2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie gminy Kępno w okresie 01.07.2025 ÷ 30.06.2026
Beschreibung: 1. Zakres zamówienia obejmuje: 1.1 Odbiór odpadów komunalnych: a) papier, w tym odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; b) szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; c) metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; d) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów; e) odpady stanowiące części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych; f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; g) meble i inne odpady wielkogabarytowe; h) naturalne choinki bożonarodzeniowe; i) odpady resztkowe (pozostałość po segregacji odpadów) - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. 1.2 Transport odebranych odpadów do instalacji komunalnej ZZO Olszowa, Olszowa, ul. Bursztynowa 55, 63-600 Kępno. 1.3 Przekazywanie Zamawiającemu miesięcznych raportów nt. zebranych odpadów, raport w formie elektronicznej, w formacie pdf i excel należy przekazać na adres e-mail kepno@um.kepno.pl w terminie do 7 dni od zakończenia miesiąca, którego raport dotyczy. 1.4 Bieżące monitorowanie poprawności sposobu gromadzenia i segregowania odpadów przez mieszkańców, zgodnie z obowiązującym Regulaminem oraz przepisami Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r., w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906). 2. Wykonawca ma obowiązek wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami to jest między innymi: ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 Prawo ochrony środowiska; ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kępno oraz uchwałą w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 3. Wykonawca ponosi całkowite koszty związane z odbiorem odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz niezamieszkałych będących w gminnym systemie gospodarki odpadami, nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, rodzinne ogródki działkowe w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1073) oraz nieruchomości na których odpady komunalne powstają sezonowo, zlokalizowanych na terenie gminy Kępno oraz ich transportem do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa lub do instalacji zastępczej w razie awarii ZZO Olszowa. Uwaga: Zakres umowy nie obejmuje odbioru: 1) odpadów niebezpiecznych (w szczególności, przeterminowanych leków, chemikaliów, farb, olejów, świetlówek, żarówek, termometrów rtęciowych); 2) odpadów budowlano - rozbiórkowych; 3) zużytych opon; 4) odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, które nie są objęte gminnym systemem gospodarowania odpadami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Dodatkowo prawa i obowiązkI wykonawcy określa także wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: WR.271.10.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 Pzp, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zentrale Elemente des Verfahrens: W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem platformy on-line działającej pod adresem https://e-propublico.pl (dalej jako: ”Platforma”). Opis sposobu przygotowania oferty składanej w formie elektronicznej: 1. Wykonawca, chcąc przystąpić do udziału w postępowaniu, loguje się na Platformie, w menu ”Ogłoszenia” wyszukuje niniejsze postępowanie, otwiera je klikając w jego temat, a następnie korzysta z funkcji ”Zgłoś udział w postępowaniu” na karcie Informacje ogólne”; 2. W przypadku, gdy Wykonawca nie posiada konta na Platformie, należy skorzystać z funkcji ”Zarejestruj”. Po wypełnieniu Formularza rejestracyjnego Wykonawca otrzyma wiadomość e-mail na zdefiniowany adres poczty elektronicznej, z opcją aktywacji konta. Aktywacja konta jest konieczna do zakończenia procesu rejestracji i umożliwia zalogowanie się na Platformie; 3. Oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami, powinna być podpisana ważnym kwalifikowanym podpisem elektronicznym, przez osobę (osoby) uprawnione do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji określoną w dokumentach rejestrowych, a następnie przesłana Zamawiającemu za pośrednictwem Platformy, poprzez dodanie dokumentów na karcie ”Oferta/Załączniki”, za pomocą opcji ”Załącz plik” i użycie przycisku ”Załącz”; 4. Jeżeli umocowanie dla osób podpisujących ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych, Wykonawca do oferty powinien dołączyć dokument pełnomocnictwa udzielonego przez osoby uprawnione i obejmujące swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy. Pełnomocnictwo powinno zostać złożone w oryginale, w postaci dokumentu elektronicznego podpisanego kwalifikowanym podpisem elektronicznym albo w elektronicznej kopii dokumentu poświadczonej notarialnie za zgodność z oryginałem przez notariusza przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego; 5. Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, które Wykonawca chce zastrzec jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać przesłane za pośrednictwem Platformy, w osobnym pliku, na karcie ”Oferta/Załączniki”, w tabeli ”Część oferty stanowiąca tajemnicę przedsiębiorstwa”, za pomocą opcji ”Załącz plik” i użycie przycisku ”Załącz”; 6. Potwierdzeniem prawidłowo załączonego pliku jest automatyczne wygenerowanie przez Platformę komunikatu systemowego o treści ”Plik został poprawnie przesłany na platformę; 7. Ostateczne złożenie oferty wraz z załącznikami Wykonawca musi potwierdzić klikając w przycisk ”Złóż ofertę”; 8. Złożenie oferty zostanie potwierdzone komunikatem systemowym z podaniem terminu jej złożenia oraz aktywowana zostanie dla Wykonawcy możliwość pobrania, w stosunku do każdego z przesłanych plików, automatycznie wystawionego przez Platformę dokumentu EPO (Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru), będącego dowodem potwierdzającym fakt i czas dostarczenia Zamawiającemu pliku za pośrednictwem Platformy. 9. Do upływu terminu składania ofert, Wykonawca, za pośrednictwem Platformy, może wycofać złożoną ofertę, używając opcji ”Wycofaj ofertę” (karta Oferta/Załączniki). Po wycofaniu oferty Wykonawca może usunąć załączone pliki, zaznaczając pozycje do usunięcia i klikając w przycisk ”Usuń zaznaczone”. 10. Szczegółowa instrukcja korzystania z Platformy znajduje się na stronie internetowej https://e-ProPublico.pl/, przycisk ”Instrukcja Wykonawcy”.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: 1. Zakres zamówienia obejmuje: 1.1 Odbiór odpadów komunalnych: a) papier, w tym odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury; b) szkło, w tym odpady opakowaniowe ze szkła; c) metale i tworzywa sztuczne, w tym odpady opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe; d) odpady ulegające biodegradacji, ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów; e) odpady stanowiące części roślin pochodzących z pielęgnacji terenów zielonych; f) zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; g) meble i inne odpady wielkogabarytowe; h) naturalne choinki bożonarodzeniowe; i) odpady resztkowe (pozostałość po segregacji odpadów) - niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. 1.2 Transport odebranych odpadów do instalacji komunalnej ZZO Olszowa, Olszowa, ul. Bursztynowa 55, 63-600 Kępno. 1.3 Przekazywanie Zamawiającemu miesięcznych raportów nt. zebranych odpadów, raport w formie elektronicznej, w formacie pdf i excel należy przekazać na adres e-mail kepno@um.kepno.pl w terminie do 7 dni od zakończenia miesiąca, którego raport dotyczy. 1.4 Bieżące monitorowanie poprawności sposobu gromadzenia i segregowania odpadów przez mieszkańców, zgodnie z obowiązującym Regulaminem oraz przepisami Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r., w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. poz. 906). 2. Wykonawca ma obowiązek wykonywania przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami to jest między innymi: ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 Prawo ochrony środowiska; ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach; ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kępno oraz uchwałą w sprawie ustalenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. 3. Wykonawca ponosi całkowite koszty związane z odbiorem odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych oraz niezamieszkałych będących w gminnym systemie gospodarki odpadami, nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, rodzinne ogródki działkowe w rozumieniu art. 2 pkt 5 ustawy z dnia 13 grudnia 2013 r. o rodzinnych ogrodach działkowych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1073) oraz nieruchomości na których odpady komunalne powstają sezonowo, zlokalizowanych na terenie gminy Kępno oraz ich transportem do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Olszowa lub do instalacji zastępczej w razie awarii ZZO Olszowa. Uwaga: Zakres umowy nie obejmuje odbioru: 1) odpadów niebezpiecznych (w szczególności, przeterminowanych leków, chemikaliów, farb, olejów, świetlówek, żarówek, termometrów rtęciowych); 2) odpadów budowlano - rozbiórkowych; 3) zużytych opon; 4) odpadów komunalnych z nieruchomości niezamieszkałych, które wycofały się z gminnego systemu gospodarki odpadami. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Dodatkowo prawa i obowiązkI wykonawcy określa także wzór umowy stanowiący załącznik nr 4 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen