2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup wyposażenia w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „Poprawa dostępu do wysokiej jakości opieki kardiologicznej w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu medycznego dla potrzeb Szpitala Powiatowego w Pruszkowie – w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.1 „Rozwój i modernizacja infrastruktury centrów opieki wysokospecjalistycznej i innych podmiotów pn. „Poprawa dostępu do wysokiej jakości opieki kardiologicznej w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Pruszkowie”, z możliwością składania ofert częściowych.
Interne Kennung: ZP.272.07.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Szpital, planuje ogłosić postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, którego przedmiotem jest: Echokardiograf - 2 szt. Defibrylatory - 2 szt. Aparat EKG - 2 szt. Bieżnia z systemem prób wysiłkowych - 1 szt. Rejestrator holter ekg - 6 szt. System holterowski - 1 szt. Wózek do przewożenia chorych - 2 szt. Zamawiający niezwłocznie po uzyskaniu informacji o otrzymaniu dofinansowania przystąpił do przygotowania stosownych dokumentów w celu przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia. Jednocześnie zgodnie z warunkiem uznania poniesionych wydatków jako koszty kwalifikowane jest wykonanie oraz rozliczenie wskazanego powyżej zadania do końca bieżącego roku, tj. do 30 czerwca 2026 roku. Z przeprowadzonego rozeznania rynku wynika, że terminy dostaw sprzętu mogą wynosić od 8 do 12 tygodni od dnia podpisania umowy zakupu. W związku z tym realizacja zadania z zachowaniem standardowych terminów postępowania może okazać się niemożliwa. W związku z powyższym zachodzi pilna potrzeba w celu możliwości realizacji zadania. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie wspomnianego zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie najbardziej konkurencyjnym spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, termin składania ofert nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, tym nie mniej, zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, będącej wynikiem wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. Tym samym, za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie ww. zadań. Skrócenie terminu nie naruszy zasady uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Niezależnie od powyższego, nawet, gdyby uznać, że rozpatrywane skrócenie terminu składania ofert wynika z przyczyn zależnych od Zamawiającego, to i tak pozostaje to bez żadnego wpływu na istnienie takiego uprawnienia po stronie Zamawiającego. Przepis zawarty w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp służy jedynie skróceniu terminu składania ofert w postepowaniu konkurencyjnym, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen, 33182000 Ausrüstung für die Unterstützung der Herzfunktionen, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung, 33193000 Behindertenfahrzeuge, Rollstühle und dazugehörige Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1 – Echokardiografy
Beschreibung: Część nr 1 – Echokardiografy
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33110000 Bildgebungsausrüstung für medizinische, zahnärztliche und tiermedizinische Anwendungen
Los: LOT-0002
Titel: Część nr 2 – Defibrylatory
Beschreibung: Część nr 2 – Defibrylatory
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33182000 Ausrüstung für die Unterstützung der Herzfunktionen
Los: LOT-0003
Titel: Część nr 3 – Urządzenia do diagnostyki sercowo-naczyniowej
Beschreibung: Część nr 3 – Urządzenia do diagnostyki sercowo-naczyniowej
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung
Los: LOT-0004
Titel: Część nr 4 – Wózek do przewożenia chorych
Beschreibung: Część nr 4 – Wózek do przewożenia chorych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33193000 Behindertenfahrzeuge, Rollstühle und dazugehörige Ausrüstung