245384-2025 - Wettbewerb
Polen – Reinigungsdienste – Sprzątanie i utrzymanie w czystości pomieszczeń biurowych oraz otoczenia zewnętrznego wraz z zimowym utrzymaniem obiektów użytkowanych przez Lubuski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (w części północnej i południowej województwa lubuskiego)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSprzątanie i utrzymanie w czystości pomieszczeń biurowych oraz otoczenia zewnętrznego wraz z zimowym utrzymaniem obiektów użytkowanych przez Lubuski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (w części północnej i południowej województwa lubuskiego)
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest: Sprzątanie i utrzymanie w czystości pomieszczeń biurowych oraz otoczenia zewnętrznego wraz z zimowym utrzymaniem obiektów użytkowanych przez Lubuski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (w części północnej i południowej województwa lubuskiego). 2. Zamawiający dopuszcza składanie przez Wykonawców ofert częściowych w rozumieniu art. 7 pkt 15) ustawy z dnia 11 września 2019r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320; dalej: „ustawa”, „ustawa Pzp”). Ofertę należy złożyć zgodnie ze wzorem Formularza ofertowego dla danej Części, stanowiącym Załącznik nr 1A i/lub 1B do SWZ. Zamawiający dopuszcza złożenie przez jednego Wykonawcę oferty na dowolnie wybraną przez siebie część zamówienia lub na całość przedmiotu zamówienia. 3. Zamawiający dokonał podziału przedmiotu zamówienia na dwie (2) Części: 3.1. Część I: Sprzątanie pomieszczeń biurowych oraz otoczenia zewnętrznego wraz z zimowym utrzymaniem obiektów użytkowanych przez Lubuski Oddział Regionalny – północna część województwa – Biura Powiatowe: Międzyrzecz, Słubice, Sulęcin, Strzelce Krajeńskie i Świebodzin oraz Biuro Wsparcia Inwestycyjnego i Biuro Powiatowe w Gorzowie Wlkp., wg Formularza Ofertowego Załącznik nr 1A do SWZ wraz z Zakresem usług (Załączniku A do Formularza ofertowego). 3.2. Część II: Sprzątanie pomieszczeń biurowych oraz otoczenia zewnętrznego wraz z zimowym utrzymaniem obiektów użytkowanych przez Lubuski Oddział Regionalny – południowa część województwa – Biura Powiatowe: Nowa Sól z/s w Kożuchowie, Krosno Odrzańskie, Wschowa, Żagań z/s w Szprotawie, Żary z/s w Lubsku oraz Lubuski Oddział Regionalny i Biuro Powiatowe w Zielonej Górze, wg Formularza Ofertowego Załącznik nr 1B do SWZ wraz z Zakresem usług (Załączniku B do Formularza ofertowego). 4. Zamawiający wymaga, aby wykonanie przedmiotu zamówienia nastąpiło na warunkach i zasadach określonych w Projektowanych postanowieniach umowy wraz z załącznikami, stanowiącymi Załącznik nr 8 do Specyfikacji Warunków Zamówienia (dalej: „SWZ”). 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia z podziałem na części wraz ze wskazaniem lokalizacji placówek oraz zakresem czynności i obowiązków w ramach wykonywanych usług sprzątania powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej (objętych niniejszym zamówieniem) – został określony w Zakresie usług, stanowiącym – Załącznik A (dla Części I) i B (dla Części II) do Formularza ofertowego (Załącznik nr 1A do SWZ – I Cześć i Załącznik nr 1B do SWZ – Część II ).
Interne KennungBOR04.2610.01.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensNa podstawie przepisu art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, z uwagi na to, że składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż termin składania ofert określony w art. 138 ust. 1 ustawy.
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Ofertę należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej, podpisaną kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osoby upoważnione do tych czynności. Wykonawca składa ofertę na Formularzu ofertowym – Załącznik nr 1A i/lub 1B do SWZ za pośrednictwem Platformy Zakupowej. 2. Wykonawca obowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty: 2.1. Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub inny właściwy rejestr w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania (Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia takich dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów). 2.2. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo należy złożyć w postaci elektronicznej, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentacji wskazaną/e we właściwym rejestrze, jeżeli oferta nie została podpisana przez osoby upoważnione do tych czynności dokumentem rejestracyjnym, o którym mowa w pkt 2.1. Zamawiający dopuszcza złożenie elektronicznej kopii pełnomocnictwa poświadczonej przez notariusza. 2.3. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie będzie dysponował niezbędnymi zasobami, jeżeli Wykonawca powołuje się na zasoby innych podmiotów. Zobowiązanie winno być podpisane przez osobę upoważnioną do reprezentacji podmiotu udostępniającego zasoby. Zapisy pkt 2.1. i 2.2. oraz Rozdziału IV.5 SWZ stosuje się odpowiednio (Załącznik nr 4 do SWZ). 2.4. Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (dalej: „JEDZ”) sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Dokument JEDZ należy złożyć pod rygorem nieważności w formie elektronicznej. Dokument JEDZ musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 2.5. Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ustawy o szczególnych rozwiązaniach oraz art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 zmienionego Rozporządzeniem 2022/576. Wzór Oświadczania stanowi Załącznik nr 2 do SWZ. 2.6. Oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w zakresie wskazania, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia (członkowie konsorcjum). Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Zamawiający nie będzie wymagał przedmiotowych środków dowodowych.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90610000 Straßenreinigung und Straßenkehrdienste, 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
TitelSprzątanie pomieszczeń biurowych oraz otoczenia zewnętrznego wraz z zimowym utrzymaniem obiektów użytkowanych przez Lubuski Oddział Regionalny – północna część województwa – Biura Powiatowe: Międzyrzecz, Słubice, Sulęcin, Strzelce Krajeńskie i Świebodzin oraz Biuro Wsparcia Inwestycyjnego i Biuro Powiatowe w Gorzowie Wlkp.
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem lokalizacji placówek oraz zakresem czynności i obowiązków w ramach wykonywanych usług sprzątania powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej (północna część województwa) – został określony w Zakresie usług, stanowiącym – Załącznik A (dla Części I) do Formularza ofertowego (Załącznik nr 1A do SWZ – I Cześć). Dokumenty związane z postępowaniem znajdują się na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl/pn/arimr
Interne KennungBOR04.2610.01.2025 - Część I
LosLOT-0002
TitelSprzątanie pomieszczeń biurowych oraz otoczenia zewnętrznego wraz z zimowym utrzymaniem obiektów użytkowanych przez Lubuski Oddział Regionalny – południowa część województwa – Biura Powiatowe: Nowa Sól z/s w Kożuchowie, Krosno Odrzańskie, Wschowa, Żagań z/s w Szprotawie, Żary z/s w Lubsku oraz Lubuski Oddział Regionalny i Biuro Powiatowe w Zielonej Górze
BeschreibungSzczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem lokalizacji placówek oraz zakresem czynności i obowiązków w ramach wykonywanych usług sprzątania powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej (południowa część województwa) – został określony w Zakresie usług, stanowiącym – Załącznik B (dla Części II) do Formularza ofertowego (Załącznik nr 1B do SWZ – II Cześć). Dokumenty związane z postępowaniem znajdują się na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl/pn/arimr
Interne KennungBOR04.2610.01.2025 - Część II