2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym jednego z lokalami usługowymi, rozbiórką kolizji sieci, przebudową sieci elektrycznej oraz infrastrukturą towarzyszącą w Sędziszowie Małopolskim
Beschreibung: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320). zwanej dalej ustawą Pzp., w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 129 ust. 1 pkt 1 w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132-139 Ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje możliwość uprzedniej oceny ofert, zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy. W takim przypadku Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie stosuje procedury określonej w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp. 3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP, która dostępna jest pod adresem: ttps://simpodkarpacie- pzp.ezamowienia.com/. W przypadku wystąpienia awarii systemu komunikacji elektronicznej (Platformy Zamówień Publicznych ZETOPZP), komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami będzie prowadzona za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: przetargi@simpodkarpacie.pl (za wyjątkiem składania ofert). 4. Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na Subdomenie https://simpodkarpacie-pzp.ezamowienia.com/#/authentication/login Wykonawca aby przystąpić do postępowania musi założyć konto na Platformie https://simpodkarpaciepzp.ezamowienia.com//#/authentication/register gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego; podaje adres e-mail, otrzymuje link aktywacyjny a następnie ustanawia hasło; Proces rejestracji wykonawcy jest w pełni automatyczny, po zarejestrowaniu należy podać dane firmy, którą osoba zakładająca konto reprezentuje. Po założeniu konta wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str.1), dalej „RODO”, Zamawiający informuje, że: 1) jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu; 2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn.: „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych, w tym jednego z lokalami usługowymi, rozbiórką kolizji sieci, przebudową sieci elektrycznej oraz infrastrukturą towarzyszącą w Sędziszowie Małopolskim” prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego; 3) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1129 z późn. zm.), dalej „ustawa Pzp”; 4) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, w sposób gwarantujący jego nienaruszalność. 5) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 6) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO; 7) Wykonawca posiada: − na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy − na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników; − prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO; RODO (ograniczenia stosowania): 1) Wykonawcy nie przysługuje: − w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; − prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; − na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. W przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu. Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą. Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu. W przypadku danych osobowych zamieszczonych przez Zamawiającego w DZ.U.UE, prawa, o których mowa w art. 15 i art. 16 rozporządzenia 2016/679, są wykonywane w drodze żądania skierowanego.
Vorherige Bekanntmachung: 821224-2025
Interne Kennung: SIM/5/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45313000 Installation von Aufzügen und Rolltreppen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45400000 Baufertigstellung, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego pn. „Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych w tym jeden z lokalami usługowymi w parterze, wiatami śmietnikowymi, zjazdami, parkingami, placem zabaw, rozbiórką kolidujących sieci oraz przebudową sieci elektrycznej wraz z infrastrukturą towarzyszącą„ w miejscowości Sędziszów Małopolski na dz. nr : 474/13, 454/38, 2764 i 454/40 Obręb 0001 Sędziszów Małopolski, jedn. Ewid. 181504_4 - Sędziszów Małopolski - Miasto polegająca na wykonaniu: - dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz z zewnętrznymi odcinkami wewnętrznych instalacji kanalizacji sanitarnej, elektrycznej z oświetleniem terenu, kanalizacji deszczowej oraz wewnętrznymi instalacjami: wod-kan, c.o., gazowej, elektrycznej, teletechnicznej, wentylacyjnej, - dwóch wiat śmietnikowych, - komunikacji wewnętrznej kołowej wraz z miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, chodnikami, obrzeżami, - stacji ładowania samochodów elektrycznych, - placu zabaw, - rozbiórka nieczynnych, kolidujących sieci na terenie inwestycji (gazowej, elektrycznej, wodociągowej), - dwóch zjazdów z drogi gminnej, - przebudowy kabla energetycznego. Skrócony opis dotyczy budynku A i B Budynki wielorodzinne zaprojektowane zostały, jako jedenaście kondygnacji nadziemnych i jedna kondygnacja podziemna, z wydzielonymi dwiema klatkami schodowymi. W budynkach zaprojektowano windy. W parterze budynku A zlokalizowane są cztery lokale usługowe (usługi handlu i drobnego rzemiosła). Parter budynku B stanowią mieszkania. Na wyższych kondygnacjach (piętro 1- 11) budynku A i B projektuje się mieszkania, w sumie zaprojektowano 126 lokali mieszkalnych: 60 w budynku A i 66 w budynku B. W obu budynkach na kondygnacji podziemnej projektuje się komórki lokatorskie z pomieszczeniami technicznymi. Każde z wejść do budynku zostało przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Mieszkania składają się z pomieszczeń: pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienka, komunikacja, sypialnia, posiadają dostęp do balkonu. (zestawienie pomieszczeń w opisie przedmiotu zamówienia). Otwory drzwiowe i przestrzeń komunikacji wewnętrznej pozwalająca na swobodny przejazd oraz obrót wózkiem inwalidzkim. Jedno z mieszkań w budynku A oraz B przystosowane jest dla osoby niepełnosprawnej poruszającej się wózkiem inwalidzkim, otwory drzwiowe zaprojektowano większe, w łazience przewidziano przestrzeń manewrową dla wózka inwalidzkiego. 2. Przedmiot zamówienia należy realizować w oparciu o decyzję pozwolenia na budowę nr 107/2024 z dnia 19.03.2024 r. 3. Realizację wszelkich prac i czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania przedmiotowego zamówienia, w zakresie rzeczowym ujęto w opracowaniach: 1) dokumentacji projektowej, tj. projektach budowlanych i wykonawczych, przedmiarach robót; 2) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót; 3) oraz w niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ). 4. Opracowania opisujące przedmiot zamówienia stanowią załącznik nr 1 do SWZ. 5. WYMAGANIA INWESTORA ZWIĄZANE Z ZASTOSOWANIEM SYSTEMU „NOTICE TO PROCEED” a. Zamawiający informuje, iż realizacja robót budowlanych w ramach niniejszego zadania będzie prowadzona zgodnie z systemem Notice to Proceed. Oznacza to, że rozpoczęcie poszczególnych etapów prac będzie możliwe wyłącznie po uprzednim wydaniu pisemnej zgody przez Zamawiającego, stanowiącej formalne polecenie rozpoczęcia danego zakresu robót. System ten ma na celu zapewnienie pełnej kontroli nad harmonogramem realizacji inwestycji oraz zgodność działań Wykonawcy z wymaganiami formalno-prawnymi i technicznymi Zamawiającego. b. Rozpoczęcie robót budowlanych w ramach niniejszego zadania będzie możliwe wyłącznie po uzyskaniu pełnej kwoty dofinansowania przewidzianej na realizację inwestycji. Po potwierdzeniu otrzymania środków finansowych, Zamawiający przekaże Wykonawcy formalne zawiadomienie o możliwości przekazania placu budowy, z zachowaniem, co najmniej trzymiesięcznego wyprzedzenia względem planowanego terminu rozpoczęcia prac. Powyższe działanie ma na celu zapewnienie właściwego przygotowania organizacyjnego oraz technicznego do realizacji robót zgodnie z harmonogramem i obowiązującymi przepisami. c. Z tytułu spełnienia powyższego warunku Wykonawca zrzeka się wszelkich roszczeń wobec Zamawiającego, w szczególności roszczeń o odszkodowanie z tytułu szkód rzeczywistych, utraconych korzyści, kosztów mobilizacji, przestoju, oczekiwania na przekazanie terenu budowy lub rozpoczęcie robót. Składając ofertę Wykonawca potwierdza, że jest świadomy charakteru finansowania inwestycji i akceptuje ryzyko związane z ewentualnym przesunięciem terminu rozpoczęcia robót. d. W ramach prowadzenia inwestycji zgodnie z systemem Notice to Proceed Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia realizacji zamówienia między innymi w przypadku nieuzyskania pełnego finansowania inwestycji (bezzwrotnego lub kredytowego). W takim przypadku Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie wyłącznie za prace faktycznie i należycie wykonane, w skład, których wchodzić będą, co najmniej roboty przygotowawcze, prace ziemne, oraz przyłącza a wartość tych robót nie przekroczy 15% wartości umowy (notice to proceed)” e. Mając na uwadze określone mechanizmy, rozpoczęcia poszczególnych etapów prac, wyłącznie po uprzednim wydaniu pisemnej zgody przez Zamawiającego, zgodnie z projektowanymi postanowieniami przyszłej umowy, prawo do żądania pierwszej waloryzacji należnego wynagrodzenia, Strony będą mały nie wcześniej niż po upływie 6 miesięcy, od dnia faktycznego rozpoczęcia pełnej realizacji robót budowlanych przez Wykonawcę.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45313000 Installation von Aufzügen und Rolltreppen, 45330000 Installateurarbeiten, 45331100 Installation von Zentralheizungen, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45311000 Installation von Elektroanlagen, 45314000 Installation von Fernmeldeanlagen, 45312100 Installation von Brandmeldeanlagen, 45312000 Installation von Alarmanlagen und Antennen, 45400000 Baufertigstellung, 45233120 Straßenbauarbeiten, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen