242616-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY ŁYSE
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY ŁYSE
Beschreibung4.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie usługi zagospodarowania odpadów komunalnych, w tym odpadów zebranych w Punkcie Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych (PSZOK) z terenu Gminy Łyse, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku na w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.), obowiązującym miejscowo planem gospodarki odpadami oraz zapisami projektu Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Łyse. 4.2. Przedmiot zamówienia wg CPV: 90500000-2 Usługi związane z odpadami, 90514000-3 Usługi recyklingu odpadów, 90533000-2 Usługi gospodarki odpadami, 90510000-5 Usuwanie i obróbka odpadów, 4.3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie odpadów komunalnych w latach 2026 i 2027 z podziałem na następujące frakcje: 1. niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych zmieszanych z popiołem o kodzie 20 03 01 w ilości szacunkowej ok. 2100,00 Mg; 2. odpadów ulegających biodegradacji o kodach 20 02 01, 20 01 08 w ilości szacunkowej ok. 200,00 Mg; 3. papieru i tektury, opakowań z papieru i tektury o kodach 20 01 01, 15 01 01 w ilości szacunkowej ok. 20,00 Mg; 4. tworzyw sztucznych, opakowań z tworzyw sztucznych o kodach 15 01 02, 20 01 39 w ilości szacunkowej ok. 400,00 Mg; 5. metali, opakowań z metali o kodach 15 01 04, 20 01 40 w ilości szacunkowej ok. 2,00 Mg; 6. szkła, opakowań ze szkła o kodach 20 01 02, 15 01 07 w ilości szacunkowej ok. 250,00 Mg. 7. odpadów wielkogabarytowych o kodzie 20 03 07 w ilości szacunkowej ok. 20,00 Mg, 8. zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych o kodzie 20 01 36, 20 01 35* w ilości szacunkowej ok. 5,00 Mg, 9. tekstylia o kodzie 20 01 11 w ilości szacunkowej ok. 30,00 Mg. 4.4. Sposób świadczenia usługi: 4.4.1. W przypadku przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych, odpadów zielonych i innych bioodpadów Wykonawca powinien posiadać status instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 399 z późn. zm.) dla: instalacji mechaniczno – biologicznego przetwarzania odpadów, instalacji biologicznego przetwarzania odpadów ulegających biodegradacji, składowania odpadów powstałych w procesie mechaniczno – biologicznego przetwarzania zmieszanych odpadów komunalnych oraz pozostałości z sortowania odpadów. Przetwarzanie odpadów zbieranych w sposób selektywny w tym odpadów opakowaniowych nie może być realizowane poza instalacjami i urządzeniami art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), przy czym wspomniane instalacje nie muszą posiadać statusu instalacji regionalnej. 4.4.2. Zagospodarowanie odpadów ma zostać potwierdzone kartą przekazania odpadów (rozumianą zgodnie z Ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 z późn. zm.), dalej określaną jako „Karta Przekazania Odpadów”), przekazaną Zamawiającemu wraz z fakturą VAT za miesiąc, którego karta dotyczy. Dane z karty muszą być zgodne z kwitami wagowymi, potwierdzających czas i wagę odpadów komunalnych przyjętych do instalacji. 4.4.3. Wskazane w SWZ szacunkowe ilości odpadów komunalnych, stanowią przewidywaną ilość do przekazania w 2026 r. i 2027 r. odpadów komunalnych. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia ilości przekazanych odpadów w stosunku do wskazanych w pkt. 4.3. Wykonawca zobowiązany jest w takiej sytuacji do zagospodarowania mniejszej lub większej ilości odpadów danego rodzaju po cenach jednostkowych wskazanych w ofercie. 4.4.4. Jeżeli instalacja komunalna wykonawcy nie będzie w stanie przyjąć odpadów z terenu Gminy Łyse, Wykonawca będzie musiał wskazać inną instalację komunalną, która przyjmie odpady na koszt Wykonawcy w takim samym terminie jak przewidziano ich dostarczenie do instalacji komunalnej. W tej sytuacji w przypadku konieczności transportu odpadów do innej instalacji na odległość od Gminy Łyse większą niż odległość instalacji Wykonawcy, Wykonawca pokryje różnicę w kosztach wynikających z konieczności transportu odpadów komunalnych na większą odległość. 4.4.5. Wykonawca powiadomi podmiot, który będzie dostarczał Wykonawcy odpady w celu zagospodarowania w ramach niniejszego przedmiotu zamówienia o fakcie, że nie jest w stanie przyjąć odpadów na instalację komunalną, a także wskaże temu podmiotowi inną instalację komunalną oraz dni i godziny przyjmowania przez nią odpadów najpóźniej w pierwszym dniu okresu, w którym nie będzie w stanie przyjąć odpadów. 4.4.6. W przypadku wystąpienia zdarzenia, o którym mowa w pkt. 4.4.4. Wykonawca powiadomi podmiot, który będzie dostarczał Wykonawcy odpady w celu zagospodarowania w ramach niniejszego przedmiotu zamówienia o fakcie, że jest w stanie przyjąć odpady do swojej instalacji komunalnej najpóźniej w pierwszym dniu po zakończeniu okresu, w którym nie będzie w stanie przyjąć odpadów komunalnych. 4.4.7. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o wszelkich awariach instalacji, przestojach w przyjmowaniu odpadów, zmianach w funkcjonowaniu instalacji, ograniczeniach wynikających z decyzji organów nadzorczych w terminie do 24 godzin od momentu zaistniałych zdarzeń, ograniczeń, przestojów. Brak informacji o zaistniałych zmianach w funkcjonowaniu instalacji może skutkować naliczeniem kar umownych. 4.4.8. Wykonawca zobowiązuje się przyjmować odpady w dni robocze w godzinach co najmniej od 8:00 do 16:00. Więcej informacji określa SWZ.
Interne KennungGZP.271.3.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY ŁYS