See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego w kwocie 5 204 000,00 zł na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań Gminy Ropczyce
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: usługa udzielenia kredytu długoterminowego w wysokości 5 204 000, 00 zł. (słownie: pięć milionów dwieście cztery tysiące złotych 00/100), zaciąganego na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów przez Gminę Ropczyce. 2. Kredyt winien być dostępny w jednej transzy od dnia następnego od daty podpisania umowy do 31.12.2025 r. 3. Spłata kredytu nastąpi w terminie: od 01.01.2026 r. do 31.12.2035r. (okres 120 miesięcy). 1) do 31.12.2026 r. – 50 000,00 zł, 2) do 31.12.2027r. – 50 000,00 zł, 3) do 31.12.2028 r. – 50 000,00 zł, 4) do 31.12.2029 r. – 100 000,00 zł, 5) do 31.12.2030 r. – 600 000,00 zł, 6) do 31.12.2031 r. – 300 000,00 zł, 7) do 31.12.2032 r. – 600 000,00 zł, 8) do 31.12.2033 r. - 600 000,00 zł, 9) do 31.12.2034 r. – 704 000,00 zł, 10) do 31.12.2035 r. - 2 150 000,00 zł. 4. Okres karencji w spłacie kredytu obejmuje czas od daty podpisania umowy do 31.12.2025 r. 5. Spłata odsetek od poszczególnych transz kredytu nastąpi w ratach miesięcznych, licząc od następnego miesiąca po miesiącu, w którym transza zostanie uruchomiona. 6. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową. 7. Oprocentowanie będzie zmienne ustalone w oparciu o stawkę bazową – WIBOR 1M, notowany na dzień ostatniego dnia roboczego miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy (w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku). 8. Stała marża banku (określona w załączniku nr 1 do SWZ), nie podlegająca zmianie przez cały okres wykonania zamówienia. 9. Ponadto do wyliczenia ceny w ofercie należy przyjąć: 1) że kredyt będzie wykorzystany w całości przez Zamawiającego w dniu 31.12.2025 r., 2) że bieg odsetek rozpoczyna się od dnia 01.01.2026 r. do końca spłaty umowy wg zapisów umowy, 3) stałą stawkę WIBOR 1M w całym okresie kredytowania wyliczoną na podstawie średniej za okres od dnia 01.10.2025 r. do dnia 20.10.2025 r., tj. 4,58%. 10. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowych opłat i prowizji. 11. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykorzystania części kredytu postawionego do jego dyspozycji. 12. Zamawiający informuje, że na stronie Biuletynu Informacji Publicznej https://ropczyce.bip.net.pl w zakładce Budżet zostały udostępnione dokumenty w celu wstępnego zbadania zdolności kredytowej, tj. sprawozdania, opinie, uchwały.
Vorherige Bekanntmachung: 710714-2025
Interne Kennung: PPZP.272.38.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001