2. Verfahren
Verfahren
Titel: Razem dla natury – ochrona gatunków i siedlisk na terenach cennych przyrodniczo (OPL2) w Nadleśnictwie Opoczno w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na wzbogacaniu ekotonów o gatunki miododajne i kształtowanie siedlisk dzikich zapylaczy oraz na wprowadzaniu do składu gatunkowego gatunków miododajnych i kształtowanie siedlisk dzikich zapylaczy. Zakres czynności obejmuje, m.in. - Usunięcie gatunków obcych roślin, niepożądanych, inwazyjnych - Doświetlenie przez usunięcie nalotu drzew, krzewów, samosiejek - Ekstensywne wykaszanie poboczy drogi - Wykaszanie całej lub większości powierzchni - Wykoszenie roślinności zielnej - Odkrycie fragmentów gleby - Ułożenie pryzmy/stosu drewna - Usunięcie pozostałości, usunięcie gałęzi po pracach leśnych - Podcięcie gałęzi - Wygrabienie ściółki - Sadzenie roślin: bylin, drzew, krzewów i krzewinek - Rozrzedzenie struktury lasu, czyszczenie - Usypanie pryzmy kamieni Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 97352-2026
Interne Kennung: ZG.270.3.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. "procedury odwróconej", o której mowa w art. 139 ust. 1, 3-4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211500 Baumpflege, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77312000 Unkrautjäten
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na wzbogacaniu ekotonów o gatunki miododajne i kształtowanie siedlisk dzikich zapylaczy oraz na wprowadzaniu do składu gatunkowego gatunków miododajnych i kształtowanie siedlisk dzikich zapylaczy. Zakres czynności obejmuje, m.in. - Usunięcie gatunków obcych roślin, niepożądanych, inwazyjnych - Doświetlenie przez usunięcie nalotu drzew, krzewów, samosiejek - Ekstensywne wykaszanie poboczy drogi - Wykaszanie całej lub większości powierzchni - Wykoszenie roślinności zielnej - Odkrycie fragmentów gleby - Ułożenie pryzmy/stosu drewna - Usunięcie pozostałości, usunięcie gałęzi po pracach leśnych - Podcięcie gałęzi - Wygrabienie ściółki - Sadzenie roślin: bylin, drzew, krzewów i krzewinek - Rozrzedzenie struktury lasu, czyszczenie - Usypanie pryzmy kamieni Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 77312000 Unkrautjäten, 90721700 Schutz gefährdeter Arten