See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sukcesywny zakup (odbiór własny u Wytwórcy) mieszanki mineralno-asfaltowej na gorąco: betonu asfaltowego AC dla obciążenia ruchem KR-1-2 oraz KR 3-4
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Sukcesywny zakup (odbiór własny u Wytwórcy) mieszanek mineralno-asfaltowych na gorąco na warstwę podbudowy, warstwę wiążącą oraz warstwę ścieralną dla obciążenia ruchem KR1-2 oraz KR3-4, zgodnych z obowiązującymi normami przedmiotowymi. 2. Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie: - podstawowym, - opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji, - wznowienia.
Vorherige Bekanntmachung: 14316-2025
Interne Kennung: WZP.C.271.1.2.2025.AT
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44113700 Material zur Ausbesserung von Straßen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44113800 Straßenbelagsmaterial, 44113600 Bitumen und Asphalt
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamówienie podstawowe (Rozdział II SWZ, ust. 1, pkt. 1.3, kolumna 7 w tabeli) jak i zamówienie opcjonalne obejmuje sukcesywny zakup (odbiór własny u Wykonawcy) mieszanki mineralno–asfaltowej na gorąco według orientacyjnych wskaźników ilościowych w okresie od dnia zawarcia umowy do 31 grudnia 2025 roku. 2. Realizacja prawa opcji nastąpi w przypadku zaistnienia potrzeb w zakresie zakupu przedmiotu zamówienia oraz posiadania środków finansowych na ten cel. Prawo opcji realizowane będzie na następujących warunkach: a) zakres ilościowy zamówienia objętego prawem opcji został wskazany w Rozdziale II SWZ, ust. 1, pkt. 1.3, kolumna 8 w tabeli; b) zakres zamówienia objętego prawem opcji może zostać zrealizowany na warunkach, określonych w projektowanych postanowieniach umownych, po uzyskaniu środków finansowych przez Zamawiającego na ten cel; c) Zamawiający w pierwszej kolejności zobowiązany jest zamówić zakres podstawowy, a dopiero po jego wyczerpaniu będzie miał możliwość skorzystania z prawa opcji; d) jednym z warunków skorzystania z prawa opcji jest należyte wykonywanie przez Wykonawcę przedmiotu zamówienia; e) o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę zgodnie z zapisami projektowanych postanowień umowy; f) zakup mieszanki mineralno-asfaltowej na gorąco świadczony w ramach prawa opcji musi być świadczony zgodnie z wymaganiami opisanymi w SWZ; g) do realizacji przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji zastosowanie mają postanowienia jak dla zamówienia podstawowego (warunki i sposób zapłaty wynagrodzenia, czas wydania zamówionej MMA oraz kary umowne); h) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać wielokrotnie do wyczerpania maksymalnej kwoty określonej w projektowanych postanowieniach umownych; i) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania prawa opcji lub jego pełnej wartości. Zamawiający może nie skorzystać z „prawa opcji”, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określono powyżej, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez złożenie oferty, a w następnej kolejności poprzez podpisanie umowy.