2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Instalace FVE na vybraných objektech města Šenov“
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je dodávka a instalace FVE na celkem 8 objektech města Šenov.
Interne Kennung: BT 76/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Lhůta zkrácena dle ustanovení § 57 odst. 2, písm. a) ZZVZ - uveřejněno předběžné oznámení.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje možnou podstatnou změnu závazku plnění z uzavřené smlouvy dle § 100 ZZVZ, a to v oblasti změny celkové ceny díla či smluvního termínu plnění předmětu díla, a to za situace a podmínek, kdy: • Zadavatel (budoucí Objednatel díla) a jeho realizační dozor či TDS uvádí, že během realizace bude provádět měření (kontrolu) skutečně provedeného množství plnění, kdy budou uhrazeny pouze skutečně provedené změřené práce. • Potřeba případného nárůstu rozsahu provedení prací může vzniknout z důvodu objednaného navýšení rozsahu prací ze strany Objednatele, tedy prací nad rámec původního rozsahu plnění (PD a soupisu prací), nebo upřesnění objemu typově předem známých prací, dle rozsahu skutečně provedených prací v průběhu realizace. Vždy však platí, že u nárůstu rozsahu provedených prací, dle této vyhrazené změny, budou u předem známých a oceněných položek využity nabídkové položkové ceny a u nových předem neznámých položek předmětu plnění pak cena rovnající se max. 100% rozpočtové ceny z programu RTS či ÚRS (podle toho v jakém systému byl zadávací soupis prací zpracován), nedohodnou-li se smluvní strany na jiném odůvodněném způsobu ocenění (např. u plnění, která nejsou v RTS či ÚRS zanesena). Za podstatnou změnu závazku ze smlouvy se nepovažuje oprava zjevně vadně uvedeného množství položky (např. chyba o řád), či neprovedení položky či její podstatné části. • Změna termínu zhotovení díla je možná v kontextu s prokázaným nárůstem či podstatnou změnou předmětu či charakteru způsobu plnění, který nebylo možno předem předvídat či vyplynul z požadavků Objednatele či z dalších okolností uvedených v čl. VII., odst. 7.4. a 7.5. smlouvy, která je přílohou této zadávací dokumentace. Tato změna a její rozsah musí být schválena ze strany Objednatel a jeho realizačního dozoru či TDS.