2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa licencji systemów i urządzeń informatycznych, infrastruktury serwerowej i bezpieczeństwa danych w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfrowej oraz rozwoju e-usług w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej (powtórna procedura w zakresie 3 Pakietów)
Beschreibung: 1. Przedm. zamów. jest dostawa licencji systemów i urządzeń informatycznych, infrastruktury serwerowej i bezpieczeństwa danych w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfrowej oraz rozwoju e-usług w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w ramach realizacji projektu pn. „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w celu zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej” realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 pakiety, których szczegółowy opis dla każdego pakietu został wskazany w Zał. nr 2 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) tj.; Pakiet nr 1: Dostawa licencji rozszerzających system HIS o integracje z EDM i systemami medycznymi Pakiet nr 2: Dostawa serwera kopii bezpieczeństwa Pakiet nr 3: Dostawa stacji roboczych do awaryjnego dostępu do dokumentacji medycznej a także w Zał. nr 7 do SWZ - projekt umowy. 2. Wykonawca zobowiązany jest aby oferowany przedmiot zamówienia w ramach Pakietów nr 2, 3, spełniał wymagania zasady „niewyrządzania znaczącej szkody środowisku” (DNSH – „do no significant harm”) nieczynienia znaczącej szkody środowisku i wdrażania rozwiązań minimalizujących negatywne skutki w szczególności poprzez zgodność dyrektywami RoHs, WEEE, ErP. Wykonawca przedłoży wraz z ofertą oświadczenie o realizacji zamówienia z zachowaniem zasady DNSH, i w przypadku dostawy w ramach danych Pakietów urządzeń sprzętowych również certyfikat ENERGY STAR lub dokument równoważny. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw niż UE/EOG, pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wskazanych wymogów. W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym winny być one przedstawione wraz z tłumaczeniem na język polski. – dot. Pakietu nr 2, 3. 3. Wykonawca gwarantuje, że przedmiot zamówienia będzie spełniał wymagania projektowania uniwersalnego (dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami), zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021–2027. Dostarczone systemy teleinformatyczne, oprogramowanie i interfejsy użytkownika muszą być zgodne z wymaganiami normy EN 301 549 (lub równoważnej normy w zakresie dostępności produktów i usług ICT) oraz z wytycznymi WCAG 2.1 lub WCAG 2.2 na poziomie co najmniej AA, lub równoważnymi. Wykonawca przedłoży wraz z ofertą oświadczenie lub jeśli dostępny certyfikat lub dokument równoważny. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw niż UE/EOG, pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wskazanych wymogów. W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym winny być one przedstawione wraz z tłumaczeniem na język polski. 4. Dostarczony przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi określone w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, w tym w szczególności musi spełniać minimalne wymagania dla systemów teleinformatycznych określonych w art. 8a (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 302 z późn. zm.), ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703 z późn. zm.), Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773). 5. Wykonawca na przedm. zamów. winien udzielić gwarancji (kryterium oceny ofert) tj.: a) na okres minimum 36 miesięcy w zakresie: − Pakietu nr 1: Dostawa licencji rozszerzających system HIS o integracje z EDM i systemami medycznymi − Pakietu nr 2: Dostawa serwera kopii bezpieczeństwa b) na okres minimum 24 miesięcy w zakresie: − Pakietu nr 3: Dostawa stacji roboczych do awaryjnego dostępu do dokumentacji medycznej 6) Wykonawca winien zapewnić możliwości modernizacji i naprawy sprzętu w celu wydłużenia jego cyklu życia (dostępność części zamiennych, serwisu) w trakcie gwarancji jak i po gwarancji. Rozwiązania równoważne: zastosowanie rozwiąz. równoważ. zostały przewidziane i opisane w rozdz. II ust.1. Przedmiot zamówienia-Rozwiązania równoważne. Termin realizacji zamówienia do 31 maja 2026 r. Za termin wykonania umowy uważa się podpisanie protokołu odbioru końcowego. Zamawiający, działając zgodnie z art. 436 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazuje, że określenie terminu wykonania umowy konkretną datą (31.05.2026 r.) wynika z obiektywnych przyczyn. W przedmiotowej sytuacji należy podkreślić, iż określenie przez Zamawiającego okresu realizacji zadania konkretną datą jest uzasadnione obiektywną przyczyną, ze względu na zadania obciążające Zamawiającego wynikające bezpośrednio z umowy dotacyjnej zawartej ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia (szczegółowo opisane SWZ rozdz. II ust. 4, a także wskazane w przedmiotowym ogłoszeniu w ramach poszczególnych Pakietów w sekcji "opis części zamówienia") Zamawiaj. w ramach Pakietów nr 1, 2, wymaga zawarcia umowy powierz. przetwarz, danych osob. - Zał. nr 7 do SWZ -projekt umów. Wykonawca będzie związany ofertą do 88 dni do 17.07.2026 r.
