2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zakup średnich wozów ratowniczo -gaśniczych dla jednostek OSP z terenu Gminy Czarnocin”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch (2) średnich samochodów ratowniczo gaśniczych dla jednostek OSP z terenu Gminy Czarnocin. Zamówienie obejmuje dostawę dwóch (2) jednakowych średnich samochodów ratowniczo gaśniczych, jeden dla OSP Dalków, jeden dla OSP Biskupia Wola. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi – Załącznik nr 11 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia, w tym minimalne WYMAGANIA TECHNICZNO – UŻYTKOWE DLA ŚREDNIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO-GAŚNICZEGO). Wszystkie wymagania określone w SWZ stanowią minimalne (techniczne i jakościowe) wymagania, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest w szczególności do: 1) Sprzedaży i dostarczenia przedmiotu zamówienia, zgodnego z załącznikiem nr 11 do SWZ; 2) Dostarczenia przedmiotu zamówienia/Umowy do siedziby Zamawiającego na wyłączny koszt i ryzyko Wykonawcy. Wykonawcy z powyższego tytułu nie należy się żadne odrębne wynagrodzenie, a także nie przysługuje mu jakiekolwiek roszczenie wobec Zamawiającego; 3) Dostarczenie sprzętu wolnego od wad, fabrycznie nowego, nieużywanego, sprawnego technicznie, kompletnego i gotowego do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji po stronie Zamawiającego; 4) Przeprowadzenia bezpłatnego szkolenia dla dwóch osób do każdego samochodu wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi podstawowej i i eksploatacji przedmiotu umowy; 5) Oznakowania samochodów ratowniczo – gaśniczych numerami operacyjnymi Ochotniczej Straży Pożarnej, herbem Gminy Czarnocin oraz znakami (związanymi z promocją projektu, na który gmina uzyskała dofinansowanie), zgodnie z Księgą znaków dostępną na stronie internetowej Instytucji Zarządzającej i Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 20212027 w zakresie informacji i promocji, projekt oznakowania należy uzgodnić z Zamawiającym; 6) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z pojazdami niezbędnych dokumentów, w szczególności: # Dokumentacji technicznej, instrukcji obsługi w języku polskim do podwozia samochodu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia; # Aktualnego świadectwa dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej dla pojazdu, (świadectwo ważne na dzień odbioru przedmiotu zamówienia); # Dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania pojazdu jako „samochód specjalny”, wynikającej z ustawy Prawo o ruchu drogowymi, w tym świadectwa homologacji oraz pozostałych wymaganych zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ; 7) Udzielenia gwarancji jakości i wydłużenia okresu rękojmi do okresu równego gwarancji na: # Podwozie, silnik, podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne – na okres min. 24 miesięcy, # Zabudowę pożarniczą – na okres wskazany w ofercie /min.24 miesiące, max. 60 miesięcy* * Kryterium oceny ofert Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Oświadczenie , o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp składa wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona na wezwanie zamawiającego. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami prowadzona jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U.2024.1513 t.j.) za pośrednictwem Platformy eZamówienia, która jest dostępna pod adresem:https://ezamowienia.gov.pl Szczegółowo wymagania techniczne ihttps://ezamowienia.gov.pl. organizacyjne dot. korespondencji elektronicznej określono w rozdziale. 13 SWZ. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia na zasadach określonych w rozdziale 12 SWZ.
Interne Kennung: RPI.271.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144210 Feuerwehrfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34114000 Spezialfahrzeuge, 35110000 Ausrüstung für Brandbekämpfung, Rettung und Sicherheit
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest zakup dwóch (2) średnich samochodów ratowniczo gaśniczych dla jednostek OSP z terenu Gminy Czarnocin. 2. Zamówienie obejmuje dostawę dwóch (2) jednakowych średnich samochodów ratowniczo gaśniczych, jeden dla OSP Dalków, jeden dla OSP Biskupia Wola. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi – Załącznik nr 11 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia, w tym minimalne WYMAGANIA TECHNICZNO – UŻYTKOWE DLA ŚREDNIEGO SAMOCHODU RATOWNICZO GAŚNICZEGO). Wszystkie wymagania określone w SWZ stanowią minimalne (techniczne i jakościowe) wymagania, a ich spełnienie jest obligatoryjne. 4. Wykonawca w ramach dostawy zobowiązany jest w szczególności do: 1) Sprzedaży i dostarczenia przedmiotu zamówienia, zgodnego z załącznikiem nr 11 do SWZ; 2) Dostarczenia przedmiotu zamówienia/Umowy do siedziby Zamawiającego na wyłączny koszt i ryzyko Wykonawcy. Wykonawcy z powyższego tytułu nie należy się żadne odrębne wynagrodzenie, a także nie przysługuje mu jakiekolwiek roszczenie wobec Zamawiającego; 3) Dostarczenie sprzętu wolnego od wad, fabrycznie nowego, nieużywanego, sprawnego technicznie, kompletnego i gotowego do pracy bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji po stronie Zamawiającego; 4) Przeprowadzenia bezpłatnego szkolenia dla dwóch osób do każdego samochodu wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi podstawowej i i eksploatacji przedmiotu umowy; 5) Oznakowania samochodów ratowniczo – gaśniczych numerami operacyjnymi Ochotniczej Straży Pożarnej, herbem Gminy Czarnocin oraz znakami (związanymi z promocją projektu, na który gmina uzyskała dofinansowanie), zgodnie z Księgą znaków dostępną na stronie internetowej Instytucji Zarządzającej i Podręcznikiem wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 20212027 w zakresie informacji i promocji, projekt oznakowania należy uzgodnić z Zamawiającym; 6) Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia wraz z pojazdami niezbędnych dokumentów, w szczególności: # Dokumentacji technicznej, instrukcji obsługi w języku polskim do podwozia samochodu, zabudowy pożarniczej i zainstalowanych urządzeń i wyposażenia; # Aktualnego świadectwa dopuszczenia do użytkowania w ochronie przeciwpożarowej dla pojazdu, (świadectwo ważne na dzień odbioru przedmiotu zamówienia); # Dokumentacji niezbędnej do zarejestrowania pojazdu jako „samochód specjalny”, wynikającej z ustawy Prawo o ruchu drogowymi, w tym świadectwa homologacji oraz pozostałych wymaganych zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ; 7) Udzielenia gwarancji jakości i wydłużenia okresu rękojmi do okresu równego gwarancji na: # Podwozie, silnik, podzespoły mechaniczne, elektryczne, elektroniczne – na okres min. 24 miesięcy, # Zabudowę pożarniczą – na okres wskazany w ofercie /min.24 miesiące, max. 60 miesięcy* * Kryterium oceny ofert 5. Przedmiotowe zamówienie dotyczy projektu pn. „Zwiększenie odporności na zmiany klimatu poprzez doposażenie w wozy strażackie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie Gminy Czarnocin”, na który Gmina Czarnocin otrzymała dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 20212027.