243025-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Vermessungstechnische, hydrografische, ozeanografische und hydrologische Instrumente und Geräte – Udbud af en multibeam sonar
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af en multibeam sonar
Beschreibung: Geus er en forskningsbaseret rådgivningsinstitution som i sit arbejde både skal foretage forskning på højeste niveau og byde på opgaver på lige for med private aktører. Det stiller nogle særlige krav til udstyret. Multibeam Sonaren, herefter kaldt (MBES) skal derfor opfylde nedenstående krav. MBES er fast installeret i Ordregivers egen surveybåd i sonarbrønd til brug i indre danske farvande 2 – 80 meter (høj frekvens). Surveybåden er indrettet til at kunne sejle på lavest muligt vand og det er afgørende at sonar ikke stikker ned under kølen eller sårbar i sin opbygning.
Interne Kennung: 8016-4009
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38290000 Vermessungstechnische, hydrografische, ozeanografische und hydrologische Instrumente und Geräte
5. Los
Los: LOT-0000