Interne Kennung: 9/Dz.ZP/380/Dz.IMiBO/3/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający wyznaczył termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 i 4 ustawy PZP, zachowując jednak wymagane minimum 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Decyzja ta wynika z wystąpienia pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, co uzasadnia zastosowanie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP (skrócenie terminu składania ofert). Zaistniała sytuacja ma charakter obiektywny i jest niezależna od Zamawiającego. Kluczowe jest podkreślenie, faktu, iż Zamawiający nie ponosi winy za zaistniałą sytuację, Zamawiający dochował należytej staranności, wszczynając pierwsze postępowanie z odpowiednim wyprzedzeniem i zachowaniem standardowych terminów. Zostało ono jednak unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy PZP, gdyż w zakresie przedmiotowych trzech pakietów nie wpłynęła żadna oferta. Zdarzenie to wykreowało obiektywną potrzebę niezwłocznego wszczęcia nowej procedury. Pilność sytuacji nie wynika zatem z opieszałości czy niestaranności Zamawiającego, lecz z konieczności reakcji na wynik poprzedniego, prawidłowo zaplanowanego postępowania. Przedmiotowe zamówienie jest kluczowe dla realizacji projektu pn. „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w celu zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej” realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Termin realizacji przedsięwzięcia w zakresie rzeczowym ze środków z Krajowego Planu Odbudowy (KPO) upływa z dniem 31 maja 2026 r., a jego niedotrzymanie wiąże się z bezpośrednim ryzykiem utraty dofinansowania. W obecnej sytuacji przeprowadzenie procedury w standardowych terminach z zachowaniem pełnego terminu wyznaczonego na składanie ofert wskazanego w art. 138 ust. 1 i ust 4 ustawy PZP uniemożliwiłoby terminową realizację i rozliczenie umowy. Skrócenie terminu jest działaniem proporcjonalnym. Przedmiot zamówienia nie zmienia charakteru, a wprowadzone aktualizacje w stosunku do poprzedniego postępowania nie wpłyną na krąg wykonawców, co oznacza, że potencjalni wykonawcy mieli już możliwość zapoznania się ze specyfikacją. Ułatwia to sprawne przygotowanie ofert w wyznaczonym terminie (do dnia 16.04.2026 r.). W ocenie Zamawiającego wyznaczony czas jest wystarczający dla podmiotów z branży na złożenie konkurencyjnych ofert, przy jednoczesnym zachowaniu zasad równego traktowania i uczciwej konkurencji. Działanie to pozwala pogodzić interes publiczny, polegający na realizacji kluczowego projektu medycznego i rozliczenie dotacji, z wymogami ustawowymi dotyczącymi przejrzystości postępowania. W świetle powyższego, skrócenie terminu jest jedynym możliwym sposobem na skuteczne udzielenie zamówienia i wywiązanie się z zobowiązań umownych dotyczących finansowania z KPO, przy jednoczesnym zachowaniu zasad równego traktowania Wykonawców i uczciwej konkurencji.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48822000 Computerserver, 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet nr 1: Dostawa licencji rozszerzających system HIS o integracje z EDM i systemami medycznymi
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dostawa licencji systemów i urządzeń informatycznych, infrastruktury serwerowej i bezpieczeństwa danych w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfrowej oraz rozwoju e-usług w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w ramach realizacji projektu pn. „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w celu zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej” realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w zakresie Pakietu nr 1: Dostawa licencji rozszerzających system HIS o integracje z EDM i systemami medycznymi. Szczegółowy opis pakietu został wskazany w Zał. nr 2 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) oraz w Zał. nr 7 do SWZ - projekt umowy. Wykonawca gwarantuje, że przedmiot zamówienia będzie spełniał wymagania projektowania uniwersalnego (dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami), zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021–2027. Dostarczone systemy teleinformatyczne, oprogramowanie i interfejsy użytkownika muszą być zgodne z wymaganiami normy EN 301 549 (lub równoważnej normy w zakresie dostępności produktów i usług ICT) oraz z wytycznymi WCAG 2.1 lub WCAG 2.2 na poziomie co najmniej AA, lub równoważnymi. Wykonawca przedłoży wraz z ofertą oświadczenie lub jeśli dostępny certyfikat lub dokument równoważny. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw niż UE/EOG, pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wskazanych wymogów. W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym winny być one przedstawione wraz z tłumaczeniem na język polski. Dostarczony przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi określone w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, w tym w szczególności musi spełniać minimalne wymagania dla systemów teleinformatycznych określonych w art. 8a (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 302 z późn. zm.), ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703 z późn. zm.), Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773). Wykonawca na przedmiot zamówienia winien udzielić gwarancji (kryterium oceny ofert) na okres minimum 36 miesięcy. Wykonawca winien zapewnić możliwości modernizacji i naprawy sprzętu w celu wydłużenia jego cyklu życia (dostępność części zamiennych, serwisu) w trakcie gwarancji jak i po gwarancji. Termin realizacji zamówienia do 31 maja 2026 r. Za termin wykonania umowy uważa się podpisanie protokołu odbioru końcowego. Zamawiający, działając zgodnie z art. 436 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazuje, że określenie terminu wykonania umowy konkretną datą (31.05.2026 r.) wynika z obiektywnych przyczyn. W przedmiotowej sytuacji należy podkreślić, iż określenie przez Zamawiającego okresu realizacji zadania konkretną datą jest uzasadnione obiektywną przyczyną, ze względu na zadania obciążające Zamawiającego wynikające bezpośrednio z umowy dotacyjnej zawartej ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia, dotyczącej udzielenia dotacji na zadanie inwestycyjne realizowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Zamawiający na podstawie zawartej umowy zobowiązany jest do realizacji przedsięwzięcia w zakresie rzeczowym do 31.05.2026 r. W przypadku nie wywiązania się z zapisów umowy CPiT w Bystrej traci dotację w całości lub części. Konieczność wskazania daty zamiast okresu wynika z faktu, iż poprzednie postępowanie, w którym określono termin w dniach kalendarzowych, zostało unieważnione (art. 255 pkt 1 Pzp) z powodu braku ofert w zakresie wskazanych w SWZ przedmiotowych trzech pakietów. Zamawiający dochował należytej staranności, wszczynając je z wyprzedzeniem. Obecna sytuacja (unieważnienie) wykreowała obiektywną potrzebę niezwłocznego wszczęcia nowej procedury. Wskazanie daty granicznej jest niezbędne do dochowania terminów wynikających z umowy dotacyjnej, a pilność nie wynika z zaniechań Zamawiającego, lecz z konieczności reakcji na wynik poprzedniego, prawidłowo zaplanowanego postępowania i tym samym daje możliwość Zamawiającemu wywiązania się z zapisów umowy dotacyjnej z KPO.
Interne Kennung: 9/Dz.ZP/380/Dz.IMiBO/3/2026 - Pakiet nr 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet nr 2: Dostawa serwera kopii bezpieczeństwa
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dostawa licencji systemów i urządzeń informatycznych, infrastruktury serwerowej i bezpieczeństwa danych w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfrowej oraz rozwoju e-usług w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w ramach realizacji projektu pn. „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w celu zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej” realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w zakresie Pakietu nr 2: Dostawa serwera kopii bezpieczeństwa. Szczegółowy opis pakietu został wskazany w Zał. nr 2 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) oraz w Zał. nr 7 do SWZ - projekt umowy. Wykonawca zobowiązany jest aby oferowany przedmiot zamówienia w ramach Pakietów nr 2, 3, spełniał wymagania zasady „niewyrządzania znaczącej szkody środowisku” (DNSH – „do no significant harm”) nieczynienia znaczącej szkody środowisku i wdrażania rozwiązań minimalizujących negatywne skutki w szczególności poprzez zgodność dyrektywami RoHs, WEEE, ErP. Wykonawca przedłoży wraz z ofertą oświadczenie o realizacji zamówienia z zachowaniem zasady DNSH, i w przypadku dostawy w ramach danych Pakietów urządzeń sprzętowych również certyfikat ENERGY STAR lub dokument równoważny. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw niż UE/EOG, pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wskazanych wymogów. W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym winny być one przedstawione wraz z tłumaczeniem na język polski. – dot. Pakietu nr 2, 3. Wykonawca gwarantuje, że przedmiot zamówienia będzie spełniał wymagania projektowania uniwersalnego (dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami), zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021–2027. Dostarczone systemy teleinformatyczne, oprogramowanie i interfejsy użytkownika muszą być zgodne z wymaganiami normy EN 301 549 (lub równoważnej normy w zakresie dostępności produktów i usług ICT) oraz z wytycznymi WCAG 2.1 lub WCAG 2.2 na poziomie co najmniej AA, lub równoważnymi. Wykonawca przedłoży wraz z ofertą oświadczenie lub jeśli dostępny certyfikat lub dokument równoważny. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw niż UE/EOG, pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wskazanych wymogów. W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym winny być one przedstawione wraz z tłumaczeniem na język polski. Dostarczony przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi określone w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, w tym w szczególności musi spełniać minimalne wymagania dla systemów teleinformatycznych określonych w art. 8a (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 302 z późn. zm.), ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703 z późn. zm.), Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773). Wykonawca na przedmiot zamówienia winien udzielić gwarancji (kryterium oceny ofert) na okres minimum 36 miesięcy. Wykonawca winien zapewnić możliwości modernizacji i naprawy sprzętu w celu wydłużenia jego cyklu życia (dostępność części zamiennych, serwisu) w trakcie gwarancji jak i po gwarancji. Termin realizacji zamówienia do 31 maja 2026 r. Za termin wykonania umowy uważa się podpisanie protokołu odbioru końcowego. Zamawiający, działając zgodnie z art. 436 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazuje, że określenie terminu wykonania umowy konkretną datą (31.05.2026 r.) wynika z obiektywnych przyczyn. W przedmiotowej sytuacji należy podkreślić, iż określenie przez Zamawiającego okresu realizacji zadania konkretną datą jest uzasadnione obiektywną przyczyną, ze względu na zadania obciążające Zamawiającego wynikające bezpośrednio z umowy dotacyjnej zawartej ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia, dotyczącej udzielenia dotacji na zadanie inwestycyjne realizowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Zamawiający na podstawie zawartej umowy zobowiązany jest do realizacji przedsięwzięcia w zakresie rzeczowym do 31.05.2026 r. W przypadku nie wywiązania się z zapisów umowy CPiT w Bystrej traci dotację w całości lub części. Konieczność wskazania daty zamiast okresu wynika z faktu, iż poprzednie postępowanie, w którym określono termin w dniach kalendarzowych, zostało unieważnione (art. 255 pkt 1 Pzp) z powodu braku ofert w zakresie wskazanych w SWZ przedmiotowych trzech pakietów. Zamawiający dochował należytej staranności, wszczynając je z wyprzedzeniem. Obecna sytuacja (unieważnienie) wykreowała obiektywną potrzebę niezwłocznego wszczęcia nowej procedury. Wskazanie daty granicznej jest niezbędne do dochowania terminów wynikających z umowy dotacyjnej, a pilność nie wynika z zaniechań Zamawiającego, lecz z konieczności reakcji na wynik poprzedniego, prawidłowo zaplanowanego postępowania i tym samym daje możliwość Zamawiającemu wywiązania się z zapisów umowy dotacyjnej z KPO.
