See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia oraz monitoringu obiektów Izby Administracji Skarbowej w Łodzi oraz podległych jednostek
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa ochrony osób i mienia realizowana przez koncesjonowane podmioty w formie ochrony fizycznej stałej lub doraźnej oraz polegającej na stałym dozorze sygnałów przesyłanych, gromadzonych i przetwarzanych w elektronicznych urządzeniach i systemach alarmowych (monitoring elektroniczny), jak również w formie zabezpieczenia technicznego, przez koncesjonowane podmioty gospodarcze, świadczące usługi ochrony osób i mienia, dla obiektów Izby Administracji Skarbowej w Łodzi i podległych jednostek. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: 1)załącznik nr 1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia, 2)załącznik nr 3 do SWZ – Formularz cenowy, 3)załącznik nr 5 do SWZ – Projekt umowy.
Vorherige Bekanntmachung: 484128-2024
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.15.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: część 1 zamówienia - Świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia oraz monitoringu obiektów Izby Administracji Skarbowej w Łodzi oraz podległych jednostek
Beschreibung: Część 1 obejmuje następujące jednostki: zamówienie podstawowe – świadczenie usługi ochrony całodobowo: a)Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, ul. Karolewska 41, 90-560 Łódź; b)Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi, ul Lodowa 97, 93-232 Łódź; c)Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi, ul. Ustronna 3/9, 93-350 Łódź; zamówienie podstawowe – świadczenie usługi ochrony w wyznaczonych godzinach oraz w formie monitoringu obiektów: a)Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, al. T. Kościuszki 83, 90-436 Łódź; b)Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Bałuty, ul. Zachodnia 47, 91-066 Łódź; c)Drugi Urząd Skarbowy Łódź-Bałuty, ul. Świętej Teresy 105, 91-222 Łódź; d)Pierwszy Urząd Skarbowy Łódź-Górna, ul. Wróblewskiego 10, 93-578 Łódź; e)Urząd Skarbowy Łódź-Polesie, ul. 6 Sierpnia 86A, 90-646 Łódź; f)Urząd Skarbowy Łódź-Śródmieście, ul. Dowborczyków 9/11, 90-019 Łódź; g)Łódzki Urząd Skarbowy w Łodzi, al. T. Kościuszki 85, 90-436 Łódź; h)Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi, ul. Księdza Brzóski 24, 91-315 Łódź; zamówienie podstawowe – świadczenie usługi ochrony w formie całodobowego monitoringu obiektów: a)Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, ul. Gibalskiego 2/4, 91-849 Łódź; b)Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, ul. Żeromskiego 88, 90-550 Łódź; c)Drugi Urząd Skarbowy Łódź-Górna, ul. Wróblewskiego 10A, 93-578 Łódź; d)Urząd Skarbowy Łódź-Widzew, ul. Papiernicza 7, 92-312 Łódź; opcja –świadczenie usługi ochrony w wyznaczonych godzinach oraz w formie monitoringu obiektu: Urząd Skarbowy Łódź-Widzew, ul. Papiernicza 7, 92-312 Łódź.
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.15.2024 - cz. 1 zamówienia
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez świadczenie usługi ochrony w : 1)dodatkowej liczbie godzin, 2)dodatkowych jednostkach Zamawiającego, 3)formie podjazdu patrolu interwencyjnego. 2.Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego, w zakresie świadczenie usługi ochrony w dodatkowej liczbie godzin: 1) liczba godzin dodatkowych zwiększająca przedmiot umowy jako realizacja opcji wskazana jest w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SWZ); 2)Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie nieprzekraczającym liczby godzin wskazanych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; 3)Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 4)skorzystanie z opcji nie stanowi zmiany umowy; 5)uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego; 6)Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzystał z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga podania przyczyny; 7)Zamawiający ma prawo uruchomić opcję w przypadku konieczności zapewnienia dodatkowej ochrony poza godzinami świadczenia usługi wskazanymi w załączniku nr 1 do SWZ, które stanowią zamówienie podstawowe ( w tym w dni ustawowo wolne od pracy czyli niedziele i święta oraz w soboty); 8)uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez przedstawicieli Zamawiającego wskazanych w załączniku nr 4 do umowy oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez niego zakresie na adres e-mail Wykonawcy oraz do wiadomości Zamawiającego; 9)liczba dodatkowych godzin ochrony przysługujących jednostce z tytułu opcji jest ilością szacunkową i może nie zostać wykorzystana. Zamawiający zastrzega, że w przypadku wykorzystania maksymalnej liczby godzin przypisanej danej jednostce, Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia godzin niewykorzystanych przez inne jednostki, w obrębie danej części zamówienia. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego, w zakresie świadczenia usługi ochrony w dodatkowych jednostkach Zamawiającego: 1)dodatkowe jednostki Zamawiającego zwiększające przedmiot umowy jako realizacja opcji wskazane są w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SWZ); 2)Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 3)skorzystanie z opcji nie stanowi zmiany umowy; 4)uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego; 5)Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzystał z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga podania przyczyny; 6)Zamawiający ma prawo uruchomić opcję w przypadku konieczności zapewnienia usługi ochrony w dodatkowych jednostkach na warunkach wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ, 7)uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez niego zakresie na adres e-mail Wykonawcy w terminie co najmniej 30 dni od dnia rozpoczęcia świadczenia dodatkowej usługi. 4.Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego, w zakresie świadczenie usługi ochrony w formie podjazdu patrolu interwencyjnego: 1) liczba podjazdów patrolu interwencyjnego zwiększająca przedmiot umowy jako realizacja opcji wskazana jest w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SWZ); 2)Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie nieprzekraczającym liczby podjazdów patrolu interwencyjnego wskazanych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; 3)Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 4)skorzystanie z opcji nie stanowi zmiany umowy; 5)uruchomienie opcji może nastąpić w sytuacji awarii systemu alarmowego powodującej brak możliwości zabezpieczenia obiektu po zakończeniu pełnienia służby przez pracownika ochrony; 6)w przypadku awarii systemu alarmowego występującej od poniedziałku do czwartku Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kontrole patrolu interwencyjnego o godzinie 21:00 oraz 2:00 aż do czasu usunięcia usterki; 7)w przypadku awarii systemu alarmowego występującej w piątek Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kontrole patrolu interwencyjnego o godzinie 21:00 oraz 2:00 ( w piątek, w sobotę i niedzielę, święto) oraz o godzinie 15:00 ( w sobotę i niedzielę, święto) aż do czasu usunięcia usterki; 8)w uzasadnionych zaistniałym stanem faktycznym przypadkach, na wniosek Zamawiającego godziny kontroli patrolu interwencyjnego mogę ulec zmianie; 9)Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzystał z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga podania przyczyny; 10)w celu uruchomienia opcji Wykonawca zobowiązany jest poinformować o awarii systemu alarmowego oraz o usunięciu usterki pracownika Referatu Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Izby Administracji Skarbowej w Łodzi; 11)liczba podjazdów patrolu interwencyjnego przysługujących jednostce z tytułu opcji jest ilością szacunkową i może nie zostać wykorzystana. Zamawiający zastrzega, że w przypadku wykorzystania maksymalnej liczby podjazdów patrolu interwencyjnego przypisanych danej jednostce, Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia niewykorzystanych przez inne jednostki, w obrębie danej części zamówienia.
