See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ENERGETICKY ÚSPORNÝ PROJEKT V NÁRODNÍM DIVADLE PODPOŘENÝ Z PROGRAMU NPO/NPŽP
Beschreibung: Předmětem veřejné zakázky je poskytování energetických služeb a provedení energeticky úsporných opatření s cílem zajistit nižší spotřebu energie v objektech zadavatele prostřednictvím využití moderních technologií. Zadavatel požaduje v rámci v ZD přesněji vymezeného energetického hospodářství areálu Národního divadla realizovat do stanoveného termínu soubor vhodně navržených energeticky úsporných opatření (dále jen „Projekt“ či „Energeticky úsporný projekt“, případně zkráceně „EÚP“). Zadavatel hodlá realizací Projektu snížit množství nakupované elektrické energie a zemního plynu oproti v ZD definovanému výchozímu stavu v míře, která umožní 100 % kofinancování těchto opatření z Národního plánu obnovy (dále jen „NPO“) prostřednictvím výzvy č. 12/2021 Národního programem Životní prostředí (dále jen „NPŽP“). S ohledem na nemožnost v krátkém časovém rámci, který byl na přípravu žádosti vymezen, navrhnout precizní pojetí všech opatření, deklaroval Zadavatel v žádosti o podporu plán najít finální pojetí Projektu prostřednictvím metody Design & Build. Dodavatel, který bude vybrán v zadávacím řízení, tak bude povinen opatření realizovat včetně projekční fáze a včetně zajištění si všech potřebných povolení a vyjádření. Náplní předmětné veřejné zakázky je proto poskytování energetických služeb se zaručeným výsledkem dle §10e odst. 4 zákona č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, ve znění pozdějších předpisů, spočívajících: a) v realizaci předběžných činností; b) ve zpracování potřebné projektové dokumentace zadavatelem předepsaných (povinných) a případných dalších energeticky úsporných opatření (základních opatření) c) v zajištění příslušných povolení (zajištění nového vodoprávního povolení pro nový způsob využívání říční vody, zajištění změny povolení provozu stacionárního zdroje znečišťování ovzduší, připojení nově instalovaného zdroje elektřiny do distribuční sítě vč. vyřízení licence na výrobu elektřiny v zastoupení zadavatele, případně dalších, budou-li zapotřebí); d) v realizaci základních opatření; e) ve zpracování dokumentace skutečného provedení základních opatření; f) ve vypracování provozního řádu pro nově instalovaná zařízení a zaškolení obsluhy; g) v poskytování sdružené služby energetického managementu, údržby a servisu h) v poskytování záruky za dosažení smluvně garantovaných úspor. Více informací viz ZD.
Interne Kennung: ENERGETICKY ÚSPORNÝ PROJEKT V NÁRODNÍM DIVADLE PODPOŘENÝ Z PROGRAMU NPO/NPŽP
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Viz ZD.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71314000 Dienstleistungen im Energiebereich
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 09310000 Elektrizität, 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten, 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001