See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Publicatie vrijwillige transparantie vooraf Applicatie Suite voor Sociaal Domein
Beschreibung: De applicatie Suite voor het Sociaal Domein wordt gebruikt voor de basisregistratie van de Wmo, Jeugdwet en de wetten omtrent Sociale Zekerheid (o.a. Participatiewet). De applicatie vormt een cruciale component binnen de bedrijfsvoering van Gemeente Maastricht, met een hoge mate van verwevenheid met andere bedrijf kritische systemen, waaronder de financiële administratie, de datavoorziening en document management systeem (technisch als functioneel onderling met elkaar verbonden) en derhalve kan deze enkel en alleen volgens Gemeente Maastricht voldoen aan de huidige eisen en architectuur van Gemeente Maastricht. De reeds geïmplementeerde en gekoppelde applicaties (zoals Coda – ZorgNed – CompetenSYS – Djuma, Alice, Cognos en vanuit Centric de eDiensten) zijn zodanig geïntegreerd en diepgeworteld binnen de algehele bedrijfsvoering en operationele processen van Gemeente Maastricht dat een wijziging hiervan tot hoge (zeer) kosten voor Gemeente Maastricht zal leiden. Ook voorziet Gemeente Maastricht een hoog risico op informatieverlies en een enorme terugval in de huidige dienstverlening en kwaliteit, dit omwille van verlies van opgebouwde kennis, opleidingsmateriaal en opleidingsstructuur en afspraken hierover binnen de gemeentelijke organisatie. De dienstverlening welke Maastricht uitvoert vanuit deze opdracht heeft niet enkel betrekking op Gemeente Maastricht, maar tevens op meerdere andere gemeenten waarmee een dienstverleningsovereenkomst is gesloten. Met betrekking tot de eDiensten van Centric heeft Gemeente Maastricht in de periode van 19 juni 2024 toe en met 10 juli 2024 een vrijwillige transparantie plaatsgevonden. Op deze vrijwillige transparantie hebben ondernemers toentertijd geen bezwaar aangetekend. Doordat de vervanging van basisregistratiesysteem Suite voor het Sociaal Domein zeer grote risico’s voor de continuïteit van de bedrijfsvoering met zich mee brengt, is er gekozen voor een procedure van vrijwillige transparantie. Er is naar de mening van Gemeente Maastricht geen gelijkwaardig alternatief of substituut aanwezig. Ook zal Gemeente Maastricht, indien er een gemotiveerd bezwaar zal worden ingediend tegen deze vrijwillige transparantie, bij een eventuele openbare aanbesteding implementatiekosten, migratiekosten, opleidingen op een redelijke wijze (moeten) meenemen in de beoordelings-systematiek (EMVI-BPKV). Deze kosten zullen dan deel uitmaken van het mogelijke sub-gunningcriterium prijs. De programmatuur is zowel technisch als qua inrichting onderling met elkaar verbonden. Daarnaast zou een eventuele wisseling van de applicatie grote risico's en consequenties hebben voor de continuïteit van de dienstverlening naar de burgers en voor de organisatie qua capaciteit, werkwijze, cruciale stilstand in ontwikkeling en extra werklast. Tevens leidt het tot zeer hoge conversie en transactiekosten bij een mogelijke wisseling. Gemeente Maastricht beschikt niet over de personele capaciteit om het meerwerk en mogelijke risico’s op te vangen. Naast het eerder genoemde afbreukrisico zijn er naar het voorlopige oordeel van Gemeente Maastricht derhalve ook geen andere ondernemers dan Centric Holding b.v. die de gewenste oplossing en daarbij horende dienstverlening, binnen een passende aanbieding kunnen leveren voor Gemeente Maastricht en is er derhalve geen redelijk alternatief of substituut.
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48219300 Verwaltungssoftwarepaket, 48442000 Finanzsystemsoftwarepaket, 48812000 Finanzdatensysteme, 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
Los: LOT-0000