2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego obejmująca sprzedaż i świadczenie usługi dystrybucyjnej na potrzeby obiektów będących w zarządzie W-MOSG
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa paliwa gazowego, tj. gazu ziemnego wysokometanowego grupy E przez okres 12 miesięcy, obejmująca sprzedaż paliwa gazowego i świadczenie usług jego dystrybucji z sieci gazowej do obiektów będących w zarządzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. Dostarczony gaz ziemny powinien spełniać wymagania prawne i parametry techniczne zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne i aktami wykonawczymi wydanymi na jej podstawie oraz ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o zapasach ropy naftowej, produktów naftowych i gazu ziemnego oraz zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa paliwowego państwa i zakłóceń na rynku naftowym (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1281 ze zm.). Dostawa paliwa gazowego odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 43) zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami do wyżej wymienionej ustawy oraz przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 1071 ze zm.), zasadami określonymi w koncesji i według cen przedstawionych w ofercie Wykonawcy, z niżej określonymi zestawami: 1) ZESTAW NR I – KOMPLEKS KOSZAROWY W-MOSG W KĘTRZYNIE; 2) ZESTAW NR II – KOMPLEKS KOSZAROWY W-MOSG W KĘTRZYNIE – STOŁÓWKA; 3) ZESTAW NR III – PLACÓWKA SG GÓROWO IŁAWECKIE; 4) ZESTAW NR IV – PLACÓWKA SG WĘGORZEWO; 5) ZESTAW NR V – PLACÓWKA SG GÓROWO IŁAWECKIE – budynek garażowy; 6) ZESTAW NR VI – PLACÓWKA SG GÓROWO IŁAWECKIE – budynek administracyjny; 7) ZESTAW NR VII – PLACÓWKA SG BARCIANY 2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: 08/FI/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Dokumenty wymagane przez Zamawiającego, które należy złożyć składając ofertę zgodnie z rozdziałem IX SWZ: I. 1. Wypełniony formularz oferty, sporządzony według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ. 2. Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 6.1.2016 r., str. 16), zwanego dalej „jednolitym dokumentem”. 3. Oświadczenie Wykonawcy dotyczące przesłanek wykluczenia na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1 ze zm.) oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp według wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do SWZ. 4. Oryginał gwarancji/poręczenia, jeżeli Wykonawca wnosi wadium w innej formie niż pieniądz. II. Ponadto do oferty dołączyć (jeżeli dotyczy): 1. Oświadczenie Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia wskazujące, które dostawy wykonają poszczególni Wykonawcy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do SWZ (formularz oferty). 2. Pełnomocnictwo lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy odpowiednio: Wykonawcy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia), jeżeli w imieniu (odpowiednio: Wykonawcy, Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia) działa osoba, której umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentów rejestracyjnych. Pełnomocnictwo musi być złożone w takiej samej formie, jak składana oferta (tj. w postaci elektronicznej i opatrzne kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby uprawnionej do reprezentowania Wykonawcy). W przypadku gdy pełnomocnictwo, zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej. Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, dokonuje mocodawca lub notariusz. Zamawiający, działając na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. III. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. W celu potwierdzenia, braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, Zamawiający zażąda złożenia: 1. Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 i art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2. Odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 3. Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp (wzór ww. oświadczenia zostanie przekazany przez Zamawiającego wraz z wezwaniem do złożenia dokumentów) 4. Oświadczenia, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t. j. Dz. U. z 2025 r. poz. 1714), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej. (wzór ww. oświadczenia zostanie przekazany przez Zamawiającego wraz z wezwaniem do złożenia dokumentów). IV. 1. W celu potwierdzenia, że Wykonawca spełnia warunki udziału w postępowaniu, Zamawiający zażąda złożenia: Aktualnej koncesji na obrót gazem ziemnym, objętym zamówieniem zgodnie z wymogami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tj. Dz. U. z 2026 r. poz. 43) V. Ze względu na ograniczoną ilość znaków szczegółowe informacje dotyczące procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu zawarte są w SWZ zamieszczonej na Platformie eZamawiający pod adresem: https://wmosg.ezamawiajacy.pl.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZESTAW NR I - KOMPLEKS KOSZAROWY W-MOSG W KĘTRZYNIE
Beschreibung: Sprzedaż oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego na cele opałowe z sieci gazowej do kompleksu koszarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78, 11-400 Kętrzyn. Prognozowane zużycie paliwa gazowego wyniesie ok.: 6 691 175 kWh, tj.: lipiec 2026 179 564 sierpień 2026 176 777 wrzesień 2026 162 840 październik 2026 511 062 listopad 2026 774 851 grudzień 2026 932 221 styczeń 2027 954 253 luty 2027 1 002 904 marzec 2027 780 298 kwiecień 2027 558 657 maj 2027 456 872 czerwiec 2027 200 876 Gaz ziemny wysokometanowy grupy E przy ciśnieniu nie niższym niż 0,1 MPa. Rodzaj odbiornika gazu: kocioł gazowy c.o. o mocy 928 kW – szt. 3. Odbiorca zaliczony jest do grupy taryfowej W-6A. Zamawiający zamawia moc umowną w wysokości 2008 kWh/h.
Interne Kennung: Zestaw nr I - 08/FI/26
Menge: 6 691 175
Los: LOT-0002
Titel: ZESTAW NR II – KOMPLEKS KOSZAROWY W-MOSG W KĘTRZYNIE - STOŁÓWKA
Beschreibung: Sprzedaż oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego na cele przygotowania posiłków z sieci gazowej do kompleksu koszarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78, 11-400 Kętrzyn (Stołówka). Prognozowane zużycie paliwa gazowego wyniesie ok.: 63 366 kWh tj.: lipiec 2026 5 737 sierpień 2026 5 331 wrzesień 2026 6 585 październik 2026 5 888 listopad 2026 4 553 grudzień 2026 4 111 styczeń 2027 6 376 luty 2027 5 819 marzec 2027 6 086 kwiecień 2027 2 334 maj 2027 6 539 czerwiec 2027 4 007 Gaz ziemny wysokometanowy grupy E przy ciśnieniu nie niższym niż 1,8 kPa. Rodzaj odbiornika gazu: kocioł warzelny 5 sztuk o mocy 40 kW, piec gazowy o mocy 40 kW, trzon gazowy szt. 1 o mocy 20 kW, taboret gazowy szt. 2. Układ pomiarowy składa się z gazomierza G-25. Odbiorca zaliczony jest do grupy taryfowej W -5. Zamawiający zamawia moc umowną w wysokości 274 kWh/h.
Interne Kennung: Zestaw nr II - 08/FI/26
Menge: 63 366
Los: LOT-0003
Titel: ZESTAW NR III – PLACÓWKA SG GÓROWO IŁAWECKIE
Beschreibung: Sprzedaż oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego na cele opałowe z sieci gazowej do Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, 11-220 Górowo Iławeckie, ul. Lipowa 6. Prognozowane zużycie paliwa gazowego wyniesie ok.: 293 287 kWh tj.: lipiec 2026 5 226 sierpień 2026 5 099 wrzesień 2026 4 727 październik 2026 23 925 listopad 2026 38 198 grudzień 2026 42 681 styczeń 2027 46 235 luty 2027 44 354 marzec 2027 34 947 kwiecień 2027 24 424 maj 2027 17 676 czerwiec 2027 5 795 Gaz ziemny wysokometanowy grupy E. Rodzaj odbiornika gazu: kocioł gazowy o mocy 130 kW - sztuk 2 (budynek garażowy). Układ pomiarowy składa się z gazomierza miechowego G-25. Odbiorca zaliczony jest do grupy taryfowej W -5. Zamawiający zamawia moc umowną w wysokości 230 kWh/h.
Interne Kennung: Zestaw nr III - 08/FI/26
Menge: 293 287
Los: LOT-0004
Titel: ZESTAW NR IV – PLACÓWKA SG WĘGORZEWO
Beschreibung: Sprzedaż oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego na cele opałowe z sieci gazowej do Placówki Straży Granicznej w Węgorzewie, 11-600 Węgorzewo, ul. Jana Pawła II 41. Gaz ziemny wysokometanowy grupy E. Rodzaj odbiornika gazu: kocioł gazowy o mocy 130 kW - sztuk 2. Odbiorca zaliczony jest do grupy taryfowej W-5. Zamawiający zamawia moc umowną w wysokości 274 kWh/h. Punkt poboru Placówka SG Węgorzewo podlega aktualnie częściowej ochronie taryfowej, gdyż na tej placówce jedna kotłownia gazowa obsługuje dwa budynki, tj. budynek administracyjny przy ul. Jana Pawła II 41 oraz budynek mieszkalny przy ul. Jana Pawła II 41 A. Ochrona taryfowa dla odbiorców paliw gazowych dotyczy budynku mieszkalnego przy ul. Jana Pawła II 41 A. Od początku 2022 r. z ochrony taryfowej i niższych cen gazu ziemnego mogą korzystać odbiorcy w gospodarstwach domowych, spółdzielnie mieszkaniowe i wspólnoty mieszkaniowe, a także szpitale, domy pomocy społecznej, szkoły, przedszkola i żłobki oraz szereg innych społecznie wrażliwych odbiorców (tzw. odbiorcy uprawnieni). Ochrona taryfowa polega na zastosowaniu maksymalnej ceny paliwa gazowego. Rozwiązania dotyczące maksymalnych cen gazu, zostały zapisane w ustawie z dnia 15 grudnia 2022 r. o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. oraz w 2024 r. w związku z sytuacją na rynku gazu (t.j. Dz. U. z 2025 r., poz. 