Interne Kennung: 9/Dz.ZP/380/Dz.IMiBO/3/2026 - Pakiet nr 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48822000 Computerserver
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet nr 3: Dostawa stacji roboczych do awaryjnego dostępu do dokumentacji medycznej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa dostawa licencji systemów i urządzeń informatycznych, infrastruktury serwerowej i bezpieczeństwa danych w celu przyspieszenia procesów transformacji cyfrowej oraz rozwoju e-usług w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w ramach realizacji projektu pn. „Wdrożenie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych w Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii w Bystrej w celu zwiększenia efektywności i bezpieczeństwa opieki zdrowotnej” realizowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „ Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” w zakresie Pakietu nr 3: Dostawa stacji roboczych do awaryjnego dostępu do dokumentacji medycznej. Szczegółowy opis pakietu został wskazany w Zał. nr 2 do SWZ – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (dalej OPZ) oraz w Zał. nr 7 do SWZ - projekt umowy. Wykonawca zobowiązany jest aby oferowany przedmiot zamówienia w ramach Pakietów nr 2, 3, spełniał wymagania zasady „niewyrządzania znaczącej szkody środowisku” (DNSH – „do no significant harm”) nieczynienia znaczącej szkody środowisku i wdrażania rozwiązań minimalizujących negatywne skutki w szczególności poprzez zgodność dyrektywami RoHs, WEEE, ErP. Wykonawca przedłoży wraz z ofertą oświadczenie o realizacji zamówienia z zachowaniem zasady DNSH, i w przypadku dostawy w ramach danych Pakietów urządzeń sprzętowych również certyfikat ENERGY STAR lub dokument równoważny. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw niż UE/EOG, pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wskazanych wymogów. W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym winny być one przedstawione wraz z tłumaczeniem na język polski. – dot. Pakietu nr 2, 3. Wykonawca gwarantuje, że przedmiot zamówienia będzie spełniał wymagania projektowania uniwersalnego (dostępności dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami), zgodnie z Wytycznymi dotyczącymi realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021–2027. Dostarczone systemy teleinformatyczne, oprogramowanie i interfejsy użytkownika muszą być zgodne z wymaganiami normy EN 301 549 (lub równoważnej normy w zakresie dostępności produktów i usług ICT) oraz z wytycznymi WCAG 2.1 lub WCAG 2.2 na poziomie co najmniej AA, lub równoważnymi. Wykonawca przedłoży wraz z ofertą oświadczenie lub jeśli dostępny certyfikat lub dokument równoważny. Zamawiający dopuszcza certyfikaty wydane przez uprawnione organy z innych państw niż UE/EOG, pod warunkiem, że potwierdzają one spełnienie wskazanych wymogów. W przypadku przedstawienia dokumentów w języku obcym winny być one przedstawione wraz z tłumaczeniem na język polski. Dostarczony przedmiot zamówienia musi spełniać wymogi określone w ustawie z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, w tym w szczególności musi spełniać minimalne wymagania dla systemów teleinformatycznych określonych w art. 8a (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 302 z późn. zm.), ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1703 z późn. zm.), Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (Dz. U. poz. 773). Wykonawca na przedmiot zamówienia winien udzielić gwarancji (kryterium oceny ofert) na okres minimum 24 miesięcy. Wykonawca winien zapewnić możliwości modernizacji i naprawy sprzętu w celu wydłużenia jego cyklu życia (dostępność części zamiennych, serwisu) w trakcie gwarancji jak i po gwarancji. Termin realizacji zamówienia do 31 maja 2026 r. Za termin wykonania umowy uważa się podpisanie protokołu odbioru końcowego. Zamawiający, działając zgodnie z art. 436 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, wskazuje, że określenie terminu wykonania umowy konkretną datą (31.05.2026 r.) wynika z obiektywnych przyczyn. W przedmiotowej sytuacji należy podkreślić, iż określenie przez Zamawiającego okresu realizacji zadania konkretną datą jest uzasadnione obiektywną przyczyną, ze względu na zadania obciążające Zamawiającego wynikające bezpośrednio z umowy dotacyjnej zawartej ze Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia, dotyczącej udzielenia dotacji na zadanie inwestycyjne realizowane z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności – komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” - inwestycji D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia” będąca elementem komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia”. Zamawiający na podstawie zawartej umowy zobowiązany jest do realizacji przedsięwzięcia w zakresie rzeczowym do 31.05.2026 r. W przypadku nie wywiązania się z zapisów umowy CPiT w Bystrej traci dotację w całości lub części. Konieczność wskazania daty zamiast okresu wynika z faktu, iż poprzednie postępowanie, w którym określono termin w dniach kalendarzowych, zostało unieważnione (art. 255 pkt 1 Pzp) z powodu braku ofert w zakresie wskazanych w SWZ przedmiotowych trzech pakietów. Zamawiający dochował należytej staranności, wszczynając je z wyprzedzeniem. Obecna sytuacja (unieważnienie) wykreowała obiektywną potrzebę niezwłocznego wszczęcia nowej procedury. Wskazanie daty granicznej jest niezbędne do dochowania terminów wynikających z umowy dotacyjnej, a pilność nie wynika z zaniechań Zamawiającego, lecz z konieczności reakcji na wynik poprzedniego, prawidłowo zaplanowanego postępowania i tym samym daje możliwość Zamawiającemu wywiązania się z zapisów umowy dotacyjnej z KPO.
Interne Kennung: 9/Dz.ZP/380/Dz.IMiBO/3/2026 - Pakiet nr 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör