest zawarty w SWZ wraz z załącznikami.
Interne Kennung: IR.271.13.2025.IZ
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Odbiór i transport odpadów komunalnych niesegregowanych (zmieszanych), odpadów ulegających biodegradacji i odpadów selektywnie zbieranych oraz odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych innych niż zmieszane odpady komunalne, odpady ulegające biodegradacji oraz selektywnie zbierane z terenu Gminy Iwonicz-Zdrój powstałych na nieruchomościach zamieszkałych. 1. Powierzchnia Gminy Iwonicz-Zdrój wynosi 45,5 km2. 2. Gmina Iwonicz-Zdrój swoim zasięgiem obejmuje 3 wioski i miasto Iwonicz-Zdrój. 3. Liczba mieszkańców ogółem wynosi ok 10 532, z czego 1573 osób mieszka w Iwoniczu-Zdroju a 8959 w trzech sołectwach: Iwonicz, Lubatowa, Lubatówka. 4. Na dzień 30.09.2025 roku deklaracje w sprawie opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi złożyło 2612 gospodarstw domowych. 5. Liczba osób deklarujących zbieranie odpadów komunalnych na dzień 30.09.2025 wynosi 8110. 6. Na terenie gminy przeważa zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, na terenach wiejskich – rozproszona. 7. Zabudowa wielomieszkaniowa zlokalizowana jest na terenie miejskim w ilości ok 18 budynków, na terenie miejscowości Iwonicz ok 5 budynków, daje to łączną ilość mieszkań 296. Powyższe dane liczbowe mogą ulec zmianie na etapie realizacji zamówienia. 8. Systemem zbiórki odpadów komunalnych zostanie objęty cały teren gminy zgodnie z uzgodnioną trasą przejazdu pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcą. Mapa podglądowa z naniesionymi trasami przejazdu samochodów stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Długość jednorazowej trasy przejazdu po obszarze całej gminy szacuje się na ok 45 km. 9. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór: 1) Zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych zgromadzonych w workach i pojemnikach o kodzie 20 03 01 w ilości ok. 1000 Mg. 2) Segregowanych odpadów komunalnych, gromadzonych w sposób selektywny w odpowiednio oznaczonych workach lub pojemnikach, podanych poniżej rodzajów odpadów w ilości ok 530 Mg: a) Tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z tworzyw sztucznych, b) Papier, w tym tektury, odpady opakowaniowe z papieru i tektury, c) Szkło i opakowania ze szkła, d) Metale, w tym odpady opakowaniowe z metalu, e) Zmieszane odpady opakowaniowe w tym opakowania wielomateriałowe, f) Odpady zielone oraz ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów, 3) Pozostałych odpadów w tym problematycznych w ilości ok. 304,70 Mg w szczególności: a) Odpadów wielogabarytowych, b) Zużytych opon, c) Przeterminowanych leków d) Chemikaliów (farby, rozpuszczalniki) e) Odpadów budowlanych i rozbiórkowych w tym materiałów izolacyjnych (m.in. styropian, wełna mineralna), f) Popiołu z palenisk domowych, g) Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, h) Zużytych baterii i akumulatorów, i) Odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstających w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi w szczególności igieł i strzykawek, j) Odzież i tekstylia k) Inne niewymienione frakcje zbierane w sposób selektywny, w tym m.in., włókna szklane. 10. Odbiorem, transportem do RIPOK Krosno objęte są odpady ust. 3 pkt 9 ppkt 1-2. Wykonawca pokrywa koszty odbioru i transportu, koszty zagospodarowania pokrywa Gmina Iwonicz-Zdrój zgodnie z zawartym porozumieniem z Gminą Krosno dotyczącym zagospodarowania odpadów. 11. Odbiorem, transportem i zagospodarowaniem objęte są odpady z ust.3 pkt 9 ppkt 3. Koszty odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów pokrywa Wykonawca. Zamawiający nie wskazuje miejsca zagospodarowania odpadów, pozostawia decyzję Wykonawcy gdzie i komu przekaże odpady do dalszego wykorzystania, ponownego użycia, recyklingu czy unieszkodliwienia. Szczegółowy opis znajduje się w SWZ wraz z załącznikami.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung