2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bieżące dostawy leków II dla Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o. o.
Beschreibung: Dostawa leków
Interne Kennung: ZP/10/PN/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Uzasadnienie faktyczne: Zamawiający musi zapewnić ciągłość dostaw i jak najszybciej dokonać wyboru nowych wykonawców, Obecne umowy z Wykonawcami kończą się 22.04.2026 r i zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione - art 138 ust 2 pkt 2) ROZSTRZYGNIĘCIE PIERWSZEGO PRZETARGU NA LEKI Z PRZETARGU NR ZP/4/PN/26 25.03.2026 R. PODPISANIE UMÓW 07.04.2026 R., OBECNE UMOWY PRZETARGOWE NA NIEROZSTRZYGNIĘTE PAKIETY W ZAKRESIE PAKIETÓW: 15,17,42,59,61,62,64 TRWAJĄ DO 22.04.2026 R. ZAMAWIAJĄCY Z TEGO WZGLĘDU POWZIĄŁ DECYZJĘ O SKRÓCENIU TERMINU SKŁADANIA OFERT DO POSTĘPOWANIA ZP/10/PN/26 NA PODSTAWIE ART. 138 UST 2 PKT 2 Uzasadnienie prawne: Ze względu na powyższe Zamawiający musi zapewnić ciągłość dostaw i jak najszybciej dokonać wyboru nowych wykonawców, Obecne umowy z Wykonawcami na nierozstrzygnięte pakiety kończą się 22.04.2026 r i zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione - art 138 ust 2 PKT 2 Okoliczności uzasadniające skrócenie terminu składania ofert Z możliwości określonej w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp zamawiający może korzystać również w przypadkach, które mógł przewidzieć lub które wynikają z przyczyn, za które odpowiada. Potwierdzenie powyższego znajduje się w dyrektywie 2014/24/UE (Dz.Urz. UE. L Nr 94, str. 65), która w motywie 46 wskazuje, że: „Instytucje zamawiające powinny mieć możliwość skrócenia niektórych terminów mających zastosowanie w procedurze otwartej i ograniczonej oraz w procedurach konkurencyjnych z negocjacjami, w przypadkach gdy dane terminy byłyby niewykonalne ze względu na pilną konieczność, która powinna zostać należycie uzasadniona przez instytucję zamawiającą. Należy doprecyzować, że nie musi to być wyjątkowo pilna konieczność spowodowana okolicznościami, których instytucja zamawiająca nie może przewidzieć i których nie można jej przypisać”. W obowiązującym stanie prawnym możliwość skrócenia terminu składania ofert powinna być uzasadniona obiektywnymi okolicznościami, nie zaś subiektywnym poczuciem pilności zamawiającego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0010
Titel: Pakiet 15
Interne Kennung: Pakiet 15 część 15
Los: LOT-0011
Titel: Pakiet 17
Interne Kennung: Pakiet 17 część 17
Los: LOT-0012
Titel: Pakiet 42
Interne Kennung: Pakiet 42 część 42
Los: LOT-0013
Titel: Pakiet 59
Interne Kennung: Pakiet 59 część 59
Los: LOT-0014
Titel: Pakiet 61
Interne Kennung: Pakiet 61 część 61
Los: LOT-0015
Titel: Pakiet 62
Interne Kennung: Pakiet 62 część 62
Los: LOT-0016
Titel: Pakiet 64
Interne Kennung: Pakiet 64 część 64