2. Verfahren
Verfahren
Titel: ŚWIADCZENIE USŁUG W ZAKRESIE PUBLICZNEGO TRANSPORTU ZBIOROWEGO W RAMACH ZIĘBICKIEJ KOMUNIKACJI AUTOBUSOWEJ
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozu o charakterze użyteczności publicznej w zakresie publicznego transportu zbiorowego wykonywanych w celu bieżącego i nieprzerwanego zaspokajania potrzeb społeczności lokalnej. 2. Świadczenie usług polegać będzie na świadczeniu usług w zakresie przewozu autobusowego osób, bagażu podręcznego i zwierząt w ramach gminnych przewozów pasażerskich organizowanych przez Gminę Ziębice pod nazwą Ziębicka Komunikacja Autobusowa, w tym przewozów oświatowych, prowadzeniu sprzedaży biletów przejazdowych oraz dokonywanie kontroli dokumentów przewozu osób lub bagażu, a także publikowanie informacji. 3. Miejscem świadczenia usług przewozowych jest administracyjny obszar gminy Ziębice oraz gmin, z którymi zawarto stosowne porozumienia międzygminne. 4. Usługi przewozowe będą świadczone od poniedziałku do soboty, w godzinach od 4:00 do 22:00, w oparciu o zatwierdzone przez Zamawiającego przebiegi tras linii komunikacyjnych oraz rozkłady jazdy. 5. Planowana łączna praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania umowy wynosi 1.669.145,94 wzkm. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 8 do SWZ wraz z załącznikami, a w szczególności w załączniku nr 12 do postanowień umownych. 7. Zamawiający zastrzega, aby kluczowe zadanie było wykonywane bezpośrednio przez samego wykonawcę, a w sytuacji gdy wykonawcy wspólnie ubiegają się o zamówienie – przez jednego z tych wykonawco w. Przez kluczowe zadanie należy rozumieć : świadczenie usług przewozu osób w ramach publicznego transportu zbiorowego w tym czynności kierowania autobusami. 8. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp.: 1) rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: a) Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy Pzp. wskazuje, że dla czynności: − kierowania autobusami (czynność kierowania autobusami została uznana przez zamawiającego za zadanie kluczowe, o którym mowa w dziale VI SWZ, wykonawca nie może w tym zakresie korzystać z podwykonawstwa); określa wymóg zatrudnienia osób wykonujących te czynności na umowę o pracę. zgodnie z art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku – Kodeks pracy. Szczegółowe informacje w dokumentach zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 6387763-2023
Interne Kennung: ZP.271.1.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 63512000 Verkauf von Reisetickets und Veranstaltung von Pauschalreisen, 48813000 Passagierinformationssystem
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług przewozu o charakterze użyteczności publicznej w zakresie publicznego transportu zbiorowego wykonywanych w celu bieżącego i nieprzerwanego zaspokajania potrzeb społeczności lokalnej. 2. Świadczenie usług polegać będzie na świadczeniu usług w zakresie przewozu autobusowego osób, bagażu podręcznego i zwierząt w ramach gminnych przewozów pasażerskich organizowanych przez Gminę Ziębice pod nazwą Ziębicka Komunikacja Autobusowa, w tym przewozów oświatowych, prowadzeniu sprzedaży biletów przejazdowych oraz dokonywanie kontroli dokumentów przewozu osób lub bagażu, a także publikowanie informacji. 3. Miejscem świadczenia usług przewozowych jest administracyjny obszar gminy Ziębice oraz gmin, z którymi zawarto stosowne porozumienia międzygminne. 4. Usługi przewozowe będą świadczone od poniedziałku do soboty, w godzinach od 4:00 do 22:00, w oparciu o zatwierdzone przez Zamawiającego przebiegi tras linii komunikacyjnych oraz rozkłady jazdy. 5. Planowana łączna praca eksploatacyjna w okresie obowiązywania umowy wynosi 1.669.145,94 wzkm. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w postanowieniach umownych stanowiących załącznik nr 8 do SWZ wraz z załącznikami, a w szczególności w załączniku nr 12 do postanowień umownych.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje prawo opcji w ramach realizacji zamówienia. 1) Rodzaj opcji: a) wykorzystanie kwoty maksymalnej wartości nominalnej zobowiązania; b) wartość opcji stanowi do 20% wartości zamówienia podstawowego wyliczonego przez Zamawiającego przed wszczęciem postępowania, tj. 2 106 208,47 PLN netto; c) na pisemne zlecenie Zamawiającego, które określać będzie rodzaj i zakres przewozu, Wykonawca ma obowiązek wykonać przewozy dodatkowe określone w Części I § 2 ust. 25 Charakterystyki; d) Zamawiający zastrzega możliwość rozszerzenia umowy na inne linie, niż określone w Charakterystyce usług przewozowych stanowiącej załącznik nr 12 do Umowy, również poza teren określonych w § 1 ust. 2 Umowy po tych samych stawkach za 1 wozokilometr jakie przewidziane są niniejszą umową. W razie zaistnienia tego przypadku Zamawiający z wyprzedzeniem, co najmniej 1 – miesięcznym przekaże Wykonawcy rozkład jazdy, który będzie stosowany w tego rodzaju kursach. 2) Okoliczności skorzystania z opcji: a) sytuacje określone w § 18 ust. 18 pkt 1 postanowień umownych; b) sytuacja, o której mowa w ppkt 1 lit. d; c) realizacja przewozów dodatkowych, o których mowa w ppkt 1 lit. c. 3) Warunki płatności w przypadku skorzystania z prawa opcji: a) w ramach prawa opcji Wykonawca otrzyma wynagrodzenie na zasadach określonych w § 8 postanowień umownych. 4) Warunkiem skorzystania z prawa opcji jest złożenie oświadczenia. przez Zamawiającego Wykonawcy w trakcie trwania umowy.