247687-2025 - Wettbewerb
Polen – Umhänge – Dostawa płaszczy
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa płaszczy
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa płaszczy; 1) 3 100 kpl. płaszczy, w tym: 1 600 kpl. w zamówieniu podstawowym i maksymalnie 1 500 kpl. w zamówieniu opcjonalnym. Przedmiot zamówienia w ramach zamówienia podstawowego oraz zamówienia w ramach opcji powinien być nowy i pochodzić z bieżącej produkcji oraz zgodny z wymaganiami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia. Organem sprawującym w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzór nad czynnościami związanymi z wyrobem wprowadzanym do użytku jest Dyrektor Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” z siedzibą w Łodzi przy u. M. Skłodowskiej-Curie 3. Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. Wykonawca po podpisaniu umowy zobowiązany będzie do wykonania i dostarczenia dwóch egzemplarzy wzoru przedmiotu umowy wraz z wymaganymi dokumentami - zgodnie z zapisami § 2 projektu umowy stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ – w czasie stanowiącym maksymalnie połowę okresu w jakim Wykonawca zobowiąże się w ofercie zrealizować zamówienie podstawowe.
Interne KennungSprawa nr 13/BF/BTiZ/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensZamawiający, działając na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 1. Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia, sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16). Zamawiający informuje, że w Części IV JEDZ pn.: ”Kryteria kwalifikacji” dopuszcza możliwość wypełnienia tego dokumentu jedynie w sekcji α (alfa) „Ogólne oświadczenie dotyczące wszystkich kryteriów kwalifikacji” i w związku z tym wykonawca nie musi wypełniać żadnej z pozostałych sekcji w Części IV JEDZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia, spełnianie warunków udziału w postępowaniu, odpowiednio na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie (JEDZ), składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 125 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą Oświadczenia dotyczącego przesłanek wykluczenia z art. 5k Rozporządzenia (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022), które ustanawia ogólnounijny zakaz udziału rosyjskich wykonawców w zamówieniach publicznych i koncesjach udzielanych w państwach członkowskich Unii Europejskiej – wzór oświadczenia stanowi załącznik do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa powyżej, składa każdy z Wykonawców.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18212000 Umhänge
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa płaszczy: 1 600 kpl. w ramach zamówienia podstawowym i maksymalnie do 1 500 kpl. w ramach prawa opcji. W ramach realizacji zamówienia Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji na zasadach określonych w SWZ. Przedmiot objęty zamówieniem opcjonalnym będzie tożsamy z przedmiotem objętym zamówieniem podstawowym. Organem sprawującym w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nadzór nad czynnościami związanymi z wyrobem wprowadzanym do użytku jest Dyrektor Instytutu Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX” z siedzibą w Łodzi przy u. M. Skłodowskiej-Curie 3. 3. Ceny jednostkowe netto przedmiotu dostawy w ramach zamówienia podstawowego oraz zamówienia w ramach opcji będą takie same. Minimalny wymagany okres gwarancji na każdy przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące od daty jego wydania z magazynu do użytkowania, natomiast okres jego przechowywania przez Zamawiającego w magazynie wynosi maksymalnie 5 lat. W przypadku wydania przedmiotu zamówienia do użytkowania po upływie okresu jego przechowywania gwarancja, o której mowa wyżej przestaje obowiązywać. Wykonawca wyłoniony w trakcie procedury udzielenia zamówienia publicznego zobowiązany jest do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego. Wykonawca po podpisaniu umowy zobowiązany będzie do wykonania i dostarczenia dwóch egzemplarzy wzoru przedmiotu umowy wraz z wymaganymi dokumentami - zgodnie z zapisami § 2 projektu umowy stanowiącego Załącznik nr 3 do SWZ – w czasie stanowiącym maksymalnie połowę okresu w jakim Wykonawca zobowiąże się w ofercie zrealizować zamówienie podstawowe. Dostarczone w ramach realizacji zamówienia płaszcze (damskie i męskie) muszą być nowe i muszą pochodzić z bieżącej produkcji oraz muszą być zgodne z wymaganiami określonymi przez Zamawiającego.
Optionen
Beschreibung der OptionenPłaszcz damski i męski do 1 500 kpl. w ramach zamówienia opcjonalnego. Wykonawca zrealizuje dostawę zamówienia w ramach prawa opcji w terminie do 130 dni licząc od dnia złożenia przez Zamawiającego oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, lecz nie później niż do dnia 16.12.2025 r. Zamawiający złoży oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji w ciągu 30 dni licząc od dnia podpisania umowy.