247278-2025 - Wettbewerb
Polen – Straßentransport/-beförderung – Świadczenie usług przewozowych w roku szkolnym 2025/2026 w zakresie dowozu uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, z terenu Gminy Jasienica do placówek oświatowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług przewozowych w roku szkolnym 2025/2026 w zakresie dowozu uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, z terenu Gminy Jasienica do placówek oświatowych
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych pasażerskich w roku szkolnym 2025/2026 – w zakresie dowozu uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, z terenu gminy Jasienica, do przedszkoli/szkół/ośrodków, zlokalizowanych na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego i pszczyńskiego - w podziale na 4 części zamówienia, a mianowicie: 1) Część nr 1 zamówienia, obejmująca trasę: Mazańcowice – Międzyrzecze Dolne – Bielowicko – Rudzica – Międzyrzecze Górne – Czechowice-Dziedzice – Piasek. 2) Część nr 2 zamówienia, obejmująca trasy: a) Jasienica – ZSP Jasienica 271 – Międzyrzecze Górne – Międzyrzecze Dolne – Ustroń. b) Jasienica - Rudzica – Łazy 41 – Bielowicko – Świętoszówka – SP Świętoszówka 40 – Skoczów (ul. Mickiewicza 12). 3) Część nr 3 zamówienia, obejmująca trasy: a) Rudzica – Biery – Bielsko-Biała (ul. Kamieniecka 11a) – Bielsko-Biała (ul. Sikorskiego 4) b) Roztropice – Łazy – Rudzica – Międzyrzecze Górne – Mazańcowice – Bielsko-Biała (ul. Legionów 6) – Bielsko-Biała (Plac Opatrzności Bożej 14) – Bielsko-Biała (ul. Grottgera 9) – Bielsko-Biała (ul. Sternicza 4) – Bielsko-Biała (ul. Olszówki 24A). c) Biery – Międzyrzecze Górne – Bielsko-Biała (ul. Filarowa 52). d) Rudzica – Jasienica – Międzyrzecze Górne – Bielsko-Biała (ul. Bratków 6) – Bielsko-Biała (ul. Błękitna 14). e) Bielowicko – Grodziec – Jasienica – Rudzica – Międzyrzecze Górne –Mazańcowice – Bielsko-Biała (ul. Wapienicka 46). 4) Część nr 4 zamówienia (dowóz w okresie 27.06.2026-31.08.2026), obejmująca trasy: a) Międzyrzecze Dolne – Międzyrzecze Górne – Jasienica – Ustroń. b) Mazańcowice – Piasek. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na jedną, dwie, trzy lub wszystkie cztery części zamówienia i dokona wyboru oferty w ramach każdej części zamówienia odrębnie. Zamawiający dopuszcza możliwość udzielenia zamówienia temu samemu Wykonawcy na jedną, dwie, trzy lub cztery części zamówienia.
Interne KennungDP.272.1.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. W związku z zastosowaniem procedury, o której mowa w art. 139 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający nie wymaga złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust.1 ustawy Pzp – tj. JEDZ. Zamawiający będzie żądał tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub okoliczności wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz.U. z 2024 r. poz. 507); 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)2) i 4)5)6)7) § 8 ust. 1 pkt 3 i4; §9 ust. 1 pkt 1,2,3 Rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w formularzu ogłoszenia, wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w dokumentach zamówienia (SWZ).
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach części nr 1 zamówienia jest świadczenie usług transportowych pasażerskich w roku szkolnym 2025/2026 – w zakresie dowozu uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, z terenu gminy Jasienica, do przedszkoli/szkół/ośrodków, zlokalizowanych na terenie powiatów bielskiego i pszczyńskiego. Część nr 1 zamówienia, obejmuje trasę: Mazańcowice – Międzyrzecze Dolne – Bielowicko – Rudzica – Międzyrzecze Górne – Czechowice-Dziedzice – Piasek. Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 125 Liczba uczniów objętych dowozem: 12 Placówki, do których dowożeni będą uczniowie: 1) Zespół Szkół Specjalnych w Czechowicach-Dziedzicach, ul. Nad Białką 1e 2) Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Piasku, ul. Dworcowa 27.
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji – w sytuacjach: 1) zwiększenia dziennej liczby kilometrów dowozu uczniów - na skutek zmiany liczby dowożonych uczniów i/lub zmiany miejsca zamieszkania uczniów i/lub dowożenia uczniów do innych placówek oświatowych, w tym również placówek oświatowych nie wskazanych w pkt. 2.1.1. SWZ ; 2) zmniejszenia dziennej liczby kilometrów dowozu uczniów - na skutek zmiany liczby dowożonych uczniów i/lub zmiany miejsca zamieszkania uczniów i/lub dowożenia uczniów do innych placówek oświatowych, w tym również placówek oświatowych nie wskazanych w pkt. 2.1.1. SWZ. Pozostałe warunki dotyczące prawa opcji: 1) maksymalna wartość zamówienia wynikająca ze zwiększenia dziennej liczby kilometrów, w wyniku zastosowania prawa opcji, nie przekroczy 20% wartości podstawowej zamówienia; 2) maksymalna wartość zamówienia wynikająca ze zmniejszenia dziennej liczby kilometrów, w wyniku zastosowania prawa opcji, nie przekroczy 20% wartości podstawowej; 3) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać tylko z części; 4) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego; 5) prawo opcji będzie realizowane na tych samych warunkach, co zamówienie podstawowe. Oznacza to, że warunki i zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego; 6) zamawiający zastrzega również, że ceny objęte opcją będą identyczne jak określone przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego – tj. cena jednostkowa w ramach prawa opcji będzie identyczna jak w formularzu ofertowym złożonym przez Wykonawcę; 7) warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji w terminie realizacji zamówienia podstawowego; 8) zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisma/informacji od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać i w jakim zakresie; 9) w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 10) o zwiększeniu lub zmniejszeniu dziennej liczby kilometrów przewozu, wynikającego ze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie lub za pomocą wiadomości e-mailowej - z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.
LosLOT-0002
TitelŚwiadczenie usług przewozowych w roku szkolnym 2025/2026 w zakresie dowozu uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, z terenu Gminy Jasienica do placówek oświatowych.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach części nr 2 zamówienia jest świadczenie usług transportowych pasażerskich w roku szkolnym 2025/2026 – w zakresie dowozu uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, z terenu gminy Jasienica, do przedszkoli/szkół/ośrodków, zlokalizowanych na terenie powiatów bielskiego i cieszyńskiego. Część nr 2 zamówienia obejmuje trasy: 1) Jasienica – ZSP Jasienica 271 – Międzyrzecze Górne – Międzyrzecze Dolne – Ustroń. Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 88 Liczba uczniów objętych dowozem: 7 (w tym 4 uczniów na wózkach inwalidzkich) 2) Jasienica - Rudzica – Łazy 41 – Bielowicko – Świętoszówka – SP Świętoszówka 40 – Skoczów (ul. Mickiewicza 12) Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 50 Liczba uczniów objętych dowozem: 13 Podsumowanie części nr 2 zamówienia: Szacowana łączna liczba kilometrów: 138 Łączna liczba uczniów objętych dowozem: 20 (w tym 4 poruszających się na wózkach inwalidzkich) Lista placówek oświatowych, do których będą dowożeni uczniowie w ramach części nr 2 zamówienia: 1) Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Tadeusza Kościuszki w Jasienicy 2) Szkoła Podstawowa im. R. Gila w Świętoszówce, Świętoszówka 40 3) Ośrodek Rewalidacyjno–Edukacyjno–Wychowawczy w Ustroniu, ul. Wiejska 8 4) Zespół Szkół Specjalnych w Skoczowie, ul. Mickiewicza 12.
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji – w sytuacjach: 1) zwiększenia dziennej liczby kilometrów dowozu uczniów na skutek zmiany liczby dowożonych uczniów i/lub zmiany miejsca zamieszkania uczniów i/lub dowożenia uczniów do innych placówek oświatowych, w tym również placówek oświatowych nie wskazanych w pkt. 2.1.2. SWZ ; 2) zmniejszenia dziennej liczby kilometrów dowozu uczniów na skutek zmiany liczby dowożonych uczniów i/lub zmiany miejsca zamieszkania uczniów i/lub dowożenia uczniów do innych placówek oświatowych, w tym również placówek oświatowych nie wskazanych w pkt. 2.1.2 SWZ. Pozostałe warunki dotyczące prawa opcji: 1) maksymalna wartość zamówienia wynikająca ze zwiększenia dziennej liczby kilometrów, w wyniku zastosowania prawa opcji, nie przekroczy 20% wartości podstawowej zamówienia; 2) maksymalna wartość zamówienia wynikająca ze zmniejszenia dziennej liczby kilometrów, w wyniku zastosowania prawa opcji, nie przekroczy 20% wartości podstawowej; 3) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać tylko z części; 4) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego; 5) prawo opcji będzie realizowane na tych samych warunkach, co zamówienie podstawowe. Oznacza to, że warunki i zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego; 6) zamawiający zastrzega również, że ceny objęte opcją będą identyczne jak określone przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego – tj. cena jednostkowa w ramach prawa opcji będzie identyczna jak w formularzu ofertowym złożonym przez Wykonawcę; 7) warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji w terminie realizacji zamówienia podstawowego; 8) zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisma/informacji od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać i w jakim zakresie; 9) w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 10) o zwiększeniu lub zmniejszeniu dziennej liczby kilometrów przewozu, wynikającego ze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie lub za pomocą wiadomości emailowej z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.
