2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa systemu antywirusowego i XDR - projekt „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej”
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę licencji na oprogramowanie antywirusowe, udzielenie gwarancji (wraz z świadczeniem wsparcia) na okres 60 miesięcy oraz wdrożenie i utrzymanie systemu klasy XDR (Extended Detection and Response). Wymaga się, aby oferowane rozwiązanie zapewniało funkcjonalność EDR (Endpoint Detection and Response), umożliwiającą proaktywne reagowanie na incydenty oraz skuteczne eliminowanie zagrożeń związanych z bezpieczeństwem IT. Ponadto system musi gwarantować zaawansowane możliwości komponentu AV, w tym ochronę przed zagrożeniami typu zero-day, szyfrowanie zawartości dysków twardych stacji roboczych, wykrywanie zagrożeń w czasie rzeczywistym oraz analizę podejrzanych plików w środowisku sandbox. W okresie gwarancji Wykonawca zobligowany jest do świadczenia usług wsparcie oraz zapewnienie wszelkich wymaganych w OPZ licencji i funkcjonalności, w tym do zapewnienia nieprzerwanego dostępu do aktualizacji oprogramowania, sygnatur wirusów i innych komponentów przez cały okres obowiązywania gwarancji. Zamawiający wymaga zaoferowania oprogramowania z oficjalnego/autoryzowanego kanału sprzedaży producenta na rynek Rzeczypospolitej Polskiej. Wszelkie odniesienia do określonych technologii, metodyk i standardów należy rozumieć jako opis oczekiwanej funkcjonalności, przy czym Zamawiający dopuszcza rozwiązania zapewniające równoważny efekt, skuteczność i poziom bezpieczeństwa
Interne Kennung: ZP.271.2.23.2026.KC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp).
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się pisemnie, w języku polskim. 6. W sprawach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 7. RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 8. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. 9. Inne uwarunkowania formalne do przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 2) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 3) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 4) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 8) Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 9. W postępowaniu o udzielenie zamówienia Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zgodnie z właściwym rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Szczegółowe wymogi w tym zakresie znajdują się w SWZ. 10. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji w ramach Platformy, dostępnej pod adresem: https://umbielsko.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej na adres: zp@um.bielsko-biala.pl , katarzyna.cholewik@um.bielsko-biala.pl. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 11 Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zawiera Część IX SWZ. Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zawiera Część IX SWZ. 12. Z uwagi na fakt, że czynności wykonywanie przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48761000 Antivirensoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket