2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Projekt przebudowy zbiorników wodnych w Leśnictwie Ożarów w Nadleśnictwie Wieluń".
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzenia robót budowlanych realizowanych na terenie Nadleśnictwie Wieluń oraz pełnieniem nadzoru autorskiego w ramach kompleksowego projektu adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach nizinnych – kontynuacja (MRN3). Przedmiot zamówienia obejmuje: a)Uzyskanie kompletu wymaganych przepisami projektów, opinii, decyzji i uzgodnień koniecznych do uzyskania ostatecznej i prawomocnej decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z Ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. 2025 poz. 418 ze zm.) dalej Prawo budowlane (działając w imieniu Zamawiającego) dla każdego zadania oddzielnie. W celu uzyskania pozwolenia na budowę Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia dokumentacji projektowo-technicznej z załącznikami dla każdego zadania oddzielnie. b)Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia funkcji biegłego w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego na roboty budowlane i udzielanie odpowiedzi na zadane pytania w terminie 2 dni od przekazania pytań do opracowania. c)Pełnienie Nadzoru Autorskiego przez cały okres trwania robót budowlanych, w tym kontrolowanie zgodności prowadzonych prac z dokumentacją projektową obowiązującymi przepisami prawa i normami, wyjaśnianie wątpliwości, dotyczących projektu budowlanego i wykonawczego oraz zawartych w nich rozwiązań oraz ewentualne uzupełnienie szczegółów dokumentacji projektowej, uzgadnianie z Zamawiającym i Wykonawcą robót budowlanych możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w dokumentacji projektowej w odniesieniu do materiałów i konstrukcji oraz rozwiązań technicznych i technologicznych, a zgłoszonych przez kierownika budowy lub Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. Należy nadzorować realizację, aby zakres wprowadzonych zmian nie spowodował istotnej zmiany zatwierdzonego projektu oraz uczestniczyć w komisjach i naradach technicznych organizowanych przez Zamawiającego. Jeśli zajdzie taka potrzeba niezbędny będzie pobyt Projektanta na budowie, w celu sprawdzenia zgodności wykonywania robót budowlanych z rozwiązaniami projektowymi, udzielanie stosownych porad i wskazówek Wykonawcy robót budowlanych, bieżące wyjaśnianie wątpliwości i problemów powstałych w toku robót budowlanych. d)Wykonawca zobowiązuje się do bezpłatnej aktualizacji kosztorysu inwestorskiego przez okres 3 lat od daty jego zatwierdzenia przez Zamawiającego (protokół odbioru dokumentacji). e)Koszt uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji leży po stronie Wykonawcy, a Zamawiający przekaże niezbędne upoważnienia. 2. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załączniku nr 3 do SWZ. Warunki realizacji zamówienia zawarto w Załączniku nr 4 do SWZ - projekt umowy. Wykonana dokumentacja projektowo-kosztorysowa musi być zgodna z podręcznikiem wdrażania Projektu.
Vorherige Bekanntmachung: 66660-2026
Interne Kennung: SA.270.21.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust.4 Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w ust. 1, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71310000 Technische Beratung und Konstruktionsberatung, 71318000 Beratungsdienste von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 90714000 Umweltaudit, 90711000 Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor, 90712400 Planung einer Strategie für das Management oder den Schutz natürlicher Ressourcen, 71210000 Beratungsdienste von Architekten, 71220000 Architekturentwurf, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
Los: LOT-0002