24555-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie żużli powstających w Instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Gdańsku na rok 2025
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie żużli powstających w Instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych w Gdańsku na rok 2025
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego zamówienia jest sukcesywny odbiór, transport oraz zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 01 12 – żużle i popioły paleniskowe inne niż wymienione w 19 01 11 przez Wykonawcę, powstających w procesie termicznego przekształcania odpadów komunalnych w ITPOK przez okres od 02.01.2025r. do 31.12.2025 roku. Zakłada się, iż okres realizacji zamówienia obejmuje okres, w którym instalacja będzie pracowała w pełnej zainstalowanej mocy. Jednocześnie Zamawiający zastrzega, iż w okresie realizacji przedmiotowego zamówienia nie wyklucza się zaistnienia okoliczności tj. zmiana wydajności pracy instalacji, przestój, awaria instalacji itp., które mogą spowodować przerwy w odbiorze żużli lub zmniejszenie ich ilości do odbioru. Przewidywana ilość żużla do odbioru w okresie trwania zamówienia - 17 000 – 30 000 Mg/rok. W ramach zamówienia Zamawiający gwarantuje odbiór min. 17 000 Mg żużla w okresie obowiązywania umowy. Przewidywana, szacunkowa dzienna ilość żużla do odbioru: 70 – 120 Mg/dzień. Wykonawca zamówienia będzie sukcesywnie odbierał, w tym transportował i zagospodarowywał odpady o kodzie 19 01 12 powstające w ITPOK. Pod pojęciem „zagospodarowanie odpadu” o kodzie 19 01 12 Zamawiający rozumie przetwarzanie odpadów obejmujące wyłącznie procesy recyklingu, uwzględnione zgodnie z przepisami ustawy o odpadach w procesie R5 - Recykling lub odzysk innych materiałów nieorganicznych (tj Dz. U. z 2023 r. poz. 1587). Wykonawca w ramach realizacji przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do zagospodarowania odpadów w sposób wskazany w Ofercie. Odebrany żużel w trakcie trwania realizacji zamówienia powinien być w 100% poddany procesom recyklingu, uwzględnionym zgodnie z ustawą o odpadach w procesie R5. Wykonawca jest zobowiązany do zastosowania rozwiązań technologicznych polegających na wydzielaniu z żużli metali żelaznych oraz metali nieżelaznych i poddania ich procesom recyklingu lub przekazania podmiotom, które przeprowadzą ww. procesy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do skontrolowania przed podpisaniem umowy oraz w każdym momencie w trakcie jej trwania zgodności świadczonej usługi w zakresie przetwarzania odpadów z wymaganiami Umowy oraz z obowiązującymi przepisami prawa. Miejsce odbioru żużla: Instalacja termicznego przekształcania odpadów komunalnych, ul. Jabłoniowa 57, 80-175 Gdańsk. Punktem odbioru żużla jest Budynek przetwarzania i składowania żużla oznaczony nr 11 (UET) na Planie Zagospodarowania Terenu, stanowiącego załącznik nr 1 do OPZ. Obiekt ten znajduje się na terenie ITPOK, do którego dostęp będzie odbywał się przez teren ZU. Ważenie żużli będzie realizowane na wadze Zamawiającego, na terenie ITPOK przy ul. Jabłoniowej 57 w Gdańsku o wymiarach platform 3x18 m i udźwigu nominalnym 60 t. Wykonawca będzie odbierał żużle w dni robocze w godzinach 8-16 od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Zamawiający zapewni załadunek. W tym celu maksymalną wysokość burt samochodów odbierających żużel należy przyjąć do 4 m. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia odpowiedniej ilości i rodzajów pojazdów do wywozu odpadów, aby miejsca magazynowania miały ciągłą zdolność do przyjmowania kolejnych partii odpadów, co umożliwi zapewnienie ciągłości pracy linii technologicznej ITPOK. Samochody przeznaczone do transportu odpadów należy zabezpieczyć podczas transportu, zaraz po załadunku. Minimalnym wymogiem jest zastosowanie plandeki zabezpieczającej transportowane odpady przed ewentualną emisją w trakcie transportu. Transport odpadów powinien być realizowany za pomocą samochodów ciężarowych typu „wanna”, zabezpieczonymi przed ewentualną emisją zanieczyszczeń w trakcie transportu. Szczegółowy, pełny Opis Przedmiotu Zamówienia dostępny jest w dokumentach postępowania.
Vorherige Bekanntmachung678808-2024
Interne KennungPN/8/2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
LosLOT-0001