Los: LOT-0002
Titel: część 2 zamówienia - Świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia oraz monitoringu obiektów podległych Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi
Beschreibung: Część 2 obejmuje następujące jednostki: zamówienie podstawowe – świadczenie usługi ochrony w wyznaczonych godzinach oraz w formie monitoringu obiektów: a) Urząd Skarbowy w Kutnie, ul. Troczewskiego 12, 99-300 Kutno; b) Urząd Skarbowy w Pabianicach, ul. Zamkowa 26, 95-200 Pabianice; c) Urząd Skarbowy w Zgierzu, ul. Księdza Popiełuszki 8, 95-100 Zgierz; d) Urząd Skarbowy w Sieradzu, ul. Spółdzielcza 3, 98-200 Sieradz; e) Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi, siedziba pomocnicza w Sieradzu, ul. Kowalskiego 7, 98-200 Sieradz; zamówienie podstawowe – świadczenie usługi ochrony w formie całodobowego monitoringu obiektów: a) Urząd Skarbowy w Poddębicach, ul. Narutowicza 12, 99-200 Poddębice; b) Urząd Skarbowy w Łęczycy, al. Jana Pawła II 17, 99-100 Łęczyca; c) Urząd Skarbowy w Wieruszowie, ul. Rynek 12/13, 98-400 Wieruszów; d) Urząd Skarbowy w Pajęcznie, ul. 1 Maja 9, 98-330 Pajęczno; e) Urząd Skarbowy w Łasku, ul. 9 Maja 31, 98-100 Łask; f) Urząd Skarbowy w Wieluniu, ul. Krakowskie Przedmieście 34, 98-300 Wieluń; g) Urząd Skarbowy w Zduńskiej Woli, ul. Zielona 15, 98-220 Zduńska Wola.
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.15.2024 - cz. 2 zamówienia
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez świadczenie usługi ochrony w : 1)dodatkowej liczbie godzin, 2)formie podjazdu patrolu interwencyjnego. 2.Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego, w zakresie świadczenie usługi ochrony w dodatkowej liczbie godzin: 1) liczba godzin dodatkowych zwiększająca przedmiot umowy jako realizacja opcji wskazana jest w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SWZ); 2)Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie nieprzekraczającym liczby godzin wskazanych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; 3)Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 4)skorzystanie z opcji nie stanowi zmiany umowy; 5)uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego; 6)Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzystał z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga podania przyczyny; 7)Zamawiający ma prawo uruchomić opcję w przypadku konieczności zapewnienia dodatkowej ochrony poza godzinami świadczenia usługi wskazanymi w załączniku nr 1 do SWZ, które stanowią zamówienie podstawowe ( w tym w dni ustawowo wolne od pracy czyli niedziele i święta oraz w soboty); 8)uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez przedstawicieli Zamawiającego wskazanych w załączniku nr 4 do umowy oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez niego zakresie na adres e-mail Wykonawcy oraz do wiadomości Zamawiającego; 9)liczba dodatkowych godzin ochrony przysługujących jednostce z tytułu opcji jest ilością szacunkową i może nie zostać wykorzystana. Zamawiający zastrzega, że w przypadku wykorzystania maksymalnej liczby godzin przypisanej danej jednostce, Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia godzin niewykorzystanych przez inne jednostki, w obrębie danej części zamówienia. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego, w zakresie świadczenie usługi ochrony w formie podjazdu patrolu interwencyjnego: 1) liczba podjazdów patrolu interwencyjnego zwiększająca przedmiot umowy jako realizacja opcji wskazana jest w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SWZ); 2)Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie nieprzekraczającym liczby podjazdów patrolu interwencyjnego wskazanych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; 3)Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 4)skorzystanie z opcji nie stanowi zmiany umowy; 5)uruchomienie opcji może nastąpić w sytuacji awarii systemu alarmowego powodującej brak możliwości zabezpieczenia obiektu po zakończeniu pełnienia służby przez pracownika ochrony; 6)w przypadku awarii systemu alarmowego występującej od poniedziałku do czwartku Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kontrole patrolu interwencyjnego o godzinie 21:00 oraz 2:00 aż do czasu usunięcia usterki; 7)w przypadku awarii systemu alarmowego występującej w piątek Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kontrole patrolu interwencyjnego o godzinie 21:00 oraz 2:00 ( w piątek, w sobotę i niedzielę, święto) oraz o godzinie 15:00 ( w sobotę i niedzielę, święto) aż do czasu usunięcia usterki; 8)w uzasadnionych zaistniałym stanem faktycznym przypadkach, na wniosek Zamawiającego godziny kontroli patrolu interwencyjnego mogę ulec zmianie; 9)Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzystał z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga podania przyczyny; 10)w celu uruchomienia opcji Wykonawca zobowiązany jest poinformować o awarii systemu alarmowego oraz o usunięciu usterki pracownika Referatu Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Izby Administracji Skarbowej w Łodzi; 11)liczba podjazdów patrolu interwencyjnego przysługujących jednostce z tytułu opcji jest ilością szacunkową i może nie zostać wykorzystana. Zamawiający zastrzega, że w przypadku wykorzystania maksymalnej liczby podjazdów patrolu interwencyjnego przypisanych danej jednostce, Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia niewykorzystanych przez inne jednostki, w obrębie danej części zamówienia.
