2. Verfahren
Verfahren
Titel: Adaptacja ruin zamku Dewinów-Bibersteinów-Promnitzów na „Centrum Kultury i Tradycji”
Beschreibung: Przedmiot zamówienia, w zakresie podstawowym (Z.1 w Harmonogramie rzeczowo-terminowo-finansowym z dnia 16.09.2025r. stanowiącym załącznik nr 1 do umowy (dalej HRTF)) obejmuje w szczególności: - Budynek A-zamek (ETAP 02, nr 2 zgodnie HRTF) - Branża elektryczna i teletechniczna (Etap 05 – zagospodarowanie terenu, nr 5.1 zgodnie z HRTF), - Branża sanitarna (Etap 05 – zagospodarowanie terenu, nr 5.2 zgodnie z HRTF) - Oświetlenie zewnętrzne (Etap 05 – zagospodarowanie terenu, nr 5.3 zgodnie z HRTF) - Konstrukcje nowe i branża budowlano-konserwatorska, w zakresie wykonania poidełek oraz posadzenia 1 szt. drzewa i nasadzenia bylin (Etap 05 zagospodarowanie terenu nr 5.4 zgodnie z HRTF) - wykonanie dwóch tablic informacyjno-pamiątkowych zgodnie z następującymi dokumentami: „Podręcznik wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji” oraz „Księga Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021 – 2027”. Przy czym jedna z tablic musi zostać zamontowana w momencie rozpoczęcia prac budowlanych natomiast druga w dniu ich zakończenia. Miejsce zamontowania tablicy musi być każdorazowo uzgodniony z Zamawiającym.
Interne Kennung: WFZ.271.1.7.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45262100 Gerüstarbeiten, 45262500 Maurerarbeiten, 45262690 Modernisierung von Altbauten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45400000 Baufertigstellung, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45443000 Fassadenarbeiten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete, 48800000 Informationssysteme und Server
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na adaptacji ruin zamku Dewinów-Bibersteinów-Promnitzów w Żarach na „Centrum Kultury i Tradycji” 2) Przedmiot zamówienia, w zakresie podstawowym (Z.1 w Harmonogramie rzeczowo-terminowo-finansowym z dnia 16.09.2025r. stanowiącym załącznik nr 1 do umowy (dalej HRTF)) obejmuje w szczególności: - Budynek A-zamek (ETAP 02, nr 2 zgodnie HRTF) - Branża elektryczna i teletechniczna (Etap 05 – zagospodarowanie terenu, nr 5.1 zgodnie z HRTF), - Branża sanitarna (Etap 05 – zagospodarowanie terenu, nr 5.2 zgodnie z HRTF) - Oświetlenie zewnętrzne (Etap 05 – zagospodarowanie terenu, nr 5.3 zgodnie z HRTF) - Konstrukcje nowe i branża budowlano-konserwatorska, w zakresie wykonania poidełek oraz posadzenia 1 szt. drzewa i nasadzenia bylin (Etap 05 zagospodarowanie terenu nr 5.4 zgodnie z HRTF) - wykonanie dwóch tablic informacyjno-pamiątkowych zgodnie z następującymi dokumentami: „Podręcznik wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji” oraz „Księga Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021 – 2027”. Przy czym jedna z tablic musi zostać zamontowana w momencie rozpoczęcia prac budowlanych natomiast druga w dniu ich zakończenia. Miejsce zamontowania tablicy musi być każdorazowo uzgodniony z Zamawiającym.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość do skorzystania z prawa opcji (w całości lub w części) w przypadku, gdy zapewni (w okresie, w którym może skorzystać z prawa opcji) źródła finansowania inwestycji polegającej na wykonaniu robót budowlanych obejmujących wykonanie następujących prac: 1) Zakres opcji pierwszej (Z.2 w HRTF): - Wykonanie przyłączy (ETAP 01 – Przyłącza, nr 1 zgodnie z HRTF), - Niezbędne prace budowlano – konserwatorskie w zakresie stanu surowego (Etap 03 – Budynek C – Urząd Stanu Cywilnego, nr 3.1a zgodnie z HRTF), - Niezbędne konstrukcje nowe w zakresie stanu surowego (Etap 03 – Budynek C – Urząd Stanu Cywilnego, nr 3.2a zgodnie z HRTF), - branża elektryczna wyłącznie w zakresie instalacji odgromowej (Etap 03 – Budynek C – Urząd Stanu Cywilnego, nr 3.3a zgodnie z HRTF), - Prace budowlano-konserwatorskie w zakresie stanu zamkniętego z wykończeniem (Etap 04 – Wieża bramna, nr 4.1 zgodnie z HRTF), - Niezbędne prace budowlano- konserwatorskie w zakresie stanu surowego (Etap 04 – Wieża bramna, nr 4.1a zgodnie z HRTF), - Niezbędne konstrukcje nowe w zakresie stanu surowego (Etap 04 – Wieża bramna, nr 4.2a zgodnie z HRTF), - Branża elektryczna i teletechniczna (Etap 04 – Wieża bramna, nr 4.3 zgodnie z HRTF), - Branża elektryczna w zakresie instalacji odgromowej (Etap 04 – Wieża bramna, nr 4.3a zgodnie z HRTF), - Branża sanitarna (Etap 04 – Wieża bramna, nr 4.4 zgodnie z HRTF), - Oświetlenie (Etap 04 – Wieża bramna, nr 4.5 zgodnie z HRTF), - Konstrukcje nowe i branża budowlano-konserwatorska w zakresie skomunikowania budynków i terenu (Etap 05 – Zagospodarowanie terenu, nr 5.5 zgodnie z HRTF), - Branża drogowa (Etap 05 – Zagospodarowanie terenu, nr 5.6 zgodnie z HRTF), - Branża drogowa (Etap 06 – Zagospodarowanie terenu, nr 6.1 zgodnie z HRTF), - wykonanie dwóch tablic informacyjno-pamiątkowych zgodnie z następującymi dokumentami: „Podręcznik wnioskodawcy i beneficjenta Funduszy Europejskich na lata 2021-2027 w zakresie informacji i promocji” oraz „Księga Tożsamości Wizualnej marki Fundusze Europejskie 2021 – 2027”. Przy czym jedna z tablic musi zostać zamontowana w momencie rozpoczęcia prac budowlanych natomiast druga w dniu ich zakończenia. Miejsce zamontowania tablicy musi być każdorazowo uzgodniony z Zamawiającym. 2) Zakres opcji drugiej (Z.3 w HRTF): - Prace budowlano-konserwatorskie w zakresie stanu zamkniętego z wykończeniem (Etap 03 – Budynek C – Urząd Stanu Cywilnego, nr 3.1 zgodnie z HRTF), - Konstrukcje nowe w zakresie stanu zamkniętego z wykończeniem (Etap 03 – Budynek C – Urząd Stanu Cywilnego, nr 3.2 zgodnie z HRTF), - Branża elektryczna i teletechniczna (Etap 03 – Budynek C – Urząd Stanu Cywilnego, nr 3.3 zgodnie z HRTF), - Branża sanitarna (Etap 03 – Budynek C – Urząd Stanu Cywilnego, nr 3.4 zgodnie z HRTF), - Oświetlenie (Etap 03 – Budynek C – Urząd Stanu Cywilnego, nr 3.5 zgodnie z HRTF), - Roboty wykończeniowe w zakresie architektury krajobrazu i zieleni (Etap 05 – Zagospodarowanie terenu, nr 5.7 zgodnie z HRTF). Wykonawca jest zobowiązany wykonać zamówienie w terminie: - w zakresie opcji pierwszej: do dnia 30.10.2028 r. Zamawiający zastrzega prawo do skorzystania z prawa opcji w zakresie opcji nr 1 w terminie do 12 miesięcy od dnia podpisania przedmiotowej umowy. - w zakresie opcji drugiej: 24 miesięcy od dnia zlecenia realizacji przez Zamawiającego (złożenie oświadczenia o skorzystaniu z opcji). Zamawiający zastrzega prawo do skorzystania z prawa opcji w zakresie opcji nr 2 w terminie do 3 lat od zakończenia zamówienia podstawowego.