LosLOT-0003
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach części nr 3 zamówienia jest świadczenie usług transportowych pasażerskich w roku szkolnym 2025/2026 – w zakresie dowozu uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, z terenu gminy Jasienica, do przedszkoli/szkół/ośrodków, zlokalizowanych na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatu bielskiego. Część nr 3 zamówienia obejmuje trasy: 1) Rudzica – Biery – Bielsko-Biała (ul. Kamieniecka 11a) – Bielsko-Biała (ul. Sikorskiego 4) Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 58 Liczba uczniów objętych dowozem: 4 2) Roztropice – Łazy – Rudzica – Międzyrzecze Górne – Mazańcowice – Bielsko-Biała (ul. Legionów 6) – Bielsko-Biała (Plac Opatrzności Bożej 14) – Bielsko-Biała (ul. Grottgera 9) – Bielsko-Biała (ul. Sternicza 4) – Bielsko-Biała (ul. Olszówki 24A). Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 84 Liczba uczniów objętych dowozem: 5 (w tym 1 uczeń na wózku inwalidzkim) 3) Biery – Międzyrzecze Górne – Bielsko-Biała (ul. Filarowa 52). Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 39 Liczba uczniów objętych dowozem: 2 (w tym 1 uczeń na wózku inwalidzkim) 4) Rudzica – Jasienica – Międzyrzecze Górne – Bielsko-Biała (ul. Bratków 6) – Bielsko-Biała (ul. Błękitna 14). Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 53 Liczba uczniów objętych dowozem: 6 5) Bielowicko – Grodziec – Jasienica – Rudzica – Międzyrzecze Górne – Mazańcowice – Bielsko-Biała (ul. Wapienicka 46). Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 66 Liczba uczniów objętych dowozem: 6 Podsumowanie części nr 3 zamówienia: Szacowana łączna liczba kilometrów: 300 Łączna liczba uczniów objętych dowozem: 23 (w tym 2 poruszających się na wózkach inwalidzkich) Lista placówek oświatowych, do których będą dowożeni uczniowie w ramach części nr 3 zamówienia: 1) Zespół Szkół dla Dzieci Słabosłyszących, Niesłyszących i z Afazją w Bielsku-Białej, ul. Kamienicka 11a 2) Nowa Prywatna Szkoła Podstawowa w Bielsku-Białej, ul. Sikorskiego 4 3) Niepubliczna Szkoła Podstawowa SŁONECZNA KRAINA w Bielsku-Białej, ul. Legionów 6 4) Przedszkole Terapeutyczne „Słoneczna Kraina” w Bielsku-Białej, Plac Opatrzności Bożej 14 5) Specjalistyczne Przedszkole Terapeutyczne „Słoneczna Kraina” w Bielsku-Białej, ul. Grottgera 9 6) VI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej, ul. Sternicza 4 7) Szkoła Podstawowa ELF w Bielsku-Białej, ul. Olszówka 24A 8) Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 w Bielsku-Białej, ul. Filarowa 52 9) Szkoła Podstawowa nr 17 w Bielsku-Białej, ul. Bratków 6 10) Niepubliczna Szkoła Podstawowa JONATAN w Bielsku-Białej, ul. Błękitna 14 11) Zespół Szkół im. K.I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej, ul. Wapienicka 46.
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji – w sytuacjach: 1) zwiększenia dziennej liczby kilometrów dowozu uczniów na skutek zmiany liczby dowożonych uczniów i/lub zmiany miejsca zamieszkania uczniów i/lub dowożenia uczniów do innych placówek oświatowych, w tym również placówek oświatowych nie wskazanych w pkt. 2.1.3. SWZ ; 2) zmniejszenia dziennej liczby kilometrów dowozu uczniów na skutek zmiany liczby dowożonych uczniów i/lub zmiany miejsca zamieszkania uczniów i/lub dowożenia uczniów do innych placówek oświatowych, w tym również placówek oświatowych nie wskazanych w pkt. 2.1.3. SWZ. Pozostałe warunki dotyczące prawa opcji: 1) maksymalna wartość zamówienia wynikająca ze zwiększenia dziennej liczby kilometrów, w wyniku zastosowania prawa opcji, nie przekroczy 20% wartości podstawowej zamówienia; 2) maksymalna wartość zamówienia wynikająca ze zmniejszenia dziennej liczby kilometrów, w wyniku zastosowania prawa opcji, nie przekroczy 20% wartości podstawowej; 3) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać tylko z części; 4) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego; 5) prawo opcji będzie realizowane na tych samych warunkach, co zamówienie podstawowe. Oznacza to, że warunki i zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego; 6) zamawiający zastrzega również, że ceny objęte opcją będą identyczne jak określone przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego – tj. cena jednostkowa w ramach prawa opcji będzie identyczna jak w formularzu ofertowym złożonym przez Wykonawcę; 7) warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji w terminie realizacji zamówienia podstawowego; 8) zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisma/informacji od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać i w jakim zakresie; 9) w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 10) o zwiększeniu lub zmniejszeniu dziennej liczby kilometrów przewozu, wynikającego ze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie lub za pomocą wiadomości emailowej z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.