Los: LOT-0003
Titel: część 3 zamówienia - Świadczenie usługi ochrony fizycznej osób i mienia oraz monitoringu obiektów podległych Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi
Beschreibung: Część 3 obejmuje następujące jednostki: zamówienie podstawowe – świadczenie usługi ochrony w wyznaczonych godzinach oraz w formie monitoringu obiektów: a) Urząd Skarbowy w Bełchatowie, ul. Piłsudskiego 18, 97-400 Bełchatów; b) Urząd Skarbowy w Piotrkowie Trybunalskim, ul. Wronia 65, 97-300 Piotrków Trybunalski; c) Urząd Skarbowy w Radomsku, ul. Mickiewicza 4, 97-500 Radomsko; d) Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim, ul. Mireckiego 37, 97-200 Tomaszów Mazowiecki; zamówienie podstawowe – świadczenie usługi ochrony w formie całodobowego monitoringu obiektów: a) Urząd Skarbowy w Głownie, ul. Ludwika Norblina 2, 95-015 Głowno; b) Urząd Skarbowy w Rawie Mazowieckiej, ul. Słowackiego 4, 96-200 Rawa Mazowiecka; c) Urząd Skarbowy w Łowiczu, ul. Chełmońskiego 2, 99-400 Łowicz; d) Urząd Skarbowy w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16, 95-060 Brzeziny; e) Urząd Skarbowy w Opocznie, ul. Piotrkowska 14, 26-300 Opoczno; f) Urząd Skarbowy w Skierniewicach wraz z halą magazynową, ul. Czerwona 22, 96-100 Skierniewice; g) Łódzki Urząd Celno-Skarbowy w Łodzi, lokalizacja: Piotrków Trybunalski, ul. Szkolna 28, 97-300 Piotrków Trybunalski; opcja –świadczenie usługi ochrony w wyznaczonych godzinach oraz w formie monitoringu obiektu: Urząd Skarbowy w Skierniewicach wraz z halą magazynową ul. Czerwona 22, 96-100 Skierniewice.
