243344-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen – Ny genbrugsstation
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNy genbrugsstation
BeschreibungDer skal etableres en ny genbrugsstation, kaldet ressourcepark, da den nuværende genbrugsstation er for lille til at opfylde lovgivningen inden for området. Desuden er pladsen utidssvarende. På den baggrund er det besluttet, at der skal anlægges en ny ressourcepark med væsentlig mere plads.
Interne KennungNy ressourcepark
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud efter udbudslovens afsnit II. Udbuddet omfatter udelukkende en tilbudsfase. For nærmere oplysninger om udbudsprocessen, herunder retningslinjerne for afgivelse af tilbud, kommunikationen mellem tilbudsgiver og ordregiver samt øvrige forhold vedrørende udbuddet, henvises der til udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0000