LosLOT-0004
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia w ramach części nr 4 zamówienia jest świadczenie usług transportowych pasażerskich w okresie wakacji letnich roku szkolnego 2025/2026 - w zakresie dowozu uczniów pełnosprawnych i niepełnosprawnych, w tym na wózkach inwalidzkich, z terenu gminy Jasienica, do przedszkoli/szkół/ośrodków, zlokalizowanych na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i pszczyńskiego. Część nr 4 zamówienia obejmuje trasy (dowóz w okresie 27.06.2026-31.08.2026): 1) Międzyrzecze Dolne – Międzyrzecze Górne – Jasienica – Ustroń. Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 56 Liczba uczniów objętych dowozem: 6 (w tym 4 uczniów na wózkach inwalidzkich) 2) Mazańcowice – Piasek. Szacowana liczba kilometrów (tam i z powrotem): 44 Liczba uczniów objętych dowozem: 1 Podsumowanie części nr 4 zamówienia: Szacowana łączna liczba kilometrów: 100 Łączna liczba uczniów objętych dowozem: 7 (w tym 4 poruszających się na wózkach inwalidzkich) Lista placówek oświatowych, do których będą dowożeni uczniowie w ramach części nr 4 zamówienia: 1) Ośrodek Rewalidacyjno–Edukacyjno–Wychowawczy w Ustroniu, ul. Wiejska 8 2) Dzienny Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Piasku, ul. Dworcowa 27.
Beschreibung der OptionenZamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji – w sytuacjach: 1) zwiększenia dziennej liczby kilometrów dowozu uczniów na skutek zmiany liczby dowożonych uczniów i/lub zmiany miejsca zamieszkania uczniów i/lub dowożenia uczniów do innych placówek oświatowych, w tym również placówek oświatowych nie wskazanych w pkt. 2.1.4. SWZ ; 2) zmniejszenia dziennej liczby kilometrów dowozu uczniów na skutek zmiany liczby dowożonych uczniów i/lub zmiany miejsca zamieszkania uczniów i/lub dowożenia uczniów do innych placówek oświatowych, w tym również placówek oświatowych nie wskazanych w pkt. 2.1.4. SWZ. Pozostałe warunki dotyczące prawa opcji: 1) maksymalna wartość zamówienia wynikająca ze zwiększenia dziennej liczby kilometrów, w wyniku zastosowania prawa opcji, nie przekroczy 20% wartości podstawowej zamówienia; 2) maksymalna wartość zamówienia wynikająca ze zmniejszenia dziennej liczby kilometrów, w wyniku zastosowania prawa opcji, nie przekroczy 20% wartości podstawowej; 3) Zamawiający może z prawa opcji nie skorzystać lub skorzystać tylko z części; 4) zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego; 5) prawo opcji będzie realizowane na tych samych warunkach, co zamówienie podstawowe. Oznacza to, że warunki i zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego; 6) zamawiający zastrzega również, że ceny objęte opcją będą identyczne jak określone przez Wykonawcę dla zamówienia podstawowego – tj. cena jednostkowa w ramach prawa opcji będzie identyczna jak w formularzu ofertowym złożonym przez Wykonawcę; 7) warunkiem skorzystania z prawa opcji będzie złożenie przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli o skorzystaniu z prawa opcji w terminie realizacji zamówienia podstawowego; 8) zamówienie objęte opcją Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu pisma/informacji od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać i w jakim zakresie; 9) w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu; 10) o zwiększeniu lub zmniejszeniu dziennej liczby kilometrów przewozu, wynikającego ze skorzystania z prawa opcji, Zamawiający poinformuje Wykonawcę pisemnie lub za pomocą wiadomości emailowej z co najmniej trzydniowym wyprzedzeniem.