245962-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Orthopädische Schuhe – Ortopædisk fodtøj til Herning Kommune
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOrtopædisk fodtøj til Herning Kommune
BeschreibungUdbuddet vedrører indkøb og levering af ortopædisk fodtøj mv. og hertil forbundne ydelser til borgere med bevilling fra Ordregiver. Der er tale om individuelt fremstillet ortopædisk fodtøj, semi-ortopædisk fodtøj, fabriksfremstillet fodtøj, ortopædiske fodindlæg, tilpasning af borgerens egne sko, reparation og tilretning mv. Undtaget fra udbuddet er ortosefodtøj samt ortopædisk værnefodtøj, da disse er omfattet af andre aftaler. For nærmere beskrivelse af de udbudte produkter og varegrupper, herunder de krav varerne skal opfylde, henvises til kravspecifikation (bilag 3) og tilbudslisten (bilag 4) samt eventuelle rettelser og besvarelse af spørgsmål.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33141740 Orthopädische Schuhe
5. Los
LosLOT-0000