Interne Kennung: 1001-ILZ.260.15.2024 - cz. 3 zamówienia
Beschreibung der Optionen: 1.Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez świadczenie usługi ochrony w : 1) dodatkowej liczbie godzin, 2) dodatkowych jednostkach Zamawiającego, 3) formie podjazdu patrolu interwencyjnego. 2.Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego, w zakresie świadczenie usługi ochrony w dodatkowej liczbie godzin: 1) liczba godzin dodatkowych zwiększająca przedmiot umowy jako realizacja opcji wskazana jest w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SWZ); 2) Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie nieprzekraczającym liczby godzin wskazanych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; 3) Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 4) skorzystanie z opcji nie stanowi zmiany umowy; 5) uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego; 6) Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzystał z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga podania przyczyny; 7) Zamawiający ma prawo uruchomić opcję w przypadku konieczności zapewnienia dodatkowej ochrony poza godzinami świadczenia usługi wskazanymi w załączniku nr 1 do SWZ, które stanowią zamówienie podstawowe ( w tym w dni ustawowo wolne od pracy czyli niedziele i święta oraz w soboty); 8) uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez przedstawicieli Zamawiającego wskazanych w załączniku nr 4 do umowy oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez niego zakresie na adres e-mail Wykonawcy oraz do wiadomości Zamawiającego; 9) liczba dodatkowych godzin ochrony przysługujących jednostce z tytułu opcji jest ilością szacunkową i może nie zostać wykorzystana. Zamawiający zastrzega, że w przypadku wykorzystania maksymalnej liczby godzin przypisanej danej jednostce, Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia godzin niewykorzystanych przez inne jednostki, w obrębie danej części zamówienia. 3. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego, w zakresie świadczenia usługi ochrony w dodatkowych jednostkach Zamawiającego: 1) dodatkowe jednostki Zamawiającego zwiększające przedmiot umowy jako realizacja opcji wskazane są w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SWZ); 2) Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 3) skorzystanie z opcji nie stanowi zmiany umowy; 4) uruchomienie opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego; 5) Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzystał z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga podania przyczyny; 6) Zamawiający ma prawo uruchomić opcję w przypadku konieczności zapewnienia usługi ochrony w dodatkowych jednostkach na warunkach wskazanych w załączniku nr 1 do SWZ, 7) uruchomienie opcji nastąpi poprzez złożenie przez Zamawiającego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z opcji w określonym przez niego zakresie na adres e-mail Wykonawcy w terminie co najmniej 30 dni od dnia rozpoczęcia świadczenia dodatkowej usługi. 4. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z opcji poprzez zwiększenie zamówienia podstawowego, w zakresie świadczenie usługi ochrony w formie podjazdu patrolu interwencyjnego: 1) liczba podjazdów patrolu interwencyjnego zwiększająca przedmiot umowy jako realizacja opcji wskazana jest w Formularzu cenowym (załącznik nr 3 do SWZ); 2) Zamawiający może skorzystać z opcji w zakresie nieprzekraczającym liczby podjazdów patrolu interwencyjnego wskazanych w Formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 3 do SWZ; 3) Zamawiający może skorzystać z opcji w terminie obowiązywania umowy; 4) skorzystanie z opcji nie stanowi zmiany umowy; 5) uruchomienie opcji może nastąpić w sytuacji awarii systemu alarmowego powodującej brak możliwości zabezpieczenia obiektu po zakończeniu pełnienia służby przez pracownika ochrony; 6) w przypadku awarii systemu alarmowego występującej od poniedziałku do czwartku Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kontrole patrolu interwencyjnego o godzinie 21:00 oraz 2:00 aż do czasu usunięcia usterki; 7) w przypadku awarii systemu alarmowego występującej w piątek Wykonawca zobowiązany będzie zapewnić kontrole patrolu interwencyjnego o godzinie 21:00 oraz 2:00 ( w piątek, w sobotę i niedzielę, święto) oraz o godzinie 15:00 ( w sobotę i niedzielę, święto) aż do czasu usunięcia usterki; 8) w uzasadnionych zaistniałym stanem faktycznym przypadkach, na wniosek Zamawiającego godziny kontroli patrolu interwencyjnego mogę ulec zmianie; 9) Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia w zakresie poszerzonym, jeżeli Zamawiający nie skorzystał z opcji w toku realizacji umowy, przy czym nieskorzystanie przez Zamawiającego z opcji nie wymaga podania przyczyny; 10) w celu uruchomienia opcji Wykonawca zobowiązany jest poinformować o awarii systemu alarmowego oraz o usunięciu usterki pracownika Referatu Bezpieczeństwa i Ochrony Informacji Izby Administracji Skarbowej w Łodzi; 11) liczba podjazdów patrolu interwencyjnego przysługujących jednostce z tytułu opcji jest ilością szacunkową i może nie zostać wykorzystana. Zamawiający zastrzega, że w przypadku wykorzystania maksymalnej liczby podjazdów patrolu interwencyjnego przypisanych danej jednostce, Zamawiający będzie miał możliwość przesunięcia niewykorzystanych przez inne jednostki, w obrębie danej części zamówienia.