24742-2025 - Wettbewerb
Polen – Projektaufsicht und Dokumentation – Świadczenie usług pełnobranżowego nadzoru autorskiego w toku realizacji budowy Studia Filmowego.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług pełnobranżowego nadzoru autorskiego w toku realizacji budowy Studia Filmowego.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie na rzecz Zamawiającego zadań związanych z pełnieniem funkcji pełnobranżowego nadzoru autorskiego w toku realizacji części Budynku ECFC – budynku Studia Filmowego, w trakcie wykonywania robót budowlanych na podstawie Dokumentacji projektowej, w zakresie przedmiotowym obejmującym całość Dokumentacji projektowej. Nadzór autorski będzie sprawowany przez Wykonawcę w następującym zakresie: 1) w okresie realizacji Inwestycji, nadzór autorski nad zgodnością wykonawstwa z Dokumentacją projektową i obowiązującymi przepisami, w tym art. 20 ust. 1 ustawy Prawo budowlane w zakresie rozwiązań użytkowych, technicznych, materiałowych, doboru urządzeń, w tym informowanie Zamawiającego i innych uczestników procesu budowlanego o dostrzeżonych błędach w realizacji robót budowlanych w zakresie odstępstw od Dokumentacji projektowej; 2) wyjaśnianie wątpliwości Zamawiającego i wykonawcy robót budowlanych powstałych w toku realizacji poprzez dodatkowe informacje i opracowania, w tym: rysunki robocze, uszczegółowiania rysunków wykonawczych, 3) likwidacji kolizji między branżami lub uzupełnienia rysunków, detali bądź opisu technologii wykonania poprzez sporządzanie elementów Dokumentacji projektowej (rysunki, opis, specyfikacje techniczne, przedmiar robót) i wprowadzanie ich do stosowania w formie numerowanych Kart Nadzoru Autorskiego (KNA) - na wniosek Zamawiającego lub jeśli elementy Dokumentacji projektowej były przedstawione nieczytelnie, niekompletnie lub nie były w Dokumentacji ujęte i są przedmiotem zapytania wykonawcy robót, 4) współpraca w innymi zespołami projektowymi oraz koordynacja zapisów i dokonywanie zmian w Dokumentacji (KNA) odnośnie projektów okładzin i ustrojów akustycznych, ekranu głównego oraz innych elementów wskazanych przez Zamawiającego, 5) weryfikacja i opiniowanie (uzgadnianie) rysunków warsztatowych przygotowanych przez wykonawcę robót budowlanych oraz w zakresie wskazanym w Dokumentacji projektowej, 6) wykonanie dokumentacji (KNA, rysunki, opis, specyfikacje techniczne, przedmiar robót) w zakresie wnioskowanych przez Zamawiającego rozwiązań zamiennych lub robót dodatkowych w stosunku do rozwiązań przewidzianych w Dokumentacji projektowej; 7) uzgadnianie (KNA) dokumentacji wykonawcy robót w zakresie wnioskowanych przez wykonawcę robót rozwiązań zamiennych lub robót dodatkowych w stosunku do rozwiązań przewidzianych w Dokumentacji projektowej; 8) na wniosek Zamawiającego weryfikacja kart zatwierdzenia materiałów, w tym sporządzenie opinii pisemnej w tym zakresie, 9) kwalifikacja robót zamiennych lub dodatkowych jako istotnych lub nieistotnych z uwagi na przepisy ustawy Prawo budowlane. W przypadku zmian istotnych sporządzenie dokumentów i przeprowadzenie procedury zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę na podstawie pełnomocnictwa Zamawiającego. 10) w przypadku wskazania w Dokumentacji projektowej na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, na wniosek Zamawiającego wskazanie istotnych parametrów równoważności (KNA), 11) udział w odbiorach Inwestycji, w tym odbiorach częściowych, odbiorze końcowym oraz odbiorach związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Inwestycji, w tym oświadczenie o wykonaniu robót zgodnie z Dokumentacją, 12) bieżąca komunikacja i współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego na platformie Dalux, wdrożonej przez wykonawcę robót. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.
Interne Kennung: ECFC.2600.3.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie na rzecz Zamawiającego zadań związanych z pełnieniem funkcji pełnobranżowego nadzoru autorskiego w toku realizacji pierwszego etapu Budynku ECFC – budynku Studia, w trakcie wykonywania robót budowlanych na podstawie Dokumentacji projektowej, w zakresie przedmiotowym obejmującym całość Dokumentacji projektowej. Nadzór autorski będzie sprawowany przez Wykonawcę w następującym zakresie: 1) w okresie realizacji Inwestycji, nadzór autorski nad zgodnością wykonawstwa z Dokumentacją projektową i obowiązującymi przepisami, w tym art. 20 ust. 1 ustawy Prawo budowlane w zakresie rozwiązań użytkowych, technicznych, materiałowych, doboru urządzeń, w tym informowanie Zamawiającego i innych uczestników procesu budowlanego o dostrzeżonych błędach w realizacji robót budowlanych w zakresie odstępstw od Dokumentacji projektowej; 2) wyjaśnianie wątpliwości Zamawiającego i wykonawcy robót budowlanych powstałych w toku realizacji poprzez dodatkowe informacje i opracowania, w tym: rysunki robocze, uszczegółowiania rysunków wykonawczych, 3) likwidacji kolizji między branżami lub uzupełnienia rysunków, detali bądź opisu technologii wykonania poprzez sporządzanie elementów Dokumentacji projektowej (rysunki, opis, specyfikacje techniczne, przedmiar robót) i wprowadzanie ich do stosowania w formie numerowanych Kart Nadzoru Autorskiego (KNA) - na wniosek Zamawiającego lub jeśli elementy Dokumentacji projektowej były przedstawione nieczytelnie, niekompletnie lub nie były w Dokumentacji ujęte i są przedmiotem zapytania wykonawcy robót, 4) współpraca w innymi zespołami projektowymi oraz koordynacja zapisów i dokonywanie zmian w Dokumentacji (KNA) odnośnie projektów okładzin i ustrojów akustycznych, ekranu głównego oraz innych elementów wskazanych przez Zamawiającego, 5) weryfikacja i opiniowanie (uzgadnianie) rysunków warsztatowych przygotowanych przez wykonawcę robót budowlanych oraz w zakresie wskazanym w Dokumentacji projektowej, 6) wykonanie dokumentacji (KNA, rysunki, opis, specyfikacje techniczne, przedmiar robót) w zakresie wnioskowanych przez Zamawiającego rozwiązań zamiennych lub robót dodatkowych w stosunku do rozwiązań przewidzianych w Dokumentacji projektowej; 7) uzgadnianie (KNA) dokumentacji wykonawcy robót w zakresie wnioskowanych przez wykonawcę robót rozwiązań zamiennych lub robót dodatkowych w stosunku do rozwiązań przewidzianych w Dokumentacji projektowej; 8) na wniosek Zamawiającego weryfikacja kart zatwierdzenia materiałów, w tym sporządzenie opinii pisemnej w tym zakresie, 9) kwalifikacja robót zamiennych lub dodatkowych jako istotnych lub nieistotnych z uwagi na przepisy ustawy Prawo budowlane. W przypadku zmian istotnych sporządzenie dokumentów i przeprowadzenie procedury zmiany decyzji o pozwoleniu na budowę na podstawie pełnomocnictwa Zamawiającego. 10) w przypadku wskazania w Dokumentacji projektowej na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, na wniosek Zamawiającego wskazanie istotnych parametrów równoważności (KNA), 11) udział w odbiorach Inwestycji, w tym odbiorach częściowych, odbiorze końcowym oraz odbiorach związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie Inwestycji, w tym oświadczenie o wykonaniu robót zgodnie z Dokumentacją, 12) bieżąca komunikacja i współpraca ze wszystkimi uczestnikami procesu inwestycyjnego na platformie Dalux, wdrożonej przez wykonawcę robót. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Specyfikacji Warunków Zamówienia wraz z załącznikami.