2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną oraz rozbiórka istniejącego budynku krytego basenu wraz z budową parkingu
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj” robót budowlano - instalacyjnych związanych z budową budynku krytego basenu oraz budynku wolnostojącej kotłowni gazowej wraz z zagospodarowaniem terenu i niezbędną infrastrukturą techniczną (etap I) oraz rozbiórką istniejącego budynku krytego basenu wraz z budową parkingu (etap II). Miejsce realizacji zadania - Pabianice, ul. gen. Stefana Grota Roweckiego / Jana Kilińskiego (dz. ew. nr 216/6, 216/7, 217 obręb P-13). 2. Szczegółowy opis zakresu rzeczowego oraz wymagania zostały opisane w n/w dokumentach: a) programie funkcjonalno – użytkowym, b) wytycznych do projektów technicznych i wykonawczych w zakresie szczegółowego wykonania, wykończenia oraz wyposażenia obiektu, c) projektach architektoniczno – budowlanym oraz PZT, dla których Zamawiający uzyskał prawomocną decyzję pozwolenia na budowę nr 650/2025 z dnia 07.11.2025 roku, które stanowią uzupełnienie załącznika nr 7 do swz. Zgodnie z warunkami wzoru umowy, Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z PFU, dokumentacją architektoniczno - budowlaną, zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami w ramach ceny ryczałtowej. 3. Zamawiający wymaga przeprowadzenia przez Wykonawców (na swój koszt, w terminach ustalonych z przedstawicielem wskazanym w §1 ust. 2 swz) wizji lokalnej. 4. Przedmiotowe zamówienie będzie współfinansowane w ramach projektu „Budowa nowej, krytej pływalni jako element rozwoju bazy turystyczno-rekreacyjnej miasta” - Priorytet FELD.06 Fundusze europejskie dla łódzkiego przyjaznego mieszkańcom, Działanie FELD.06.04 Kultura i turystyka, programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027. Ponadto Zamawiający złożył do Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek o dofinansowanie zadania. W przypadku pozyskania wnioskowanych środków, środki własne Zamawiającego (pozyskane również jako wpłaty pieniężne od Gminy Miejskiej Pabianice na podwyższenie kapitału zakładowego Zamawiającego) zostaną w tej części zastąpione pozyskanymi z tego źródła. W przypadku niepozyskania środków z MSiT i/lub z Gminy Miejskiej Pabianice, Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania na podstawie art. 257 ustawy Pzp. 5. Warunki finansowe rozliczeń zostały zapisane we wzorze umowy. 6. Zamawiający, mając na uwadze wymogi zapisane w art. 95 ustawy Pzp, wymaga w odniesieniu do stanowisk opisanych w załączniku nr 7 do swz - złożenia oświadczenia (według wzoru zawartego w załączniku nr 9 do swz) o zatrudnianiu przez Wykonawcę i ewentualnych podwykonawców osób na tych stanowiskach na podstawie umowy o pracę. Zamawiający może, w zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące przepisy, dokonać kontroli rzetelności złożonego oświadczenia. W tym celu może żądać od Wykonawcy i podwykonawców informacji i dokumentów poświadczających fakt zatrudnienia wskazanych osób na umowę o pracę. Szczegółowe informacje na temat sposobu weryfikacji zawiera umowa. 7. Rękojmia i gwarancja. a) Okres rękojmi na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i zamontowane urządzenia i materiały wynosi minimum 60 miesięcy. Minimalny okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz dostarczone i zamontowane urządzenia i materiały wynosi 60 miesięcy liczone od dnia podpisania protokołu końcowego. Wydłużenie przez Wykonawcę okresu gwarancji (max do 90 miesięcy) jest jednym z elementów kryteriów oceny ofert, a Zamawiający informuje, że sposób punktacji za proponowany przez Wykonawcę okres gwarancji określony został w dalszej części specyfikacji warunków zamówienia. b) Udzielając gwarancji Wykonawca zapewnia bezpłatne czynności przeglądów gwarancyjnych oraz do usunięcia stwierdzonych wad w wyniku ich przeprowadzenia w okresie udzielonej gwarancji na cały objęty nią przedmiot zamówienia, więc powinien te koszty uwzględnić w wynagrodzeniu. Przeglądy będą odbywały się minimum raz w roku, chyba, że gwarancja producenta danego materiału wymaga częstszych przeglądów gwarancyjnych. c) W okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji i rękojmi obowiązującej na warunkach wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów prawa, Zamawiający będzie pokrywał wszelkie koszty wynikające z warunków udzielonej gwarancji i związane przede wszystkim z wymianą zużytych w ramach eksploatacji części.
Interne Kennung: 1/B/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001