2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór oraz zagospodarowanie odpadów o kodzie 19 12 12 - Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wytwarzanych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest odbiór oraz zagospodarowanie, w procesie odzysku lub recyklingu, odpadów o kodzie 19 12 12 - Inne odpady (w tym zmieszane substancje i przedmioty) z mechanicznej obróbki odpadów inne niż wymienione w 19 12 11, wytwarzanych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Oferowany sposób zagospodarowania odpadu musi być zgodny z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz procesami odzysku wyszczególnionymi w załączniku nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.). Szacunkowa ilość odpadu, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy, tj. od daty podpisania do 31.12.2026 r. wyniesie 7 650 Mg + 765 Mg (prawo opcji). Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia ilości przewidywanych do zagospodarowania odpadów, co nie skutkuje odstąpieniem od umowy lub zmianą jej warunków.
Interne Kennung: ZP-URB-6/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje zastosowanie prawa opcji polegające na zwiększeniu ilości odbieranych i zagospodarowanych odpadów o maksymalnie 765 Mg, co stanowi 10 % maksymalnej wartości zamówienia podstawowego na następujących zasadach: a) Wykorzystanie wskazanej opcji nastąpić może w terminie obowiązywania umowy i będzie rozliczane w oparciu o ceny jednostkowe podane w ofercie oraz zasady wynikające z umowy, b) Wykonanie prawa opcji nastąpi poprzez pisemne poinformowanie Wykonawcy przez Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji, c) W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązany jest do jego wykonania na warunkach określonych w umowie dla zamówienia podstawowego, d) Zamawiający może skorzystać z prawa opcji w całości lub w części. W przypadku skorzystania z prawa opcji w części, Zamawiający ma prawo realizować prawo opcji wielokrotnie, do wyczerpania ilości wskazanej w § 2 ust. 4 Wzoru umowy, e) Prawo opcji nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego wykorzystania. Skorzystanie z prawa opcji uzależnione jest od potrzeb Zamawiającego i nie stanowi podstawy dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania tego zamówienia.