2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 01.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - zamówienie w 8 częściach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych, o których mowa w ustawie z 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U. z 2024 r. poz. 1283, ze zm.), zwanych dalej „Usługami”, (z wyłączeniem specjalistycznych usług dla osób z zaburzeniami psychicznymi, realizowanych na rzecz osób, wymagających pomocy w miejscu zamieszkania) wobec podopiecznych Ośrodków Pomocy Społecznej m.st. Warszawy, które z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn ze względu na szczególny stan zdrowia, w tym u których trudności w codziennym funkcjonowaniu spowodowane zostały schorzeniami wieku podeszłego, wymagają pomocy i pielęgnacji innych osób. Specjalistyczne usługi opiekuńcze są dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności, świadczone przez osoby ze specjalistycznym przygotowaniem zawodowym. Do realizacji przedmiotu zamówienia, Zamawiający udostępni Wykonawcy możliwość zalogowania się i korzystania z systemu e-Opieka. System obejmuje m.in. aplikację webową e-Opieka (dla koordynatorów) i aplikację mobilną m-Opieka (dla opiekunów). Część 1 obejmująca Dzielnice: Rembertów, Wawer, Wesoła w wymiarze 22 800 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 1 900 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 51 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 18 240 godzin. Część 2 obejmująca Dzielnicę Praga-Południe w wymiarze 60 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 5 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 120 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 48 000 godzin. Część 3 obejmująca Dzielnice: Białołęka, Targówek, Praga Północ w wymiarze 32 400 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 2 700 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 80 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 25 920 godzin. Część 4 obejmująca Dzielnice: Ursynów, Wilanów, Włochy w wymiarze 48 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 4 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 76 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 38 400 godzin. Część 5 obejmująca Dzielnice: Mokotów w wymiarze 60 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 5 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 124 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 48 000 godzin. Część 6 obejmująca Dzielnice: Śródmieście, Ochota w wymiarze 48 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 4 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 93 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 38 400 godzin. Część 7 obejmująca Dzielnice: Bemowo, Bielany, Ursus w wymiarze 52 800 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 4 400 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 133 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 42 240 godzin. Część 8 obejmująca Dzielnice: Wola, Żoliborz w wymiarze 60 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 5 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 135 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 48 000 godzin.
Interne Kennung: CUS/ZP/2/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1.Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp, w wysokości nieprzekraczającej 50% wartości zamówienia podstawowego. Zamówienie podobne może być udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego na warunkach określonych w Rozdziale IV ust. 2 SWZ oraz ustawie Pzp. 3.Zamawiający zastrzega, że może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostały mu przyznane. 4. Zamawiający na podstawie art. 95 ust. 1 Ustawy wymaga, aby czynności określone w Opisie przedmiotu zamówienia związane z koordynowaniem i kontrolą świadczonych Usług (dotyczy koordynatorów i koordynatorów terenowych) były wykonywane przez osoby zatrudnione przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy. Zamawiający oświadcza, że wykonywanie wszystkich czynności, (tj. koordynacji Usług opisanych szczegółowo w Standardzie), stanowiących przedmiot zamówienia, polega na wykonaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy. 5.Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy(szczegóły określa Rozdział V (SWZ). 6.Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej–Załącznik nr 4 do SWZ; 2)informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie dotyczącym podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp; 3)odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp; 4)wykazu usług wykonanych lub wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie(Wykaz powinien być sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ i ma potwierdzać spełnianie warunku określonego w Rozdziale VII ust. 2 pkt 4 lit. a SWZ; 5)wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia (Wykaz powinien być sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ i ma potwierdzać spełnianie warunku określonego w Rozdziale VII ust. 2 pkt 4 lit. b SWZ; 6)oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie odnoszącym się do podstaw wykluczenia wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 3-6 ustawy Pzp; wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 9 do SWZ; 7.INFORMACJE O PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKACH DOWODOWYCH 1) Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych – na potwierdzenie zgodności oferowanych usług z wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia określonymi w Rozdziale II ust. 7 SWZ. tj.: wykazu wdrożonych środków organizacyjnych i technicznych, gwarantujących przetwarzanie powierzonych danych zgodnie z wymogami RODO oraz umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust. 5 SWZ–z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust. 6 – zgodnie z treścią Załącznika nr 14 (Lista kontrola dla potencjalnych podmiotów przetwarzających). 2)Zamawiający akceptuje równoważne przedmiotowe środki dowodowe, jeśli potwierdzają, że wdrożone środki organizacyjne i techniczne gwarantują przetwarzanie powierzonych danych zgodnie z wymogami RODO oraz umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych, z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust. 5 SWZ–z uwzględnieniem wymogów określonych w Rozdziale II ust. 6 SWZ; 3)jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia, 4)Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 8.Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Szczegóły określa Rozdział X SWZ. 9.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Szczegóły określa Rozdział XI SWZ. 11.Warunki udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale VII ust. 2 pkt 4 SWZ, zostaną spełnione jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub podmiotów udostępniających zasoby, spełni warunek samodzielnie lub Wykonawcy spełnią go łącznie. 11.Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej wskazanych w Rozdziale XII SWZ. c.d. w punkcie 2.1.4
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 1.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - Dzielnice: Rembertów, Wawer, Wesoła
Beschreibung: Część 1 obejmująca Dzielnice: Rembertów, Wawer, Wesoła w wymiarze 22 800 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 1 900 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 51 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 18 240 godzin.
Interne Kennung: Część 1
Los: LOT-0002
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 1.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - Dzielnica Praga-Południe
Beschreibung: Część 2 obejmująca Dzielnicę Praga-Południe w wymiarze 60 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 5 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 120 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 48 000 godzin.
Interne Kennung: Część 2
Los: LOT-0003
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 1.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - Dzielnice: Białołęka, Targówek, Praga Północ
Beschreibung: Część 3 obejmująca Dzielnice: Białołęka, Targówek, Praga Północ w wymiarze 32 400 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 2 700 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 80 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 25 920 godzin.
Interne Kennung: Część 3
Los: LOT-0004
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 1.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - Ursynów, Wilanów, Włochy
Beschreibung: Część 4 obejmująca Dzielnice: Ursynów, Wilanów, Włochy w wymiarze 48 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 4 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 76 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 38 400 godzin.
Interne Kennung: Część 4
Los: LOT-0005
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 1.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - Dzielnica Mokotów
Beschreibung: Część 5 obejmująca Dzielnice: Mokotów w wymiarze 60 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 5 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 124 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 48 000 godzin.
Interne Kennung: Część 5
Los: LOT-0006
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 1.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - Dzielnice: Śródmieście, Ochota
Beschreibung: Część 6 obejmująca Dzielnice: Śródmieście, Ochota w wymiarze 48 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 4 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 93 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia wyniesie 38 400 godzin.
Interne Kennung: Część 6
Los: LOT-0007
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 1.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - Dzielnice: Bemowo, Bielany, Ursus
Beschreibung: Część 7 obejmująca Dzielnice: Bemowo, Bielany, Ursus w wymiarze 52 800 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 4 400 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 133 osoby; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 42 240 godzin.
Interne Kennung: Część 7
Los: LOT-0008
Titel: Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych na terenie m.st. Warszawy w okresie od dnia 1.07.2025 r. do dnia 30.06.2026 r.” - Dzielnice: Wola, Żoliborz
Beschreibung: Część 8 obejmująca Dzielnice: Wola, Żoliborz w wymiarze 60 000 godzin w pełnym okresie realizacji zamówienia, przy czym: szacunkowa średnia miesięczna liczba godzin Usług wyniesie 5 000 godzin; przewidywana średnia miesięczna liczba odbiorców Usług wyniesie 135 osób; minimalny wymiar godzin świadczonych Usług w pełnym okresie realizacji zamówienia, wyniesie 48 000 godzin.
Interne Kennung: Część 8