244041-2025 - Wettbewerb
Polen – Arzneimittel – Dostawa leków
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa leków
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa leków w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ. Dostawy będą następować sukcesywnie, w ilości i asortymencie, zgodnie z zamówieniami częściowymi Zamawiającego. Asortyment wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć na własny koszt do Apteki Szpitala. Postępowanie prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych /zwaną dalej ustawą Pzp/ (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), a także wydanymi na podstawie niniejszej ustawy rozporządzeniami wykonawczymi. Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Pzp. Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert, tj. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym zał. nr 4 do SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Pod pojęciem oferty częściowej rozumie się pojedyncze części (pakiety) ustalone w załączniku nr 3 do SWZ. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną liczbę części (pakietów) – jedną, kilka lub wszystkie. Zamawiający podzielił zamówienie na 45 części (pakietów). Zamawiający będzie rozpatrywał postępowanie osobno w każdym pakiecie. Wykonawcy zobowiązani są złożyć ofertę na każdą pozycję w wybranym przez siebie pakiecie. Nie dopuszcza się składania ofert na wybrane pozycje w pakiecie. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom). Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Zamawiający nie wymaga wadium w niniejszym postępowaniu. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia w rozumieniu art. 58 ust. 1 ustawy. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego (np. członkowie konsorcjum, przedsiębiorcy prowadzący działalność w formie spółki cywilnej) są zobowiązani ustanowić Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i do zawarcia umowy. 12.1. Do oferty wykonawca dołącza oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego. 12.2. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 12.1., składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (ESPD/JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16) – załącznik nr 2 do SWZ. 12.3.Oświadczenie, o którym mowa w pkt 12.1, stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 12.4.W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 12.1., składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 12.5.Zamawiający wskazuje, że w zakresie przesłanki wykluczenia, o której mowa w pkt 10.2 SWZ (art. 7 ust. 1 z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2022 r. poz. 835), Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D Jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (ESPD/JEDZ) „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”. Pozostałe informacje w SWZ. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia o którym mowa art. 5k rozporządzenia Rady UE 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady UE 2022/576, wraz z ofertą należy złożyć oświadczenie – według załącznika nr 5 do SWZ. 7.1. Zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych w zakresie pakietów nr 43, 44 (poz. nr 1 i 2) i 45 – na potwierdzenie zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia, takich jak: a. etykieta lub opis lub ulotka informacyjna lub strona katalogu lub inny dokument szczegółowo opisujący oferowany przedmiot zamówienia (dotyczy pakietu nr 43, pakietu nr 44 poz. nr 1 i 2, pakietu nr 45). 7.2. Zgodnie z art. 107 ust. 1 ustawy pzp, W przypadku gdy w postanowieniach SWZ, zamawiający żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych, wykonawca składa je wraz z ofertą. 7.3.Jeżeli wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający zgodnie z art. 107 ust. 2 ustawy pzp wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 7.4.Zamawiający nie wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub gdy mimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 7.5.Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. KLAUZULA INFORMACYJNA RODO znajduje się w SWZ. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych, nie przewiduje wizji lokalnej lub sprawdzenia przez niego dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy, nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych, nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
Interne KennungAG 261-7/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet nr 1
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa leków w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 3 do SWZ.
Interne KennungPakiet nr 1
LosLOT-0002
TitelPakiet nr 2
Interne KennungPakiet nr 2
LosLOT-0003
TitelPakiet nr 3
Interne KennungPakiet nr 3
LosLOT-0004
TitelPakiet nr 4
Interne KennungPakiet nr 4
LosLOT-0005
TitelPakiet nr 5
Interne KennungPakiet nr 5
LosLOT-0006
TitelPakiet nr 6
Interne KennungPakiet nr 6
LosLOT-0007
TitelPakiet nr 7
Interne KennungPakiet nr 7
LosLOT-0008
TitelPakiet nr 8
Interne KennungPakiet nr 8
LosLOT-0009
TitelPakiet nr 9
Interne KennungPakiet nr 9
LosLOT-0010
TitelPakiet nr 10
Interne KennungPakiet nr 10
LosLOT-0011
TitelPakiet nr 11
Interne KennungPakiet nr 11
LosLOT-0012
TitelPakiet nr 12
Interne KennungPakiet nr 12
LosLOT-0013
TitelPakiet nr 13
Interne KennungPakiet nr 13
LosLOT-0014
TitelPakiet nr 14
Interne KennungPakiet nr 14
LosLOT-0015
TitelPakiet nr 15
Interne KennungPakiet nr 15
LosLOT-0016
TitelPakiet nr 16
Interne KennungPakiet nr 16
LosLOT-0017
TitelPakiet nr 17
Interne KennungPakiet nr 17
LosLOT-0018
TitelPakiet nr 18
Interne KennungPakiet nr 18
LosLOT-0019
TitelPakiet nr 19
Interne KennungPakiet nr 19
LosLOT-0020
TitelPakiet nr 20
Interne KennungPakiet nr 20
LosLOT-0021
TitelPakiet nr 21
Interne KennungPakiet nr 21
LosLOT-0022
TitelPakiet nr 22
Interne KennungPakiet nr 22
LosLOT-0023
TitelPakiet nr 23
Interne KennungPakiet nr 23
LosLOT-0024
TitelPakiet nr 24
Interne KennungPakiet nr 24
LosLOT-0025
TitelPakiet nr 25
Interne KennungPakiet nr 25
LosLOT-0026
TitelPakiet nr 26
Interne KennungPakiet nr 26
LosLOT-0027
TitelPakiet nr 27
Interne KennungPakiet nr 27
LosLOT-0028
TitelPakiet nr 28
Interne KennungPakiet nr 28
LosLOT-0029
TitelPakiet nr 29
Interne KennungPakiet nr 29
LosLOT-0030
TitelPakiet nr 30
Interne KennungPakiet nr 30
LosLOT-0031
TitelPakiet nr 31
Interne KennungPakiet nr 31
LosLOT-0032
TitelPakiet nr 32
Interne KennungPakiet nr 32
LosLOT-0033
TitelPakiet nr 33
Interne KennungPakiet nr 33
LosLOT-0034
TitelPakiet nr 34
Interne KennungPakiet nr 34
LosLOT-0035
TitelPakiet nr 35
Interne KennungPakiet nr 35
LosLOT-0036
TitelPakiet nr 36
Interne KennungPakiet nr 36
LosLOT-0037
TitelPakiet nr 37
Interne KennungPakiet nr 37
LosLOT-0038
TitelPakiet nr 38
Interne KennungPakiet nr 38
LosLOT-0039
TitelPakiet nr 39
Interne KennungPakiet nr 39
LosLOT-0040
TitelPakiet nr 40
Interne KennungPakiet nr 40
LosLOT-0041
TitelPakiet nr 41
Interne KennungPakiet nr 41
LosLOT-0042
TitelPakiet nr 42
Interne KennungPakiet nr 42
LosLOT-0043
TitelPakiet nr 43
Interne KennungPakiet nr 43
LosLOT-0044
TitelPakiet nr 44
Interne KennungPakiet nr 44
LosLOT-0045
TitelPakiet nr 45
Interne KennungPakiet nr 45