243910-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, znajdujących się na terenie Gminy Cybinka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, znajdujących się na terenie Gminy Cybinka
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych zebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, znajdujących się na terenie Gminy Cybinka” przy czym: 1) w zakresie podstawowym szacuje się około 2 341,75 Mg to ilość odpadów komunalnych, którą Zamawiający przewiduje do odebrania od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Cybinka (dla wymienionych frakcji) w okresie realizacji zamówienia, 2) w zakresie objętym prawem opcji szacuje się zwiększenie zamówienia podstawowego do 20 %, tj. maksymalnie o 468,35 Mg dla nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Cybinka, oraz wydłużenie terminu realizacji zamówienia (o którym mowa w rozdz. IV SWZ) o maksymalnie 2 miesiące. Zasady realizacji prawa opcji. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia – w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji lub upływu terminu realizacji zamówienia o wydłużony czas. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli. 2. Stosownie do treści art. 433 pkt. 4 ustawy, Zamawiający informuje, że minimalna wartość świadczenia dla zakresu podstawowego wynosi 60% wynagrodzenia umownego brutto wskazanego w § 7 ust. 1 pkt 1 Projektu umowy. 3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności: a) odbiór i zagospodarowanie wszystkich odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Cybinka, b) zapewnienie właścicielom nieruchomości zamieszkałych worków na odpady zbierane w sposób selektywny, c) odbiór wszystkich odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych mieszczącego się przy ul. Inwestycyjnej 4, 69 – 108 Cybinka oraz przekazywanie zgromadzonych tam odpadów do instalacji komunalnej zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, d) przyjmowanie zgłoszeń od mieszkańców w zakresie odbioru odpadów ulegających biodegradacji i ich weryfikacja z listą otrzymaną od zamawiającego dotyczącą adresów nieruchomości niekorzystających ze zwolnień z tytułu posiadania kompostownika. Przekazanie mieszkańcom informacji w zakresie nr telefonu kontaktowego do przyjmowania zgłoszeń odbiorów odpadów ulegających biodegradacji, e) prowadzenie ewidencji ilości odebranych odpadów od danego gospodarstwa domowego w zakresie bioodpadów stanowiących części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów, parków i cmentarzy, stanowiących odpady komunalne zgromadzone w zabudowie jednorodzinnej, f) przekazywanie Zamawiającemu raz na tydzień informacji o właścicielach nieruchomości, którzy przekazali odpady komunalne w ilości przekraczającej określone ograniczenia ilościowe wskazane w Uchwale Nr VI/32/2024 Rady Miejskiej w Cybince z dnia 2 października 2024 r. w sprawie zmiany Uchwały Nr XXV/127/20 Rady Miejskiej w Cybince z dnia 22 października 2020 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Cybinka. Informacja musi zawierać dane właściciela nieruchomości (imię i nazwisko, adres nieruchomości) oraz ilość odebranych odpadów ponad określone limity, tj.: i. w przypadku bioodpadów stanowiących części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów, parków i cmentarzy, stanowiących odpady komunalne zgromadzone w zabudowie jednorodzinnej – ilość odebranych koszy wraz z ich pojemnością; ii. w przypadku przekazanych przez właścicieli nieruchomości odpadów do PSZOK w zakresie następujących frakcji: - odpady wielkogabarytowych, - odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z gospodarstw domowych, - zużyte opony z samochodów osobowych, quadów, pojazdów dwuśladowych; rzeczywistą ilość przekazanych odpadów ponad określony limit wg ewidencji prowadzonej przez pracowników PSZOK. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia określa Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik Nr 6 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung1152-2026
Interne KennungRZP-II.271.74.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Optionen
Beschreibung der OptionenW zakresie objętym prawem opcji szacuje się zwiększenie zamówienia podstawowego do 20 %, tj. maksymalnie o 468,35 Mg dla nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Cybinka, oraz wydłużenie terminu realizacji zamówienia (o którym mowa w rozdz. IV SWZ) o maksymalnie 2 miesiące. Zasady realizacji prawa opcji. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy będzie to leżeć w interesie Zamawiającego i wynikać z jego bieżących potrzeb – po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia. Zamawiający przekaże pisemną informację Wykonawcy o potrzebie realizacji prawa opcji w ramach realizacji umowy. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia – w okresie obowiązywania umowy. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji, obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie świadczenia w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego zamówienia – jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji lub upływu terminu realizacji zamówienia o wydłużony czas. Odbiór odpadów w ilości przekraczającej prawo opcji wymaga zmiany umowy. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy. O uruchomieniu opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie w formie oświadczenia woli.