204). Pełen katalog odbiorców uprawnionych do rozliczeń na podstawie taryfy zatwierdzanej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zawarty jest w art. 62b ustawy z dnia 10 kwietnia Prawo energetyczne. Zatwierdzanie taryfy i jej stosowanie wobec odbiorców uprawnionych obowiązuje do dnia 31 grudnia 2027 r. Wartość procentowa dla wolumenu podlegającego aktualnie ochronie wynosi 40 %. Zapotrzebowanie na paliwo gazowe przedstawia się w sposób następujący: Prognozowane zużycie paliwa gazowego wyniesie ok.: 495 734 kWh z podziałem (60 % budynek administracyjny przy ul. Jana Pawła II 41 oraz 40% budynek mieszkalny przy ul. Jana Pawła II 41 A): a) budynek administracyjny przy ul. Jana Pawła II 41 w ilości 297 440,40 kWh, tj.: lipiec 2026 9 484 sierpień 2026 9 505 wrzesień 2026 8 388 październik 2026 19 309 listopad 2026 32 208 grudzień 2026 39 757,40 styczeń 2027 42 814 luty 2027 43 044 marzec 2027 35 762 kwiecień 2027 26 814 maj 2027 20 118 czerwiec 2027 10 237 b) budynek mieszkalny przy ul. Jana Pawła II 41 A w szacowanej ilości podlegającej tzw. ochronie taryfowej 198 293,60 kWh, tj.: lipiec 2026 6 323 sierpień 2026 6 337 wrzesień 2026 5 979 październik 2026 12 873 listopad 2026 21 472 grudzień 2026 26 350 styczeń 2027 28 543 luty 2027 28 696 marzec 2027 23 841 kwiecień 2027 17 876 maj 2027 13 179,60 czerwiec 2027 6 824
Interne Kennung: Zestaw nr IV - 08/FI/26
Menge: 495 734
Los: LOT-0005
Titel: ZESTAW NR V – PLACÓWKA SG GÓROWO IŁAWECKIE – budynek garażowy
Beschreibung: Sprzedaż oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego z sieci gazowej do Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, 11-220 Górowo Iławeckie, ul. Lipowa 6. Prognozowane zużycie paliwa gazowego wyniesie ok.: 12 kWh. Gaz ziemny wysokometanowy grupy E. Rodzaj odbiornika gazu: kuchnia gazowa o mocy 2 kW sztuk 1 (budynek garażowy). Układ pomiarowy składa się z gazomierza miechowego G-1,6. Odbiorca zaliczony jest do grupy taryfowej W-1.1.
Interne Kennung: Zestaw nr V - 08/FI/26
Menge: 12
Los: LOT-0006
Titel: ZESTAW NR VI – PLACÓWKA SG GÓROWO IŁAWECKIE – budynek administracyjny
Beschreibung: Sprzedaż oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego z sieci gazowej do Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim, 11-220 Górowo Iławeckie, ul. Lipowa 6. Prognozowane zużycie paliwa gazowego wyniesie ok.: 27 kWh. Gaz ziemny wysokometanowy grupy E. Rodzaj odbiornika gazu: kuchnia gazowa o mocy 2 kW sztuk 3 (budynek administracyjny). Układ pomiarowy składa się z gazomierza miechowego G-4. Odbiorca zaliczony jest do grupy taryfowej W-1.1.
Interne Kennung: Zestaw nr VI - 08/FI/26
Menge: 27
Los: LOT-0007
Titel: ZESTAW NR VII – PLACÓWKA SG BARCIANY
Beschreibung: Sprzedaż oraz świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego na cele opałowe z sieci gazowej do Placówki Straży Granicznej w Barcianach, 11-410 Barciany, ul. Warmińska 8. Prognozowane zużycie paliwa gazowego wyniesie ok.: 201 945 kWh tj.: lipiec 2026 3 101 sierpień 2026 3 426 wrzesień 2026 3 415 październik 2026 13 403 listopad 2026 26 747 grudzień 2026 33 413 styczeń 2027 35 109 luty 2027 31 486 marzec 2027 24 831 kwiecień 2027 13 670 maj 2027 10 069 czerwiec 2027 3 275 Gaz ziemny wysokometanowy grupy E. Rodzaj odbiornika gazu: kocioł gazowy o mocy 100 kW - sztuk 2. Odbiorca zaliczony jest do grupy taryfowej W-5. Zamawiający zamawia moc umowną w wysokości 200 kWh/h.
Interne Kennung: Zestaw nr VII - 08/FI/26
Menge: 201 945