2459-2025 - Wettbewerb
Polen – Kühl- und Lüftungseinrichtungen – Rozbudowa Centrum Informatycznego Świerk II w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku-Świerku.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRozbudowa Centrum Informatycznego Świerk II w Narodowym Centrum Badań Jądrowych w Otwocku-Świerku.
Beschreibung1. Przedmiot Zamówienia (podstawowego) obejmuje: 1.1. Rozbudowę układu chłodzenia wodą lodową o brakujące elementy gwarantujące zachowanie redundancji pod docelowy etap projektu (m.in. dodatkowy zestaw pompowy, wymiennik woda/glikol, stacja odgazowywania oraz dozowania inhibitora korozji, zbiorniki buforowe wraz z niezbędnym orurowaniem, armaturą oraz układami kontrolno-pomiarowymi). 1.2. Dostawę, montaż i uruchomienie 12 szt. wymienników chłodniczych woda lodowa/powietrze wraz z niezbędną armaturą na potrzeby chłodzenia II i III rzędu szaf rack. 1.3. Rozbudowę systemu dystrybucji zasilania na potrzeby II i III rzędu szaf rack (m.in. szynoprzewody, skrzynki odpływowe, wyłączniki, okablowanie) 1.4. Rozbudowę układu automatyki oraz BMS w tym przeprowadzenie zmian w konfiguracji systemów. 1.5. Rozbudowę systemów teletechnicznych (SKD, SSWiN, CCTV) o dodatkowe elementy wykonawcze. 1.6. Wykonanie niezbędnych prac odtworzeniowych po przeprowadzonych pracach. 1.7. Przeprowadzenie testów jakościowych i funkcjonalnych. 1.8. Przeszkolenie z obsługi dostarczonych urządzeń. 1.9. Opracowanie dokumentacji powykonawczej całości przedsięwzięcia. 1.10. Udzielenie gwarancji na dostarczone urządzenia oraz wykonane prace wraz z obsługą serwisową. 2. Zamówienia opcjonalne (prawo opcji) obejmują wykonanie niżej wymienionych prac: 2.1. Rozbudowę układu chłodzenia wodą lodową o dodatkowy agregat chłodniczy o mocy chłodniczej min. 400 kW wraz z niezbędną armaturą oraz układami kontrolno-pomiarowymi. 2.2. Rozbudowę układu chłodzenia bezpośredniego (wodą gorącą) dla planowanego III rzędu szaf wraz z dostawą montażem i uruchomieniem 1 szt. dwusekcyjnego drycoolera o mocy całkowitej minimum 300 kW (drycooler, zestaw pompowy, wymiennik, pompa (PWL3), wraz z niezbędnym orurowaniem, armaturą oraz układami kontrolno-pomiarowymi). 2.3. Dostawę montaż i uruchomienie 1 szt. dwusekcyjnego drycoolera o mocy minimum 300 kW (minimum dwie sekcje po 150 kW). 2.4. Rozbudowę systemu zasilania gwarantowanego UPS o dodatkowe akumulatory. Zakłada się wyposażenie istniejących 2 jednostek UPS w docelową, projektowaną liczbę akumulatorów oraz wykonanie właściwej konfiguracji (jednostki UPS muszą pracować na niezależnych bateriach akumulatorów) 2.5. Rozbudowę systemu zasilania gwarantowanego UPS o dodatkowe moduły mocy (6 szt. modułów mocy po 50 kVA każdy) 2.6. Dostawę i montaż 8 szt. szaf rack na potrzeby projektowanego II rzędu szaf. 2.7. Dostawę, montaż i uruchomienie 17 szt. listew PDU w projektowanym II rzędzie szaf.
Interne KennungEZP.270.78.2024
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42500000 Kühl- und Lüftungseinrichtungen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1 Zamawiający zastrzega sobie prawo do skorzystania z prawa opcji. Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji od posiadania przez niego wystarczających środków finansowych na ten cel. 2. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może skorzystać w ramach realizacji Umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem uruchomienia prawa opcji jest oświadczenie woli Zamawiającego wykonania zamówienia w ramach prawa opcji i złożenie odrębnego zamówienia poza stanowiącym zamówienie podstawowe. Zamówienie w ramach zakresu Zamówienia Opcjonalnego Zamawiający może złożyć najpóźniej w terminie do 3 (trzech) miesięcy od daty zawarcia umowy na realizację robót podstawowych. 3. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji: 3.1 Wykonawca będzie zobligowany zastosować warunki i ceny zgodne ze złożoną ofertą; 3.2. Wykonawcy przysługiwać będzie wynagrodzenie, wyliczone zgodnie z cenami jednostkowymi określonymi przez wykonawcę w ofercie. 4. Zamówienia opcjonalne (prawo opcji) obejmują wykonanie niżej wymienionych prac: 4.1. Rozbudowę układu chłodzenia wodą lodową o dodatkowy agregat chłodniczy o mocy chłodniczej min. 400 kW wraz z niezbędną armaturą oraz układami kontrolno-pomiarowymi. 4.2. Rozbudowę układu chłodzenia bezpośredniego (wodą gorącą) dla planowanego III rzędu szaf wraz z dostawą montażem i uruchomieniem 1 szt. dwusekcyjnego drycoolera o mocy całkowitej minimum 300 kW (drycooler, zestaw pompowy, wymiennik, pompa (PWL3), wraz z niezbędnym orurowaniem, armaturą oraz układami kontrolno-pomiarowymi). 4.3. Dostawę montaż i uruchomienie 1 szt. dwusekcyjnego drycoolera o mocy minimum 300 kW (minimum dwie sekcje po 150 kW). 4.4. Rozbudowę systemu zasilania gwarantowanego UPS o dodatkowe akumulatory. Zakłada się wyposażenie istniejących 2 jednostek UPS w docelową, projektowaną liczbę akumulatorów oraz wykonanie właściwej konfiguracji (jednostki UPS muszą pracować na niezależnych bateriach akumulatorów) 4.5. Rozbudowę systemu zasilania gwarantowanego UPS o dodatkowe moduły mocy (6 szt. modułów mocy po 50 kVA każdy) 4.6. Dostawę i montaż 8 szt. szaf rack na potrzeby projektowanego II rzędu szaf. 4.7. Dostawę, montaż i uruchomienie 17 szt. listew PDU w projektowanym II rzędzie szaf. 5. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z Prawa Opcji w niepełnym zakresie.